Tales That Witness Madness

Komedie / Horor / Mysteriózní / Povídkový

Velká Británie, 1973

Snímek „Tales That Witness Madness“ nepřináší nějaké zásadní hororové povídky, které by stálo za to si více pamatovat, ale přece jen jsou zde některé nápady, které jsou docela dobře provedeny. Hlavně povídka „Mel“ je výborná svým pojetím a bizarností. Díky tomu si tak „Tales That Witness Madness“ dokráčely k celkem zdatnému průměru, který má zajímavé herecké obsazení – Donald Pleasence, Kim Novak nebo Joan Collins.(26.7.2016)

Menej známy horror od Amicusu, ale s dobrým hereckým obsadením. Je to ale antológia štyroch kratších príbehov. Donald Pleasance hraje v tejto antológii psychiatra, ktorý robí lekárske experimenty so štyrmi rôznymi pacientmi. Jeden pacient, jeden príbeh. Prvý príbeh je chlapcovi menom Paul, ktorý ma imaginárneho priateľa "tigra". Lenže pre chudákov rodičov nebol imaginárny ani trochu. Druhý príbeh je obchodníkovi so starožitnosťami, ktorý sa volá Timothy. V tom obchode sa nachádza aj starý bicykel a portrét, ktorý sa volá "Strýčko Albert". Na prvý pohľad to ani nevyzerá, ale ten bicykel a ten obraz úzko spolu súvisia. Keď si človek na ten bicykel sadne a začne šlapať do pedálov, tak cestuje v čase späť a dotyčný sa stáva strýčkom Albertom, čo môže byť hotová katastrofa. Tretí príbeh je o Brianovi, ktorý ráz donesie domov starý škaredý strom, ktorý zasadí, aby mohol nazlostiť svoju peknú ženu. No ten strom ale nie je obyčajný strom. Tretí príbeh je o literárnej agentke s veľmi zvláštnym menom "Auriol Pageant", ktorú sa snaží zviesť jej klient menom "Kimo". Ale "Kimove" úmysly sú všelijaké, len nie čestné. Hoci to nie je žiadny zázrak, celkom dobré sa naň pozerá. Pravdou je, že Freddie Francis má aj oveľa lepšie filmy. Tento film bol už v poradí desiati film od Francisa čo som videl, tak môžem porovnávať.(30.11.2013)

Jedine co som si z toho zapamatal bolo ze slo o 4 hororove poviedky. Ovsem nie tak dobre ako u filmu Tales from the Crypt 1972. 67 %(24.10.2019)