Reklama

Reklama

Malá Violetta tvoří se svou matkou Hannah zvláštní dvojici. Violettě je deset, žije s babičkou, zatímco její matka přežívá coby nepředvídatelná umělecká fotografka ze štědrosti druhých. Hannah donutí Violletu, aby jí stála modelem, což převrátí její doposud poklidný život s babičkou vzhůru nohama. Výsledná fotografie se stane symbolem pařížské umělecké scény sedmdesátých let a malá Violetta se tak ocitá mezi dvěma světy - v jednom je múzou, v tom druhém dítětem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

kakadu 

všechny recenze uživatele

Velmi poutavý francouzský snímek režisérky Evy Lonesco, obsazený hvězdou Isabelle Huppertovou a malou, začínající hvězdičkou Anamarií Vartolomei v hlavní roli. Osobně si nedovedu představit, že by to někdo zahrál lépe. Jedná se v podstatě o volně zpracovaný, avšak skutečný životní příběh samotného autora, Evy Lonesco. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Skandální a provokativní, ale dobře nasnímané. Mladičká Anamaria Vartolomei budiž příslibem pro budoucnost, sledujme ji. Kolega hygienik se asi píchl prstem do oka, anebo možná jinam, ale sotva kdo bude tušit, co myslel tím ideovým hnojem. Přestože dvanáctiletá herečka není ve filmu vidět svlečená, tu nahotu je všude cítit. ()

Reklama

Renfield 

všechny recenze uživatele

Při sledování filmu jsem si několikrát pokládal otázku, co je ještě umění. To co jsem zhlédl se za umění jistě považovat nedá, tady jde o týrání dítěte nemocnou matkou. Film je to především díky silnému příběhu, výborné režii a snad ještě lepším hereckým výkonům opravdu pozoruhodný. Jde z něj cítit, že Eva Ionesco žel "ví co točí" a Isabelle Huppert s Anamarii Vartolomei jí to bravurně odehrály. Taktéž si myslím, že o poslední jmenované ještě uslyšíme. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to na mě působilo hodně umělecky, až jsem si říkal, že nevím, jestli tu vlnu umělectva vůbec zvládnu. Máma Isabella Huppert mě srala od počátku všeho dění v tomhle příběhu. Následně jsem ale pochopil, že mě srát měla, protože to, co tam předváděla nemělo obdoby a dost to zapůsobilo na další průběh filmu. Po asi 40ti minutách film snadno z umělců přeskočil na dceru té bláznivé umělkyně, kterou naprosto perfektně hrála Anamaria Vartolomei. No a v ten moment už to gradovalo a gradovalo, až to typicky francouzsky vygradovalo do absolutna. Ten závěr, ten mě normálně odpálil, že doteď nemám slov. Konečně se opět po dlouhé době ozvala poctivá Francie, která si z její minulosti vzala jen to nejlepší. Klobouk dolů režisérce Evě Ionesco, která tohle natočila jako svůj debut. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film serviruje emoce postupně, ale o to silněji vyzní na samém konci příběhu. Sledovat jak dětská dušička fasuje díky myšlení a chování svý mámy hodně hluboký zářezy je fakt hodně tvrdá podívaná. Ta by se, ale nikdy nekonala nebýt famozního hereckého výkonu malé Anamarie, tahle holka jestli nezblbne, tak o ní ještě určitě uslyšíme, protože co předvedla tady za herectví ve svým věku, to už jsem hodně dlouho neviděl. Francouzské publikum se má v budoucnosti skutečně na co těšit. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • V jedné scéně, kdy Violetta sleduje televizi, je vidět, že se dívá na jeden z dílů Krtečka Zdeňka Milera, vysílaný dokonce v češtině. (dopitak)

Reklama

Reklama