Reklama

Reklama

Nisemonogatari

(seriál)
  • Japonsko 偽物語 (více)
Promo

Epizody(11)

Obsahy(1)

Nisemonogatari je pokračovaním anime Bakemonogatari (2009). V tomto pokračovaní sa opäť stretneme s postavami, ktoré poznáme z pôvodného seriálu. Hlavný príbeh sa sústredí na sestry hlavného hrdinu Araragiho, Karen a Tsukihi. Karen a Tsukihi sa snažia zastaviť zlo a aj keď si myslia, že to zvládnu, samé potrebujú pomoc od svojho brata. Podarí sa im spoločne zvíťaziť?
Oproti predchádzajúcej sérii sa Nisemonogatari vyznačuje väčšou dávkou jemnej erotiky (ecchi). (Hees)

(více)

Videa (1)

Promo

Recenze (13)

daGGos 

všechny recenze uživatele

S mladšími sourozenci je to těžké, to vím i z osobní zkušenosti. Pořád by se s vámi chtěli v něčem poměřovat, soutěžit, všechno chtějí udělat lépe než vy, ale velmi často tímto počínáním natropí více škody než užitku. A filmové či seriálové sequely jsou na tom velmi často podobně. Svoji snahou poskytnout ještě velkolepější, dramatičtější a lepší zážitek jako by autoři občas úplně zapomněli na to, v čem vězelo kouzlo předchůdce a na trh se pak dostávají nemastné neslané odvary originálu. Potkal i Nisemonogatari stejný osud? Děj: příběh se znovu bude točit kolem vysokoškoláka Araragi Koyomiho a jeho trampot s nadpřirozenými bytostmi, které mají z nějakého záhadného důvodu velikou oblibu parazitovat na dívkách jemu blízkých. Nebudu zbytečně zabíhat do detailů a jen řeknu, že tentokrát se bude jednat o jeho dvě mladší sestry. Bohužel, zde nácházím první výrazný zápor Nisemonogatari, ne že by příběhové linky byly bůhvíjak špatné, jenže jsou opravdu extrémně krátké a chybí jim jakákoli hloubka. Člověk sice může říct, že od seriálu na 11 dílů se nedají čekat žádné zázraky jenže potíž je v tom, že kdyby si někdo dal tu práci a z oněch 11 dílů vydestiloval veškeré prázdné tlachání, fanservice a občasnou akci tak, aby mu zbyl jen samotný děj, vystačil by mu tenhle obsah sotva na dvě epizody, takže s formátem seriálu to rozhodně nic společného nemá. Postavy: z těch nových je tu nejprve starší hyperaktivní sestra Karen, samozvaná ochránkyně spravedlnosti, která by se dala označit za takovou neperverzní Kanbaru (a nutno podotknout, že neperverzní Kanbaru je jako slivovice bez švestek) a poté mladší a nevýrazná Tsukihi, která by z hlediska charismatu nemohla původní skvadře z Bakemonogatari dělat ani podržtašku. Situaci trochu zachraňuje vampírka Shinobu, která v Nisemonogatari konečně promluví (a že to stojí za to), podivínský záporák Kaiki, a dvě další postavy, které se objeví až ke konci seriálu. Fanservice: nepatřím zrovna k žádným puritánům a rozhodně se nebouřím, když záběr občas zabloudí pod sukni či do výstřihů některé z hlavních hrdinek, ale na druhou stranu, pokud je těmto scénám věnováno více času než samotnému ději, tak už je prostě něco špatně. Audiovizuální zpracování: znovu ho má na triku studio Shaft, je třeba dodávat něco více? ... nu dobrá, špičková kresba i animace, výborné OP i ED a slušný Soundtrack, stačí? Zhodnocení: nenechte se zmást víceméně negativním podtónem mého komentáře, vycházelo to hlavně z toho, že jsem se Nisemonogatari snažil porovnávat s jeho předchůdcem a v tomhle směru mělo velmi malou šanci vyjít jako vítěz. Podívám-li se na však na něj jakožto na samostatné dílo a porovnám ho ze zbytkem současné anime produkce, stále se jedna o nadprůměrnou podívanou, které většina harémovek nesahá ani na paty. *** ()

