Goyangyi : jookeumeul boneun doo gaeui noon

• Jižní Korea 고양이 : 죽음을 보는 두 개의 눈

Horor s pochmúrnou atmosférou najskôr opisuje príbeh trýznenia domácich maznáčikov. Mačky sa tentokrát pomstia tým, ktorí sa o nich nestarajú a nesnažia sa s nimi vybudovať vzájomný vzťah. Postupne sa však ukáže, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá... (*CARNIFEX*)

intro

Rozhodně The Cat není špatný horor. Já mám ovšem s těmito asijskými horory jeden menší problém. Už jsem jich viděl vážně dost a začínají se mi zdát tak už nějak podobný. Jinak, ale musím říct, že si u mě většinou drží nadprůměrnou důvěru kvality žánru hororu. V tomhle případě dávám pěkných 65%. ()

Angel30

Ten originální název je ale strašidelně dlouhý ... možná víc, než byl strašidelný samotný film. Jak jsem čekala, ani u tohoto hororu jsem se nebála. Zato mě dokázal dojmout konec filmu a že jsem po celou dobu netušila, že budu muset zatlačovat slzu. Herci byli sympatičtí a ten nápad se ztracenou "kočičí" vnučkou také nebyl špatný, ale takových podobných nápadů tu už bylo ... Přesto si myslím, že si to zaslouží 4*, už za ty kočky a Min-Young Park. ()

Tremono

Hlavní devizou téhle jinak ucházející lekací duchárny jsou roztomilé kočičky a ještě roztomilejší koťátka. Lekačky fungují, a je jen dobře, že se kamera nesnaží v první chvíli šoku uhýbat, ale snaží se donutit uhnout pohledem mě - takže dlouhé děsivé pohledy na "zlo", které nezmizí po prvním mrknutí, potěší. Škoda je jen těch digitálních hrátek, obzvláště ke konci, které příliš přesvědčivé nebyly. ()

Kortexo

Tenhle film není o strachu a napětí a ani není originální, ale je o skandálním chování ke zvířatům.A to je největší hrůza v tomhle filmů.Určitě je to film k zamyšlení a to je jeho největší plus... ()

djbarrel

Tahle duchařina ač byla v podání asijském, patří jen do kategorie průměrné mystery a spíš slabý horor. Holt už vraždící duch s temnýma očima, je už ohrané téma a už začíná nudit, Filmu nelze upřít nějaké lekačky a celkem obstojné pasáže, ale celkový dojem z filmu mám spíš rozpačitý a i když jsem se nenudil, tak jsem ani nebyl napjatý a už vůbec mi z filmu nemrazilo v zádech, což některé jiné asijské duchařiny zvládali na jedničku. 60 % ()

Sticks

Za takúto ducharinu by sa ani v Španielsku nemuseli hanbiť. Ale tu sme v Ázii a The Cat je harmonickým kórejským hororom. Spočiatku sa rozbieha pomaly a čičí nám zívajú, avšak žiaden strach, ten si nechajte na potom, lebo The Cat je iba hororom - žiadne premakanejšie dialógy či postavy nečakajte. Čo však udiera do oči je špičková réžia scén spolu s výbornou kamerou. To sa potom dostáva riadna porcia lakačiek, keď to kórejským technickým chlapcom ide od ruky. Zvuková preformácia adekvátna. Byť stopáž aspoň o 5 minút kratšia, pridalo by sa tom viacej šarmu či inteligencie, dal by som pietec. Takto len veľmi silné štyri. 8,2/10 ()

Venceslao90

Výborně natočené, místy atmosférické, příběhově bohužel slabší a předvídatelné. I tak se ale jedná o solidní duchařinu. ()