Hrůza v lese

Trailer

Parta přátel se rozhodne jet na venkov. Hned po příjezdu jsou upozorněni na sériového vraha, který řádí v okolí. Rozhodnou se zůstat, což se jim krutě vymstí... (oficiální text distributora)

Trailer

kingik

Je libo "stromového chirurga"? Fakt vás ten šílenec neodradil?! No dobrá. Ještě doplním, co nehezkého v lesíku, kde řádí, provádí. Své oběti rozřeže a rozvěsí na strom. A jste v obraze. Jo a obraz, myšleno vizuál, tenhle horor moc hezký nemá, ale k tomu se hned dostaneme. Na varování nedají dva páry, které se vybraly strávit víkend na venkově. A vstoupí tak do maniakova teritoria. Ještě je vhodné dodat, že než dojde na finále, tak divák se zpožděním dvou dnů musí sledovat, co mu předcházelo. Trvá to dvě třetiny, ale nevnímám to nutně jako zápor. Britské horory mají často tendenci zaskočit případně děsit svojí syrovostí. Tohle děsilo tak nějak neplánovaným způsobem. První, co praští diváka do očí je ultra levný vizuál se slabým barevným rozlišením. Myslím, že ani v roce vzniku nebylo nevyhnutelně nutné na něco takového, oku nelahodícího, koukat, pane režisére. Pokud chcete ještě v budoucnu točit je potřeba něco udělat s technickou stránkou filmu. Tím, jak je to levně natočeno, nevynikla porcička nápadů, které by vynikly pod taktovkou produkce, která by byla ochotna pustit nějakou tu libru navíc. Tohle moc dobrý dojem neudělalo. Film tím ale nešel úplně do kopru. U jednoho z párů dojde posléze ke smrtelné tragédii, kterou bude mít na svědomí od počátku podezřelý přítel té blondatější z dvou přítomných dam, kterého původně na pobyt ani brát nechtěli. Je tedy jasné, že můžete očekávat dva zabijáky, přičemž každý z nich vraždí z jiného důvodu neboli preferuje jiné vražedné choutky, ale chaos ve vyprávění z toho nevznikl. Pouze jeden z nich byl stromový chirurg. Scénář je však v tomhle ohledu bezelstně průhledný jako strašilka, co se marně maskuje za uschlý list. Chirurga bezpečně odhalíte. Při poměru sil zabijáků na place z toho nevzniklo nic extra zvrhlého. Režisér si zvláště oblíbil podřezávání krků, které snese i přísnější měřítko. Na "práci" obávaného chirurga se moc nedostane. Sam Hazeldine ho ztvárnil solidním způsobem. Práce s herci byla ve filmu dobře odvedena, až na jednu scénu, ve které se svědkyni vraždy zachtělo křičet poněkud teatrálním způsobem. Nelze také pominout fakt, že britky, v tomto případě jedna - Sophie Linfield, běhající po lese ve snaze utéct před šílencem, nemají dokonalé tvary modelky a v tomto ohledu je nelze, alespon pro tentokrát, srovnávat s dokonale vysoustruhovanými americkými (mladšími) kolegyněmi. Dále nelze pominout fakt, že postavy si svým protivným a nezodpovědným chováním přímo říkají o fyzickou likvidaci a na konfrontaci s maniakem si nabíhají až hloupým způsobem. Tady je to očividnější než v jiných případech spřízněných hixplotationů nebo slasherů. Scénář i režii si vzal na starost jistý Kelly Smith, známý snad jen svým podílem na scénáři k propadáku s Milou Jovovich "Tváře v davu". Jeho režijní debut po řadě reklamních spotů je místy až tragicky nevyrovnaný, a film slibuje více, než nakonec dostál, ale šanci mu dám. Od druhé třetiny se tempo zvedlo, film se rozjel, přišlo pár vražd, stěžejní zvrat a nečekaný konec. Závěrečná třetina je dokonce povedená. Tahle hrůza v lese je tedy akceptovatelná za předpokladu, že dočasně odložíte mozek a budete mít nízké nároky. Chápu však i ty diváky, kteří dvd s filmem po jeho podívání odloží na poličku. A to natrvalo. Mé hodnocení: 60% () (méně) (více)

maxnot odpad!

Jelikož se mi probudilo dítko a mělo hlad, musel jsem se vzbudit taky. A vidět tuhle slátaninu, poněvadž jsem nemohl usnout. Musím uznat, že jako ukolébavka to bylo dostatečný. Jeden magor začne vraždit, aby ututlal upálení rodičů, a druhý, aby "nakrmil" stromy. Kdo na takovou hovadinu přišel? Zdeněk Troška? ()

MM_Ramone

Štyria mladí Angličania si chcú užiť voľný víkend na vidieku. Naštartujú auto a vydajú sa na chalupu v horách. Lenže tento ich nevinný výlet sa zmení na krvavý masaker. Snímok "Don´t Let Him In" je hodne slabý slasher horror. Scenár je totálne hlúpy, herci sú mizerní, rozpočet minimálny, dialógy kostrbaté, kamera nudná a réžia amatérska. Je tam síce trocha násilia, trocha krvi a nejaká tá vražda, ale i tak je to neskutočne úbohý pokus o horror. * ()

rakovnik odpad!

Hrůza na obrazovce. S tolika nesympatickými herci jsem se snad v žádném jiném filmu nesetkal. Nevím jak vám, ale mě připadali mnozí z nich jako pornoherci, ať již vzhledem či jen tím, jak "hráli". Stupidní scénář, stupidní postavy, ubohé dialogy, tragická, spíš k smíchu nutící atmosféra filmu. Jako učitele mě zaujala scéna, kdy studenti v lese (kde řádí sériový vrah, ale liliputání směšný venkovský policajt má vše pod kontrolou) malují krajinu a jedna naprosto v pohodě maluje rozřezané kusy těla na stromě, dokud jí to učitelka nezakáže :D No a scéna, kdy zraněný napadený člověk ztratí mnoho krve a proto se nevolá sanitka, natož policie, mě také naprosto fascinovala...a takových tam bylo. Tragikomedie. ()

petrik11

Tak a som sklamaný. Film o ničom. Toľko nesympatických hercov pokope sa veru tak ľahko nevidí. A tie nelogičnosti. "ON" chce dnu a prosíka, aby ho pustili. Dom asi nebol z dreva, ale to bol možno protiatómový kryt s nepriestreľnými sklami. A tí hírovia. Padne na sekeru, rozsekne si div, že nie pol chrbta, ale o pár minút funguje ako nič. ()