Moje malá princezna

(festivalový název)
  • Austrálie

My Little Princess

Francie, 2011, 105 min

Skandální a provokativní, ale dobře nasnímané. Mladičká Anamaria Vartolomei budiž příslibem pro budoucnost, sledujme ji. Kolega hygienik se asi píchl prstem do oka, anebo možná jinam, ale sotva kdo bude tušit, co myslel tím ideovým hnojem. Přestože dvanáctiletá herečka není ve filmu vidět svlečená, tu nahotu je všude cítit.(6.1.2012)

Ze začátku to na mě působilo hodně umělecky, až jsem si říkal, že nevím, jestli tu vlnu umělectva vůbec zvládnu. Máma Isabella Huppert mě srala od počátku všeho dění v tomhle příběhu. Následně jsem ale pochopil, že mě srát měla, protože to, co tam předváděla nemělo obdoby a dost to zapůsobilo na další průběh filmu. Po asi 40ti minutách film snadno z umělců přeskočil na dceru té bláznivé umělkyně, kterou naprosto perfektně hrála Anamaria Vartolomei. No a v ten moment už to gradovalo a gradovalo, až to typicky francouzsky vygradovalo do absolutna. Ten závěr, ten mě normálně odpálil, že doteď nemám slov. Konečně se opět po dlouhé době ozvala poctivá Francie, která si z její minulosti vzala jen to nejlepší. Klobouk dolů režisérce Evě Ionesco, která tohle natočila jako svůj debut.(29.10.2014)

Velmi poutavý francouzský snímek režisérky Evy Lonesco, obsazený hvězdou Isabelle Huppertovou a malou, začínající hvězdičkou Anamarií Vartolomei v hlavní roli. Osobně si nedovedu představit, že by to někdo zahrál lépe. Jedná se v podstatě o volně zpracovaný, avšak skutečný životní příběh samotného autora, Evy Lonesco.(17.7.2017)

Film serviruje emoce postupně, ale o to silněji vyzní na samém konci příběhu. Sledovat jak dětská dušička fasuje díky myšlení a chování svý mámy hodně hluboký zářezy je fakt hodně tvrdá podívaná. Ta by se, ale nikdy nekonala nebýt famozního hereckého výkonu malé Anamarie, tahle holka jestli nezblbne, tak o ní ještě určitě uslyšíme, protože co předvedla tady za herectví ve svým věku, to už jsem hodně dlouho neviděl. Francouzské publikum se má v budoucnosti skutečně na co těšit.(30.10.2014)

Reaktivace vzpomínek svého problematického dětství (resp. období jeho trochu předčasné ztráty) se Evě Ionesco scénáristicky i režijně povedlo respektuhodně výborně. Excelentní je i herecké obsazení dekadentní fotografky a sobecké matky Isabellou Huppert, která psychicky rozporuplné postavy zahrát opravdu umí. Samozřejmě Anamarii Vartolomei také patří za roli Violetty vyseknout jedině hlubokou poklonu. My little princess navíc vyvolává otázky, které jsou směrem k současnému uměleckému provozu stále aktuální...(24.5.2014)

• - V jedné scéně, kdy Violetta sleduje televizi, je vidět, že se dívá na jeden z dílů Krtečka Zdeňka Milera, vysílaný dokonce v češtině. (dopitak)