Tricia sedm let marně vyhlíží svého pohřešovaného manžela Daniela. Když podepíše konečnou zprávu o jeho úmrtí, znenadání se objeví před domem živý, ale dost pohublý a ve zbídačeném stavu. Ještě tentýž večer si pro něj "temnota" přichází. Tricia to psychicky nezvládá a vydává se ho hledat ke špinavému tunelu pod dálnicí, kde ho naposledy spatřily se sestrou Callie. Obě se však beze stopy ztrácí a detektiv Mallory nachází pouze novinové výstřižky o tunelu, ve kterém už od začátku 19. století mizí lidé. (Rodriguez)

UrsusDom

Mám slabost pro nízkorozpočtové filmy, zvláště mají li tak hutnou a tíživě melancholickou atmosféru jako Absentia. Monotónní hudební linka, běžící celým snímkem, byla prostě výborná. Od nejvyššího hodnocení mě odradilo byť jen kraťoučké zobrazení "Temnoty". Velice dobré 4*. ()

Xmarc

Strach z tohoto hororu jsem měl už na jeho začátku - a to, jestli nebudu litovati, že jsem si to vůbec pustil. Pak se mi zdálo, že to má vzestupnou tendenci, ale ke konci se začal můj strach naplňovat. Bohužel opět nikoli díky hororovým efektům. Škoda promarněného potenciálu a že se nenaložilo nějak lépe s objevivším se "mrtvým" manžílkem. Mysteriózní drama to jistě bylo, nicméně k hororu to mělo docela daleko - kdo se alespoň jedenkrát lekl, tak asi jedině omylem. A ty černé prstíky bubáka temnoty tahající lidi do temného tunelu celkový dojem jen podtrhly. Bylo tam pár hezkých momentů, např. setkání s prvním zbídačeným v tunelu, ale jinak to bylo docela nevýrazné, na horor dosti odfláknuté a to "hudební hučení" ve vypjatých situacích mi po chvíli namísto zamýšleného efektu spíš lezlo na nervy. ()

90125

Zo zaciatku to vdaka celkom slusnej atmosfere, zopar solidnym lakackam a hlavne soundtracku, celkom funguje. Neskor sa vsak stale viac ukazuje, ze film nema co ponuknut. Nevadila by mi zanrova nejednoznacnost, plávajúca kdesi napomedzí psychologickej dramy a ducharskeho hororu. Co mi vadilo je velmi chabo rozvíjajúci sa pribeh o velkom hmyze, zijucom v tajuplnom tuneli, ktory desatrocia unasa ludi a zvierata z okolia, co zjavne nikomu nevadi a nikto, vratane zadubenych policajtov, tunel neskuma. Na konci ostava len ta fakt dost zaujmava, velmi jednoducha a prave tym funkcna filmova muzika. 35 % ()

Carcooli

NEJLEPŠÍ, a vážně nekecám, top snímek, který jsem v tomhle žánru viděla! Za mě prostě topka. Viděla jsem ho asi 10x a pořád se mi neomrzel. Od skvělých herců, přes nápaditý děj až po vyuzlení - prostě tohle mě dostalo do kolen a ještě dlouho jsem nad tím přemýšlela. Uvízl mi v hlavě a řadím ho mezi svou TOP10. Klidně pošlete tip na něco podobného, budu ráda! Btw. ten manžel, to je prostě luxuska! Doporučuju! ()

Adamenko

Asi trikrát sa zľakneš, potom čakáš na koniec filmu. 2* za Doug Jones, ktorý sa tam objavil asi iba preto, že išiel náhodou okolo počas natáčania, inak 1*. ()

Ajfist

Ale jo, docela dobrý film s dobrou atmosférou. Tedy pouze pro ty co mají takový typ filmů rádi. Ti ostatní by to neměli hodnotit, protože je to to samé jako kdyby někdo kdo nemá rád romantické filmy je hodnotil a samozřejmě jako pro něho odpad. Někteří jedinci tu standartně vyblijí ta svá sračkoidní hodnocení aniž by jim došlo, že žánr, který jim nesedí nemají vůbec hodnotit, protož jejich hodnocení není objektivní. Za mě si tento film rozhodně nezaslouží odpad. Je lepší než mnohdy lépe hodnocené zoufalosti. ()

Harrisson odpad!

