Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Cyklus Televizního studia Ostrava představuje 13 národních parků, které dnes najdeme na území bývalého Československa. Správy jednotlivých NP se především snaží uchovat ekosystém nejméně ovlivňovaný člověkem. Chtějí ukázat hodnoty krajinářské, přírodní (vzácnou faunu a flóru), nebo kulturní (lidovou architekturu, sakrální aj. památky). Proti tomu ovšem stojí módní přístup, ryze konzumní, všechno v národních parcích přizpůsobit potřebám lidí. Proto se cyklus bude blíže věnovat zajímavým záchranným programům národních parků. (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

MIchael90 

všechny recenze uživatele

Na takovýto nádherný počin jsem již dlouho čekal, o to větší byla má radost, když přišel! Srdce každého milovníka příroda musí zaplesat radostí, dokumentární seriál nabídne postupně všechny Národní parky Česka a Slovenska a to v moderním zpracování, s nádhernou kamerou, příběhy místních ochránců přírody a s geniálním průvodcem Tomášem Kočkem (lepšího člověka nemohli najít!). Další slova by byla zbytečná, stačí se jen posadit a dívat se na krásy naší téměř nedotčené přírody.. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Více takových příjemných a poutavých pořadů! Charismatický Tomáš Kočko nás provádí národními parky v Čechách, na Moravě a zejména na Slovensku. Občas krásně zahraje, zazpívá a povypráví. Pokaždé nám spolu se správci parku či starousedlíky představí krásy a zajímavosti míst, která více či méně zůstávají divočinou. Velmi zdařilý počin, který musí potěšit každého milovníka přírody. ()

rigby 

všechny recenze uživatele

Naprostá jednička s hvězdičkou. I když mi zpočátku průvodce nebyl moc sympatický, už po prvním díle si získal moje srdce a na jeho místě bych si nedovedl nikoho jiného představit. Jednotlivé díly jsou úchvatně natočené, přesně tak, jak bych si představoval dokonalé shrnutí jedné oblasti do pouhé půlhodinky. Nenudil jsem se a jen upřeně sledoval tu nádheru na obrazovce. Parádní série! ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Jednotlivé díly: 1.Velká Fatra 4*.... 2.Šumava 3,5*.... 3.Slovenský ráj 4*.... 4.Poloniny 3,5,*.... 5.Národní park České Švýcarsko 3*.... 6.Muráňská planina 3,5*.... 7.Pieniny 3*.... 8.Krkonošský národní park 3*.... 9.Slovenský kras 3*.... 10.Nízké Tatry 3,5*.... 11.Národní park Podyjí 2,5*.... 12.Národní park Malá Fatra 3*.... 13.Tatranský národní park 4*.... ()

Galerie (105)

Reklama

Reklama