Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Psí poslání 2 (2019)

Jednička psího poslání byla skvělá a tak jsem se těšil i na dvojku a ta snad byla i lepší než jednička! Film byl skvělý a úplně jsem cítil, jak se nechávám unášet příběhem. Baileymu jsem moc fandil a naopak každý neúspěch a smrt strašně mrzela. Příběh měl nakonec krásné rozuzlení a konec, který byl dotažen ještě dál než jsem čekal, tak na tom konci mi dokonce... dokonce ukápla i slza, jak to bylo úžasně dojemný... Tohle byla naprostá bomba!

Roboti (2005)

Přiznám se, že jsem od toho moc nečekal, ale nakonec se z toho vyklubal úžasný film! Pěkný příběh a svět, který je protkaný fantastickými a vtipnými referencemi (nejen) na normální svět. Film jsem si opravdu užil a určitě si ho časem pustím znovu. ;-) :-)

Ženy v běhu (2019)

Musím se přiznat, že takhle vtipnou komedii, jsem už dlouho neviděl. Smál jsem se prakticky od začátku až do konce a plné kino na tom bylo úplně stejně. Opravdu se mi film moc líbil a rád se na něj podívám zase znova. Prakticky co slovo, to perla! Fakt nářez a úžasné filmové odreágování.

plakát

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Na nového Asterixe jsem se moc těšil. Ostatně, jako vždy. Z kina jsem se vracel nadšený! Je vidět, že se stále dají vymýšlet nové a nové příběhy s našimi galskými hrdiny a dají se vymyslet rovnou pro velké plátno (toto je první film, který nemá předlohu v komiksovém příběhu). Navíc se mi líbily odkazy (easter eggy) na jiné reálie, ať už na komiksové (staré Asterixovy příběhy) nebo na skutečné. No, prostě, skoro se mi to příčí říct, ale tohle je jeden z nejlepších Asterixů ze všech!

Venom (2018)

Tak za mě, byl film naprostá paráda a pecka k tomu! Na film jsem se těšil a nezklamal mě! Hardy a Venom naprostá bomba. Líbilo se mi zpracování, tak i hlas pro Venoma. Na příběhu nevidím vůbec nic špatného a mě se líbil. Prostě super film s Venomem a těším se na pokračování.

Úžasňákovi 2 (2018)

Na dvojku jsem se těšil určitě několik let a konečně jsme se dočkali. ;-) Sice jsme čekali dlouho, ale myslím, že to čekání stálo za to! Mě se film moc líbil a odvážím se říci, že dvojka je minimálně stejně tak dobrá, jako jednička! Pan Úžasňák jako starostlivý otec rodiny je perfektní, Elastička, která dostala více prostoru jako superhrdina je taky super, ale nejlepší byl asi stejně Jack-Jack. ;-) :-D I když Edna nedostala moc prostoru (stejně jako v jedničce) tak i ta chvíle stačila pro množství vtipných situací. Prostě film byl plný akce a skvělých vtipů a momentů. Prostě naprostá paráda!

plakát

Hurvínek a kouzelné muzeum (2017)

Předem chci napsat, že animace (grafika a celkový vzhled), se mi moc líbil. "Nová" podoba Hurvínka je pěkná, Žeryk je přímo roztomilý, Mánička se mi tato filmová líbí víc než loutková, Spejbl má své kouzlo a i paní Kateřina ujde. Jinak musím bohužel říct, že z filmu mám rozporuplné pocity. Na film s Hurvínkem jsem se strašně moc a dlouho těšil. Bohužel jsem nejspíš nedostal to, co jsem si představoval. Na vině může být dlouhé čekání, má představivost, ale také samotný film. V první části (snad polovině) mi přišlo, že se prakticky nic nedělo. Je pravda, že se film s postavami musí uvést, ale prostě, jakoby se tam nic moc nedělo. Když se hlavní postavy dostanou do muzea, začíná se to pomalu rozjíždět a začíná to být i zajímavé. Bohužel to moc dlouho nevydrží a nevytrhne to ani hlavní záporák, který podle mého, nemá dostatečně silnou a uvěřitelnou motivaci k tomu, co dělá. Ale na druhou stranu si říkám, že film měl vlastně všechno, co film má mít. Napětí mezi postavami a závěrečné usmíření (Hurvínek a Spejbl), společné sbližování postav (Hurvínek a Mánička), vtipné hlášky a momenty, záporné postavy (Starosta města, Badron), prostě mi přijde, že tam všechno bylo, ale nějak to nebylo ono. Celý film ale nakonec skončí dobře a také slavným Hurvínkovým smíchem (což mi udělalo radost). Prostě je to náš Hurvínek (včetně hlasů Kláska a Štáchové) a buďme za tento film rádi. Přiznám se, že bych byl rád, kdyby vzniklo pokračování či nový film (příběh) v této líbivé grafice. Myslím, že nový příběh by byl určitě lepší a rád bych se na nový film zase podíval.

plakát

Kapitán Bombarďák ve filmu (2017)

Překvapivě velmi vtipný, srandovní a ve své uhozenosti vlastně skvělý animovaný film. Ze začátku jsem si to nemyslel, ale byl to velmi pěkný film s mnoha vtipnými momenty. Prostě super! ;-)

Coco (2017)

Tento film mě naprosto okouzlil. Krásná animace a hlavně fantastický námět a příběh. Přiznám se, že jsem už dlouho nebyl u filmu tak dojatý, jako tady při tomto filmu. Prostě fantazie a jeden z nejlepších filmů za poslední dobu, co jsem viděl.

plakát

EURO 2016 Sounds of Summer (2016) (TV film)

Když to srovnáme se sportovními dokumenty od České televize, tak tento dokument naprosto pohořel!!! Chtěl jsem si poslední EURO připomenout a jsem zvyklý právě na na standard od ČT, a ten jsem tady vůbec nedostal. Z fotbalových zápasů je vidět relativně málo a většinou detailní záběry na fotbalové situace matou a člověk si ty zápasy ani neužije. Mimochodem, ze zápasů Českého týmu neuvidíme ani jednu jedinou vteřinu... Ze základních skupin je ukázáno opravdu malý zlomek (a i z některých vyřazovacích zápasů) a převládají "umělecké" záběry ze zápasů, do pozadí (které občas potěší, ale opravdu jen občas), na tribuny a rozhovory, na které jsme zvyklí z magazínu Ligy mistrů.Za shlédnutí dokument stojí, ale kvalita bohužel pokulhává a jsem nakonec spíš rozpolcen než potěšen. Z EURA mi toho dokument nakonec moc nepřipomněl a to mě hodně mrzí... :(

Ovládací panel
2 body