Tak tohle se vážně nedalo. Nesympatičtí, toporní herci, nudné, místy až nechtěně směšné dialogy, ještě ke všemu natočeno hrozně nesympatickým amatérským způsobem, což by nevadilo, kdyby film měl alespoň nějaký dobrý příběh. Sice zajímvý nástin příběhu, který by se ve schopných rukách mohl proměnit v dobrý snímek, ale zde je šance totálně promarněna. Ztráta času... ()

RISOvonVODKA

Vcelku príjemná béčková blbina. Občas mi prekážala až príliš amatérsky pôsobiaca kamera, ale čo chýbalo ta, vynahradila veľmi príjemná atmosféra, ktorú posilnila daždivá nedeľa za mojimi oknami. Napriek nevýraznému plotu som si film užil. Záver nám ponúka viac ako jeden uhol pohľadu, čo hodnotím ako ďalšie plus. Aj keď sa asi nikdy nedozviem o čom to naozaj bolo, až tak mi to nevadí. Myslím, že film by som odporučil len skalným fanúšikom hororu, ktorí ocenia to, čo si bežný divák všimne len zbežne, ak vôbec. Dávam zaslúžene tri hviezdy a myslím, že si za nimi aj budem pevne stáť ak tento film nebudem nútený zhliadnuť ešte raz. ()

Torcida.hr

Nějak jsem postrádala smysl toho všeho. Kdo to dělal? Nebo spíš CO to dělalo a hlavně PROČ??... jinak námět to byl dobrej. SPOILER - jen kdyby tam neběhal ten trapnej obří pavouk, nebo co to bylo!! ()

in flames

Mne sa film celkom páčil, len hviezdu uberám za koniec, z ktorého sa dalo vytrieskať určite troška viac. Neoznačil by som dielko ako horor skôr také komorné mysteriozne drama. Atmosféra je skvelá a minimalistická hudba mi sedela, film vlastne necháva výzor "príšery" na divákovy a tento prístup mi celkom vyhovuje. Skvelá je aj práca kamery so smyslom pre detail. Podľa mňa dôkaz že aj bez veľkých peňazí sa dá spraviť zaujímavý film.... neodporúčam krve a akcie chtivým divákom, toto je film o inom.... ()

Suanite

Fakt hororový "SKVOST" 40 minút človek pozerá na tučnú Angličanku (dobre bola tehotná) na záblesky jej manžela ktorý jej čosi šepká potom sa objaví, zasa zmizne a autori nám naservírujú dva pohľady jeho zmiznutia jeden o obrovskom pavúkovi ktorý unáša ľudí a druhý o sfetovanej sestre ktorá berie drogy tak ho vymyslela v "rauši" ? Nakoniec zmiznú všetci? WHAT? Akože ja obdivujem človeka čo v tom dokázal nájsť hlbší zmysel.. Jedna hviezdička za toho kultúrneho bezdomovca z podchodu ktorý nosil svojej "vyvolenej" šperky do postele.. :D ()

andrej9999

V prvej chvíli som si myslel, že toto pozerať nebudem - pomalý rozbeh, nuda, ale čosi mi hovorilo, že to môže stáť za to počkať a stalo sa. Pochmúrna a nenútená atmosféra, ktorá mnohým hororom zúfalo snažiacim sa vystrašiť chýba, vťahuje diváka s pribúdajúcimi otázkami typu o ču tu vlastne ide. Kritici odpoveď nenašli a v zúfalstve film odmietli. ()

kacenkin

Takže, nízkej rozpočet, neznámí a nehezcí herci, žádné pořádné triky, zdlouhavé... Tak to bychom měli negativa, ale proč jsem dal teda 5 ? Protože jinak to byl fantastický mysteriózní zážitek pro nás, kteří víme, že nic není takové, jaké se zdá být :) Lahůdka, která v náznacích a minimalisticky dokáže tak nabudit představivost jako málo který film ! Já vím, že po shlédnutí zůstane moře otazníků... ale alespoň nám mozkovny pojedou na 100% :) Moc bych bral dvojku... tohle se dá perfektně rozjet ! ()

