Shuffle

Drama / Mysteriózní / Romantický / Fantasy

USA, 2011, 82 min

Velmi slabé tři hvězdičky, a to za vizuál, prvotní nápad a některé herecké výkony. Celkově však úvod sliboval víc, než se nám dostalo, a dostalo se nám jakéhosi nízkorozpočtového odvaru Fontány. Když se zhruba po hodině sledování filmu vše zlomí (k čemuž mělo dojít daleko dřív, protože jako divák nejsem až takový blbec, abych při určité scéně nepochopil), člověka až zamrzí, co z toho mohlo být, a co z toho nakonec je. MOŽNÉ SPOILERY. Nakonec vlastně zjistíme, že si autor léčil svůj smutek nad odchodem milované ženy. Což je velmi těžký a intimní pocit, s nímž se každý vyrovnává jinak. Kurt Kuenne natočil film, kde mate tělem, kde si sci-fi bere jen jako rukojmí, a kde dokonce se občas snaží o tajuplno a někdy i humor. Chvílemi si člověk říká, odkud vykoukne králík (jako v Donnie Darkovi), zda se neobjeví nějaká zajímavá fyzikální teorie, ale nakonec jde přece jenom prostě o druhý pokus a naplněný život a lásku až za hrob. Sci-fi tedy dostane na frak, zajímavý vizuál a nápad také, a mně osobně to přišlo trochu líto, čekal jsem víc a právě z té roviny sci-fi, klidně s troškou psychologických vztahů.(30.12.2013)

• MartinezZ

Zajímavý nápad, jak námětem, tak černobílým vzezřením, nicméně celé to bylo natočeno příliš lacině a béčkově, což film sráží. ~ Direct-to-DVD tajemné drama o chlapíkovi, který trpí chronickou únavou, narkolepsií, a je tedy schopen usnout skoro kdykoliv. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby se vždy nevzbudil v jiném čase a období svého vlastního života. Jednou když je mu 92, jindy ve třiceti, jindy ve 24. Nechápe to, nerozumí tomu a má, spolu s divákem, 80 minut, přijít na to, proč a co se to vlastně děje. ~ Ze začátku mi to trochu připomínalo Time Traveler's Wife, ale to skutečně jen ze začátku. Nicméně na to, že se jedná o drama, tomu celému chyběla nějaká dramatičnost. Místy jsem se dost nudil a měl tendence usnout spolu s hlavním hrdinou. Poněkud nepřehledná kamera tomu k plusu taky zrovna moc nepřidávala.(5.9.2012)

• - Lovell Milo (T.J. Thyne) nosí hodinky značky Breitling Super Ocean. (dyfur)