Reklama

Reklama

Portal: No Escape

všechny plakáty
Z natáčení  - Danielle Rayne
Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi
USA, 2011, 7 min

Obsahy(1)

Protal: No escape, je krátký snímek o multiplayerové části hry Half - Life 2 - Portal. Pojednává o ženě, která se vzbudí v místnosti a nemá vůbec žádné ponětí, jak se tam dostala. Za pomoci zbraně vytvářející portály, které umožňují okamžitý přesun věcí a osob, se dá na útěk. (AllShallFall)

Videa (1)

Z natáčení  - Danielle Rayne

Recenze (63)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Vizuálně i obsahově velmi působivé s originálním nápadem. Spousta krátkometrážních sci-fi filmů vzniklých (nejen) na motivy počítačových her se většinou ve značné míře vyznačuje fandovským zápalem, skvělým zpracováním, mnohdy i překonávajícím miliónové Hollywoodské blockbustery a parádním vizuálem. A to, ať už se jedná o amatérskou, fandovskou filmařinu, nebo zkušené a protřelé tvůrce. Sice současné kultovní hry vůbec nehraju, takže nemůžu posoudit rozdíly, ale myslím, že originalita a moto "za málo peněz hodně muziky" se těmto "malým" snímkům rozhodně upřít nedá. A Portal rozhodně patří mezi ty nejzářivější kousky. ()

wikked 

všechny recenze uživatele

Povedený kraťas volně inspirovaný začátkem hry Portal. Působí velmi profesionálně, což ani není divu - v hlavní roli je dostatečně přesvědčivá Danielle Rayne, která má již nějaký čas na tv obrazovkách za sebou. Režisér Dan Trachtenberg zase režíroval reklamy pro některé známé společnosti a hudbu vytvořil Mike Zarin, autor prvního úderného motivu z traileru k Inception. Tým pracující na vizuálních efektech pro změnu vedl Jon Chesson, který dělal kromě řady her i na seriálech True Blood nebo V. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Poměrně vážně pojatý kraťas, který záměrně vypouští jakékoli známky humoru, které jsou počítačové hře Portal vlastní a místo toho se soustředí na úzkostný útěk a futuristický boj o přežití. Atmosféra je vcelku ucházející, děj však téměř neexistuje, 5 minut tohoto snímku je jeho maximum. 6/10 ()

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Počas hrania hry som si hovoril, aká je škoda, že sa takýto skvelý herný námet zrejme nedá sfilmovať (film o riešení hlavolamov by asi nebol najnapínavejší), ale tento kraťas mi ukázal, že cesta by tu bola. Typický nadhľad a robotický sarkazmus z hry síce vystriedala psychika a reálnosť, napriek tomu však ide o veľmi vydarený počin. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Stále mě štve, že se tu nezavedlo hodnocení počítačových her, i když bohužel se hůř dá poměřovat zkušenost s hraním, kde každé hraní může být různorodé a zkušenost se sledováním (mini)filmu, kde zpravidla jediná proměnná je velikost obrazovky a audio. Musí nám tedy stačit alespoň fanfilmy, krátké i dlouhé. Jedním z nich je i Portal: No Escape. Tento typ videí většinou vídám ve formě showcase schopností nějaké VFX skupiny. Zde to dělal pro mě neznámý člověk. Ty VFX skupiny zpravidla jsou zapálení fandové žánru, často s cosplayi a podobně. To se zde bohužel nekoná, žádnou pečlivou provázanost s Portalovou sérií nehledejte. Vznikla z toho ale zajímavá myšlenka i zajímavé dílo, které mi chvílemi připomínalo jinou FPS plošinovku s ženskou hlavní hrdinkou - Mirror's Edge, zejména při soubojích černých stráží beze jmen. Vše je ale výborně zpracováno, portaly vypadají skutečně jako portaly a ne jen díry ve zdi oblepené oranžovou nebo modrou lepící páskou. Je skutečně z hrdinčina vězení úniku nebo dle názvu úniku není? Odpověď na vás čeká zde. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Táto krátka snímka zaznamenala na web stránke youtube.com za prvý deň viac ako milión pozretí a do dvoch mesiacov sa číslo vyšplhalo na šesť miliónov. (Othellko)

Související novinky

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

Reklama

Reklama