Reklama

Reklama

Goyangyi : jookeumeul boneun doo gaeui noon

  • Jižní Korea 고양이 : 죽음을 보는 두 개의 눈 (více)

Obsahy(1)

Horor s pochmúrnou atmosférou najskôr opisuje príbeh trýznenia domácich maznáčikov. Mačky sa tentokrát pomstia tým, ktorí sa o nich nestarajú a nesnažia sa s nimi vybudovať vzájomný vzťah. Postupne sa však ukáže, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá... (*CARNIFEX*)

Recenze (29)

Fr 

všechny recenze uživatele

MOHOU LIDÉ UMÍRAT KVŮLI KOČKÁM?....... /// Krásný a mrazivý lekačky (a je jich celkem hodně!). Okamžiky, který s kočkama nemaj nic společnýho, ale klidně na ně můžem svýst ,,natáhlýho brka“ Bo-hee v šatníku. Problém je, že ten ,,děs“ je vařenej vlastně z ničeho. A tak přátelé i nepřátelé živých koťátek budou nakonec trumfnutí obdivovateli mrtvej děťátek. Což spolu se zjištěním, že taková kočka může fungovat jako lék na klaustrofobii nemusí bejt k zahození. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trpím strachem z klause. 2.) Přemejšlím o adopci kočičky. (neberte si tu vod pejska, neumí vařit. Ani dort...) 3.) Rád se bojím a je jedno koho a čeho. 4.) Thx za titule ,,Arnošt Juránek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Asijský duchařský horor v posledních několika letech jaksi vymizel. Tedy nezmizel úplně, pořád se pár kousků vždycky urodilo, ale nekonal se žádnej projekt, se kterým by byla seznámena širší veřejnost (jako Kruh, Oko, Nenávist, Shutter). Po zhlédnutí The Cat (ne, ten originální název používat nebudu :-D) jsem si celkem jistej, že na další takovou pecku, která se dostane i k někomu jinému, než k pár zarytým fandům, si budeme muset ještě chvíli počkat. Mám z The Cat rozpačité pocity. Lekačky fungují většinou bezproblémově - u jedné se mi udělalo až špatně (nemám rád, když něco hnusného nabourává vaši oázu bezpečí - postel). Problém je v příběhu a scénáři. Bezdůvodně nasraný duch (podle jakého klíče se vlastně vraždilo?), spoléhání se na náhody v míře větší, než jsem ochotný snést, křečovitý vývoj děje... Za mne 6/10, ale aspoň za těch pár lekaček si snímek chvilku pamatovat budu. ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Brát si do úschovy kočku (či jiného tvora nebo věc), kolem které se ochomýtá podivná holčička, dle subžánrových pravidel věští pro novopečeného majitele kardinální průser. Nejinak je tomu tady. The Cat se žel obvyklého mustru k-horrorů drží tak úzkoprse a neinvenčně, že prakticky postrádá jakýkoliv moment překvapení. To znamená, že se film z osy "pár smrtí - tušení problému - pátrání - vysvětlující flashbacky - závěrečná katarze" neodchýlí ani o píď. To může být naprosto fuk, pokud atmosféra, napětí a lekačky hrají první ligu. Až na pár světlých momentů (třeba schodiště) však s nevýrazným duchem a ve většině případů dopředu čitelným timingem a podobou lekaček čutají tak duchařskou divizi. Zachraňují to kočky (takového vyčůraného a pomstychtivého tvora bych mít doma fakt nechtěl), nadprůměrná technická stránka a hlavní herečka, na niž se moc hezky dívá. Neurážející průměr na jedno zhlédnutí. 5-6/10 ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Štandardná duchárinka, ktorá zaujme predovšetkým prítomnosťou mačiek, a to je vlastne aj to jediné, čo je tu ešte neopozerané. Ale musím povedať, že mi to vôbec nevadilo. Napriek zjavnej neoriginalite príbehu tu totiž funguje všetko. Už približne v polovici by som nedokázal porátať, koľkokrát som vyskočil z kresla. Ja tie šoky milujem! Ku koncu sa to však upokojilo a dojemné rozuzlenie už za veľkú pozornosť nestojí. Ale páčilo sa mi to, pozerať to v noci, to je bomba. ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Mačka sa stala vo výťahu jediným svedkom záhadného úmrtia svojej majiteľky. Tej sa ujme klaustrofobička , čo sa jej náležite (ne)vyplatí. " cica" je totiž iná. Prežúvaný, nefunkčný , fádny , opotrebovaný , odpozeraný , vyžmýkaný, prepozeraný, už dávno zadrhnutý J- námet sa Kórea snaží upraviť. Márne , avšak mačka to celé dokázala sfilmovať do konzumovateľnej formy. Hovorí sa , že mačky sú falošné , táto ale dokázala úlohu média zmáknuť na výbornú. Alergiu na mačky nemám a hodnotenie preto nechávam otvorené smerom navrch...asi mala vplyv aj projekcia. P.S. Je rozhodnuté - zvieratá mám rada + absencia prebytočného gore + bodík hore = 4 ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama