Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

Pitryx odpad!

Jsem asi vůl, nebo co. Tak babice furt čeká a doufá v návrat muže, proto ty letáky, a přitom ji asi oplodnil duch svatý. A přitom taky žádá, aby byl prohlášen za mrtvého. Nu, co bychom chtěli po tlusté a škaredé babici že jo? Ve filmu je spousta hluchoty, až je to hanba. A když už se něco děje, není nic vidět. Pokud má někdo rád filmy, které jsou jen o náznacích prosím, tomu se to bude líbit, ale já bych autora nakopal někam. Chtěl jsem dát něco za nápad, ten je zajímavý, ale nedám. Mít jen nápad je málo. ()

elanista1

Som myslel, že chcípnem nudou. Včera som videl Oculus, skoro som mu dal 5 hviezd..dnes som videl Absentiu, nechýbalo veľa k odpadu. zaujimavá kontroverzia tvorby jedného režiséra, jeden jeho film som si od nadšenia pozrel dvakrát za jeden deň, ďalší jeho film ma kvalitne uspal. ()

Turby

S malým kašpárkem velké divadlo. Asi takto bych charakterizoval tento debutový kousek stvořitele Oculus. Na začátku dostanete akorát spoustu otázek, které jsou zodpovězeny, ale způsobí zas další neznámé. Dává to hodně prostor divákovi, aby si o tom všem udělal vlastní obrázek, takže o tom nechci moc polemizovat, ale na to jaký to mělo rozpočet (žádný), tak určitě buřt mezi párkama. ()

CrazymanM

No,jak na to?Bylo to takové amatérské,netvrdím,že mě to aspoň trochu nezaujalo,nemusím za každou cenu vidět příšery nebo tak něco,ale tohle bylo fakt na samé hranici snesitelnosti! ()

honzic

Horor spíše psychologického rázu. Ukazuje, že s malým rozpočtem lze natočit ucházející film. Nemá žádné skvělé herce, kameru, efekty nebo super děj. Spíše nutí člověka sledovat jednotlivé části a zamyslet se. Tyto filmy mám rád, neb nejsou prvoplánově komerční s ohranými klišé. Flanagan umí určitým způsobem vtáhnout diváka, pokud se nechá a odhaluje velmi zvolna postavy. Hodnocení: 60 % ()

AndysekAndys

Zajímavý námět, na to, že to bylo béčko, celkem příjemné, dostaly mě scény, které vypadaly nevinně a najednou šok. Drsné...a konečně pořádné baby!! Žádné anorektičky a modelky, ve filmech už je toho dost. Tři hvězdy zaslouženě. ()

Lenny09

Teda já nevím, co se vám na tom nelíbilo. No tak tam nehraje žádná vychrtlina s prsama skoro venku, ale ženská co je těhotná a silnější. No snad se svět nezboří. Mě film zaujal a vůbec mě nepřišel špatně natočenej. Melancholické pozadí, každou chvíli očekáváte, co kde bafne za potvoru a kdo zase zmizí, či se objeví. Hold tam neběhá žádný vraždící cvok a neteče krev proudem. Po dlouhý době film, co mě zaujal. ()

Emperor1

je legrační, jak se člověk rozumný za každou cenu snaží nepřipustit si existenci něčeho mimo naši běžnou realitu, přitom všichni moc dobře víme, že bubáci existují ... docela příjemná chuťovka na jedno večerní skousnutí ... občas mě lehce zamrazilo v zádech, takže jo, tři body si to zaslouží ()

smlom8

Zvláštní. Člověk neví co to viděl, ale něco to dlouhodobě v člověku zanechá. Ono i to hodnocení tady okolo v komentářích ukazuje, že film obecenstvo dělí na fajnšmekry a popcorňáky - ale na nic uprostřed. Jestli na tohle dílko fakt autor sháněl prachy na kickstarteru, tak … slušný výkon. Horor má probouzet a provokovat představivost, ale nemusí odhalovat nic (žel tohle ovšem každýmu nesedne). ()

brasek odpad!

Mike Flanagan a jeho Oculus dopadol hrozne v mojich očiach. Nuž a tento jeho snímok je asi o dve triedy horší, tragickejší a absolútne nemožný. ()

Mangano

Na nízkorozpočtový film, se mimo technickou stránku, jedná o celkem kvalitní horor, nabízející značně znepokojující atmosféru a velmi dobře zrealizovaný námět. Ačkoli to dle mého názoru má slabší místa, oceňuji hlavně práci režiséra s tajemnem a absenci tradičně ohavně zpracovaných monster, jako jsem si zvykl sledovat u mnohem dražší konkurence. ()

chaosteory

Bože, hlavně na to nekoukejte jenom podle plakátu. Absentia má absenci pomalu všeho, co by vás mělo donutit ji dokoukat. Nezáživné hrdinky (jestli mě má dojmout těhule a fetka, smůla), policajti blbější než dopravák na křižovatce a přeci se to dalo. Možná kvůli očekávání, snad díky utajení onoho "zla" a odpuštění prakticky všech nedostatků (každý režisér nějak musí začít) je to ve zdraví koukatelné a se zajímavím závěrem. ()

Ayax odpad!

Tak toto naozaj nemalo absolútne hlavu ani pätu... Ak sa takéto niečo dá točiť, dajte mi 1000 €... Natočím jeden tunel, 3 obrovské rite, pavúka na pleci a plešatého feťáka... Možno by som vymyslel niečo lepšie s tým tunelom... Absolútne, ale absolútne hodné 5 * (* = chovno)... ()

Snakefinger odpad!

Někde jsem se dočetl, že tento výborný kousek pracuje s divákovou fantazií. Svatá pravda. Se mnou to zapracovalo tak, že fantazíruju, jak rejžovi a secénaristovi Flanganovi cpu do hubu celý kýbl mých výkalů za tuhle nehoráznou amatérskou sračku. Bylo by o kus hovna více. ()

terordemon

Prvý počin novej vychádzajúcej hviezdy moderného hororu. Film má zaujímavý námet inšpirovaný legendami o trolloch a zle čo číha pri prechodoch, mostoch a podchodoch. Režisérsky aj scenáristicky veľmi dobre zvládnuté a niekedy to má dosť hustú atmosféru. Dopláca to však na nízky rozpočet ktorý je na niektorých záberoch vidno. Celým filmom sa tiahne hudba zložená len z pár dlhých tónov čo vyvoláva husiu kožu. Celkovo dobrý a zaujímavý kúsok. Na ďalšie filmy od Mikea Flanagana sa teším. Niečo v tom chlapovi je. Moja cesta cez podzemný tunel už nikdy nebude ako predtým. 67% ()

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)