pyzma84

Zaujímavá rozporuplnosť v hodnotení.. Konečne som videla niečo, čo som ešte nevidela.. A inak, fáákt by som bola nasratá, stať sa mi to. Pozitívum je, že ak sa vám niekto stratí, tak sa presťahujte-podľa mňa čo najďalej. Ak tak neurobíte, tak určite je najlepší svedok všetkého diania Vaša vlastná sestra, ktorá má vždy vo všetkom jasno. Tá Vám bezpochyby pomôže prinajmenšom nájsť hľadanú osobu. ()

Hektor.Troy

Niekto z vas tu prirovnaval tento film s genialnym jazerom mungom-preco?Jedina suvislost je maly rozpocet.2 plne hviezdicky za ten pocit nevysvetleneho tajomna,ktore funguje bez toho aby to posobilo debilne nelogicky.Ale inak je vsetko zle.Smial som sa na tom ze babu s velkym zadkom,ktora podla toho ako to vyzeralo bezala prvy krat v zivote,ukazovali dost casto akoze si rada zabeha...:)Toto nie. ()

Mitsouko odpad!

Veľmi slabý a amatérsky, nízkorozpočtový film plný protirečení. O tehotnej Tricie, ktorej pred siedmymi rokmi zmizol manžel Daniel, ale ktorá ho stále hľadá a vešia nové a nové letáky po okolí. Prichádza k nej vyliečená, ale vlastne ešte stále drogovo závislá sestra Callie. Je tu aj miestny detektív Mallory, ktorý mal na starosti pátranie po Danielovi. S detektívom čaká Tricia dieťa, ale nebola s ním ani raz na rande (pripomínam, že s ním čaká dieťa). Detektív ju chce, ale Tricia zjavne nevie, čo vlastne k nemu cíti. No a je tu zvláštny a špinavý podchod, ktorý je hneď pri dome a o ktorom kolujú legendy, že v ňom zmizlo veľa ľudí, vrátane manžela Daniela. Podchod, ktorý z času na čas vypľuje nejakú zmiznutú osobu, ktorú po krátkom čase zase zhltne späť. Tak ako v prípade Daniela. Podchod nakoniec ukončuje herecké paródie Tricie s tehotným bruchom a jej heroínovej sestry Callie. A smutnému detektívovi Mallorymu ostanú len oči pre plač... Občas sa tam mihne náznak obrovského insektu, ktorý žije v podchode a ktorý si odbehne k Tricie domov. Nie je jasné, či to je len heroínová halucinácia Cally alebo skutočný bubák z podchodu.... Veľmi slabý film, náznak hororového žánru, ktorý vo mne paradoxne vyvolal slabé záchvevy smiechu, asi iba z celej tej trápnosti a agónie... Strata času. Celé zlé. ()

golemek

vyborna atmosfericka zalezitost... Flanagan ma velky talent... jsem velmi rad, ze to natocil takto a neukazal, co bychom stejne videt nechteli :) ()

Mahonney

Chujovina na entou. Rozjezd hodinu a pak nazdar a konec. Větší rozpočet by celkem bodnul takže snad remake s trochu příšerama a lepším koncem. BTW obsah od Rodrigueze je krapet mimo, Tricia se nevydává k tunelu dobrovolně, ale to je fuk, hlavně že popsal úplný konec - ano, žádné rozuzlení, prostě zmizely a nazdar. ()

Pollini

Naprosto nepříjemná a mrazivá atmosféra, nepříjemná hudba, nepříjemný děj, nepříjemní herci. Scénář je poněkud slabší, ale do kategorie horor dám ****, protože jsem byla zděšená a celkový zážitek je takový, že už to nechci nikdy vidět. Nechte se překvapit a nečtěte obsah. ()

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)