Portal: No Escape

Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi

USA, 2011, 7 min

Jasný odkaz na původní hru se určitě podařil. Sice v původním námětu neměli další lidé co dělat, ale chápu, že z důvodu atraktivity a akčnosti se změnu udělat museli. Hlavní význam portálů byl zachován a krásně vizuálně zpracován, tak co? Navíc závěrečná bezmoc úniku a záběr na dveře a kostky...to byl 100% Portal! Jednoznačně palec nahoru! PS: Filmové zpracování je na dohled... ;)(17.3.2013)

Snažili se. Až moc... A příliš a nepovedeně... Ze sympatické Chell je nějaká tvrdá holka, bůh ví proč tam jsou další lidé a způsob, jak rychle přišla na ty triky v praxi? -_- Zaboha ne. Komukoli by trvalo nejméně 10-15 minut, než by ho napadlo to, co jí. A ona to měla během minuty. Přeháním? Možná. Portál miluji. Dvojku ještě více. Film je prakticky jediný, ale to neznamená, že se mi zákonitě musí líbit. Nápad jak to udělat však chválím. Efekty jakbysmet. Přímo pozoruhodné. Pokud to však všechno shrnu dohromady, hodnotím prakticky jen efekty. 60%(10.1.2016)

Na téma logické hry je těžké vytvořit film.Tenhle krátkometrážní je ale vskutku zajímavý.Depresivní konec a pěkně vytvořené portály dávali docela pěknou atmosféru.Sice to není nic extra, ale co čekáte od 7 minut že jo?Takové příjemné doplnění ke hře.Nevím jestli je film v nějakém speciální balení ke hře, ale určitě by se hodil.(24.2.2012)

Vzhledem k tomu, že se jedná pro mě o nejpovedenější snímek podle videohry jsem se rozhodl že k tomu napíšu nějaký komentář. Především mě uchvátila na snímku atmosféra. Děj není nijak bůh ví složitý, ale je dost zajímavý. Závěr je povedený i s průběhem. Jediný co mě brání dát tomuto snímku poslední hvězdu je to, že je moc krátký. Mohlo to být klidně na půl hodiny, nebo to mohlo být udělaný na celovečerák a nic by tím nezkazily.(10.4.2019)

Multiplayerová část Half-Life2? Tady asi někdo prošel příliš mnoha portály, když tohle dokáže napsat :) K filmu: Je to dobré...ale mohlo to být lepší. Mohlo tam být víc portálů něž 9, ale i tady je vidět, jak se s nimi dá pěkně "bojovat" proti nepřátelům. Efekty mi přišly neuvěřitelně dobré na takový krátký film.(7.11.2012)

• - Díky tomuto snímku si režiséra Dana Trachtenberga všiml režisér J. J. Abrams a umožnil mu režírovat snímek z Abramsovy produkce Ulice Cloverfield 10 (2016). (NormanBates)

• - Táto krátka snímka zaznamenala na web stránke youtube.com za prvý deň viac ako milión pozretí a do dvoch mesiacov sa číslo vyšplhalo na šesť miliónov. (Othellko)