Bukurešť, Rumunsko. Nepříliš vzdálená budoucnost, nepříliš odlišné město. Lidská populace se až úzkostlivě shromažďuje v posledních državách, zatímco populace expandující rasy upírů s každým dalším dnem narůstá. Ti se zčistajasna objevili zhruba před desítkou let ze stínů, v nichž se po staletí ukrývali, a pokorně vyčkávali na svoji chvíli. V současnosti si bez sebemenších skrupulí vykračují mezi lidmi, jako kdyby mezi oběma rasami existoval mír, či cosi tomu podobného. A může za to vynález syntetické krevní substance rumunské vlády - stravní náhražky, díky níž se tradiční predátor v podobě upíra dokáže obejít bez příjmu krve lidských obětí po staletí jim padajících v oběti. Ovšem stejně jako každá doba, tak i každá inovativní myšlenka má své oportunisty, neřku-li radikální odpůrce, kteří se shromažďují v odboji, který tomuto nastalému trendu hodlá již brzy učinit přítrž. (Conspi)

corpsy

Rumunsko musí byť nádherná, priam úžasná krajina. Veď snáď nikde v Európe sa netočí tak často ( ešte tak v Bulharsku ). Filmári sa tam vracajú radi a nechávajú v nej svoj talent a tvorbu. Hollywoodske hviezdy vyhľadávajú tie najlepšie hotely a bary a upíšu sa projektom, ktoré ich dlhodobo nechávajú na výslní popularity. Znie to tak krásne. A preto radšej nechajme pravdu pravdou a užime si blud, ktorý robí Rumunsku zlé meno. Alebo naopak? ()

SOLOM.

Má cestovatelská sezóna již brzy započne a i letos mám v plánu navštívit mimo jiné pár evropských destinací. Jednou z nich bude i Bukurešť a Transylvánie (nějaké ty hrady, památky) a tak jsem si záměrně vybral film (který se měl údajně odehrávat v této lokalitě – už jen pro načerpání inspirace, o upíry ani tak nešlo). Jaké bylo však mé zklamání, když jsem zjistil, že film se natáčel v Bulharsku a o Bukurešť ani nezavadil. Blbec jsem si to mohl zjistit daleko dříve a ušetřil bych si drahocenný čas.    Už během úvodních titulků naskočila nechvalně proslulá dvojka - UFO Films a Syfy, takže mi bylo jasné, že tady půjde jen o další levnou céčkovou záležitost a tak tomu i skutečně bylo. Děj samotný je jen čistá fantasmagorie tvůrců, kteří se ani moc nesnažili zakrývat mrzký rozpočet, nabídli nám předpotopní digitální efekty, hromadu nezáživných a trapných dialogů a scén, okořeněné o pár pěkných „hereček“, rádoby drsných chlapíků a keců o integraci upírů do lidské společnosti.    Je však potřeba říci, že vyložená ztráta času to taky nebyla. Pár dobrých akčních pasáží by se tu našlo – těch opravdu dobrých však bylo jako šafránu. Asi nejvíc mi vadili ty srdceryvné kecy a chvílemi jsem si připadal jak při sledování nějaké romantické telenovely – lidská žena se zamiluje do upíra – to vadí jejímu bráchovi, polda má k upírům taky kladný vztah – někomu možná i nějaká ta slza ukápne, ale mě to vyloženě sralo. Viděl jsem však i ještě mnohem horší filmy s upíří tématikou. ()

viky13

Někdo to tu přirovnával k district 9 a já nemůžu souhlasit. Mně se totiž district 9, na rozdíl od většiny diváků, nelíbil. Ale tohle se mi líbilo. Asi jsem divná. Plavu proti proudu. Souhlasím, že triky a kostýmy byly na úrovni filmové školky, přišlo mi ale, že příběh neměl hluchá místa, zkrátka, nenudila jsem se. A taky mám ráda Pottse a postavy mě bavily. ()

Lollaa

Mno, jen s vypětím všech sil jsem to dokoukal. Kromě zmiňovanejch Uderworldů mi to připomnělo District 9, ale točenej na úrovni Ulice z TV Nova. Je to vláčný, roztahaný grafika z horších videoher, akce mizerná. Pár vtipných hlášek, ale i v podání postav vyznějí do ztracena. Postavy jako by si na drsňáky jen hrály. Jediné co mě zaujalo je, že tam kriminálka jedí v Dacii Logan. ()

ko.mar1

tak teda keď nikto aspoň ja dám komentár : béčko-tv.film triky nie úplne najhoršie dej... - ale ano bol tu nejaký, herci mne teda úplne neznámi hrali niekedy fakt strnulo , ale čo keď nieje iný film aj tento sa dá pozrieť no na druhej strane dať mu odpad?... , asi nie na to som videl aj horšie diela. ()