Po tragických prožitcích v minulosti se nejlepší kamarádky Jenna a Renee vypraví do chatky u jezera, aby se pobavily a odpočinuly si. Spolu s nimi jedou Michael a Ian. Slibně vypadající víkend se však změní v noční můru, neboť jsou uzamčeni v horké sauně. (LIVINGDEAD)

gojackill

To není horor, jen napínavý thriller. Bohužel je míra napětí velmi nízká a herecké obsazení slabé, je pak těžké sympatizovat s partičkou, která uvízne v sauně. Michal Copon hrající Michaela vypadá doslova jako voskovej panák. Jsou kvalitnější filmy na omezeném prostoru. Například Buried. ()

runner85

Kto by to nepoznal, partia sa vyberie spolu na chatu aby zažili zábavu, majú zo sebou potraviny a slopanicu, pre prípad núdze aby sa im netriasli za volantom ruky si zobrali, respektíve "objednali" aj nejakú tú trávu. Párty teda môže začať, nič nechýba, nechýbajú ani ženy, a ani sauna či jazero ! No a tu zábava končí, ja neviem kto, kedy a ako vychovával tieto decká, ale slopať a ísť do sauny to nemôže normálne uvažujúceho človeka napadnúť ! Dokonca ani mňa to nenapadlo keď som bol na chatovačke a to je čo povedať ! A inak ešte na záver, ak by som si mal vybrať či chcem zomrieť zamrznutím alebo upečením vyberám si zamrznutie :( ()

honajz2

MOŽNÝ SPOILER No vida, boj o přežití bez nadpřirozených sil nebo maniakálního nesmrtelného vraha... KONEC MOŽNÉHO SPOILERU Ačkoli to má až moc střihů, nudný úvod (30 minut) a ne moc sympatické postavy (až na jednu), dokáže to být napínavé a zajímavé. Sice mě ze začátku vyděsil nápis "podle skutečné události", ale jo, tohle se stát opravdu mohlo. Žádný převrat to není a pokud to berete jako horor, tak je to i originální. A nenudil jsem se, další plus. 3* ()

Khumbac

Miluju kdyz nam tvurci vlozi do filmu, ve vypjate chvili, temne dunivou hudbu. Jednoduchy namet ma u me plus. Nekdo zaziva zdanlive, zivot ohrozujici, bezvychodnou situaci a nekdo si huli brcko :) takove paradoxy me vzdy pobavi...Renee byla opravdu na facku(nebo aspon na uder sutrem), ale kdo by se divil v takove situaci. Zato Lane se dokazal poradne dabelsky zasmat a take to s kamny pekne roztancil :). Myslim ze si vsichni uzili poradnou pekelnou party, vzdyt take o to jim slo...jo a ceska kinematografie by se na takovou vec nikdy nezmohla...proto 4* ()

oveckaoa

2 ženské a 1 chlápek jsou uvězněni v sauně zatímco jejich kamarád, který tam nechtěl si zachlastá a zhulí se. Největší problém je v postavách ty 2 ženské si absolutně nezaslouží přežít jelikož pro svou záchranu neudělají skoro nic (rozbijou pouze teploměr což jim stejně nepomože naopak jim to přitíží) a naopak chlápek co všechno odsere a snaží se přežít chcípne. 40 procent. Jinak to,že to je podle skutečné události a na konci píšou,že jména jsou fiktivní nic neznamená film Hodinu Nevíš je podle skutečné události a žádný Hynek tam nevraždil. Prostě jim dotyční nedaly právo použít jejich jména a příjmení. P.s. podobný případ se stal i u nás minulý rok https://www.denik.cz/z_domova/dve-zeny-zemrely-v-saune-na-jicinsku-ulomila-se-totiz-klika-zustaly-uveznene-20170416.html ()

Forsberg11

Chvalabohu som si pred pozretím fllmu nepozrel žiadny jeho trailer, či popis. A dobre som urobil. Vôbec som nečakl čo sa budie diať, či to bude slasher, ducharina, explo alebo niečo iné. A pravdupovediac to, čo z toho nakoniec bolo ma až tak nepotešilo. Aj keď áno, je to ďaleko lepší nápad ako stokrát omielaný teenage slasher v horskej chate, ale samotný dej mohol byť spracovaný oveľa lepšie. Niektoré momenty a činy hlavných postáv nedávali vôbec zmizel, niektoré scény boli umelo vykonštruované a niektoré charaktery zas príliš preafektované a hlúpe. Škoda. Škoda toho, že to čo ich tam držalo bol naozaj len blbý rebrík. Dodať tomuto filmu nejakého psychopata by vôbec nebol krok vedľa. A to hlavne preto že tento zatiaľ jediný gruzínsky horor, ktorý som videl mal pomerne veľa plusov: super atmosféru škandinávskej chaty pri jazere, samotnú saunu a hlavne potenciál na nadupaný hororový thriller s nečakaným twistom na konci a neuveriteľnou pointou. Takto si to všetko musím odmyslieť a prejaví sa to na hodnotení... 55 %! ()

Illy

Ale jo, dalo se. V rámci žánru průměrný thriller. Šampóni, hysterické slepičky a příchuť uzené slaniny. 50% ()

Silviaxx

Nebolo to zlé, ale zas predpokladala som, že sa z tohto dá vyžmýkať o niečo viac. Mám strašne rada survival žánrovky, pretože práve tu sa dá nádherne pohrať s psychológiou postáv. V tomto prípade sú moje pocity náramne zmiešané. Psychológiu (takú hlbšiu) som zaznamenala asi tak na "5 sekúnd" a retrospektíva nemala vysokú výpovednú hodnotu (keď už niečo povedala, bolo to pre mňa nepodstatné alebo som si to domyslela aj bez toho, aby tam bola). Chovanie postáv mi tiež prišlo miestami nelogické, čo by na strane uväznených v saune bolo relatívne prehliadnuteľné, ale nelogické bolo na strane tých, ktorí v saune neboli. Moje hodnotenie zvyšuje námet, ktorý pôsobí atraktívne, ale no... ()

lardko

Celkem i slušně natočený film , který mi nabídl pár celkem dobře ztrávených minut. Za to jsem byl i rád , protože už od začátku jsem tento film odsuzoval , ale zistil jsem při sledování že to až tak strašné není , a film má i co do sebe , ale spoustu scén bylo přitažených za vlasy. ()

mark9th

Neublizilo mi to, ale dvakrat to vidiet nechcem :). Od hororu to ma velmi daleko a jedinym ''prekvapivym'' momentom bolo 20 sekund halucinacii na konci. 20 :% ()

Romeroo

Jako instruktážní film pro začátečníky saunování velmi zlé, pro pokročilé návštěvníky sauny přímo dementní. Tohle by nepřežil ani Chuck N. a jeho dělení nulou, nemyslím tím bod mrazu....ten bod mrazu se dostavil v mé náladě pokračovat ve sledování této reklamy na domácí saunování. Ale asi je chyba u mě, přece hlavní protagonista říkal, že se musí hodně pít, a já blbec jsem u toho sežral balíček chipsů a zajedl to balíčkem bonbonů....35%. ()

Pokri

Je z toho cítiť okrajovú inšpiráciu Pádom do tmy, veľa to má z filmu Pochovaný zaživa. V tom nevidím problém, oveľa viac mi prekáža nasilu naťahovaný rozjazd. Do sauny, zo sauny, do vody, po pivo, len aby vznikol plnohodnotný celovečerák. Potom je to však už dobré, postavy konajú celkom racionálne, sú pomerne sympatické. Na prvé stretnutie s gruzínskym filmom fajn. A nečakajte horor, je to triler. ()

johankazarku

Uvažovala som aj nad 3 * ale nakoľko to vôbec nebol horor ale béčkový thriller, dve celkom stačia. Situácie v saune mohli byť viac vyhrotené, celkovo to na mňa pôsobilo nedomyslené. ()