Cedr 

všechny recenze uživatele

Podobně jako v Bake, naprosto prvotřídní dialogy, skvělí herci, luxusní výtvarný styl, z nějakého záhadného důvodu velmi povedená atmosféra a chytrý humor. Příběh opět nečekejte, vše stojí na skvělých rozhovorech. Typický SHAFT se vším všudy. Hudba oproti té v Bake trochu pokulhává, ale to je vyváženou mnohem hutnější porcí ecchi fanservisu, který ještě žádnému anime neuškodil. Ostatně v jádru jde stejně o harem žánr, tak co jiného také čekat. ()

Reklama

Five By Five 

všechny recenze uživatele

Bezpochyby najzaujímavejší a najzábavnejší je tu tentoraz ten Araragiho hárem, príbehy oproti prvej sérii skôr slabšie... Na kresbu postáv sa pozerá veľmi dobre, je to hlavne tým, že grafika prostredia je, no, veľmi jednoduchá... Toto je však jediné anime, pri ktorom mi táto originalita vôbec nevadí, skôr naopak a dievčatá sú proste skvelé, preto dávam 4* a teším na pokračovanie... ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Nisemonogatari. Pokud je něco podvrh, je to lepší než originál, stejné jak originál, nebo dokonce i lepší? Tři vysokoškoláci, exorcisti, na to mají každý odlišný názor. Můj se shoduje s tím prvním. Minimálně v tomto seriálu, které nám bylo servírováno po 11 týdnů na růžovém podnose s erotickými a slovními zákusky. Ale sladkého bylo až příliš. Nisemonogatari se nedá srovnávat s předešlou sérií, nepovažuji ji tedy za pokračování, ale spíše přes kopírák udělanou jinou variantu pro lidi, kteří milují moe, erotičnost a přílišnou vynucenou abstrakci. Klady: Shinobu je krásná, Araragi ne, Fire Sisters jsou zábavné, Hachikuji ne. Tsubasa je stále zajímavá, Senjougahara ne. Kaiky byl zvláštní, vše ostatní ne. Oshino chyběl, nic jiného ne. Zápory: Erotika na každém kroku. Je to ecchi, je to mírné hentai. Pokud celou episodu zasvětíte čištění zubů, nemůže z toho vyjít nic dobrého. Podobné gagy bych tipoval na Lucky Star, School Rumble a jimi podobné, ale ne do tohoto anime. Naprosto zbytečně moc sexuálních narážek a hlavně vizuálních požitků. To jsem se nedostal k hlavnímu problému. Pokud si pamatujete na Bakemonogatari, mluvilo se tam opravdu -velmi- rychle a trefně, dialogů tam bylo skoro jak v Sayonara Zetsubou Sensei, byly však trefné a něco říkali. Nisemonogatari toto kopíruje a dialogů má snad ještě víc. Co je však kámen úrazu - absolutně o ničem... Nisemono nudí. Nisemono spí. Nisemono se válí ve vaně a diskutuje o totálních prekérních blbostech... Nedá se to srovnávat s "předešlou" sérií. Z počátku se mi to líbilo, (Larkyho komentář) avšak v 7. dílu jsem to už nevydržel. Pokud si chcete přečíst, co se mi honilo hlavou díl-co-díl, zavítejte to diskuze. Celkově tedy seriál hodnotím velmi záporně a zklamaně ho nemohu doporučit snad nikomu, komu se líbilo Bakemono. 30% ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Ani technicky a umělecky krásná, nápaditá, "kubistická" animace neměla šanci zakrýt fakt, že rozkošatělé dialogy mlátily prázdnou slámu, vedlejší postavy se jen stavily na (dlóóóuhý) kus řeči, a téměř absentoval děj – za celou dobu se mimovolně vyřešily jen dvě kletby/posedlosti. Merit série (sblížení Araragiho s jeho dospívajícími sestrami) navíc rozvášněně akcentoval až incestní rovinu sourozeneckého vztahu. Kromě zmíněné fantastické (audio)vizuální stránky tak hodně zachraňoval absurdní humor. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama