Reklama

Reklama

Muž, který sázel stromy

  • Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Obsahy(1)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

Recenze (364)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Nádherné, příjemné, nikam nespěchající.... překrásné animované provedení... i pouze lehkými čarami a jemnou kresbou jde vyjádřit příběh, který pomalu plyne a ukazuje nám, jak čas, trpělivost, krásu přírody, pošetilost lidí, ničení přírody lidmi, ale i to, že jen jeden člověk dokáže změnit svět. Ač se to zdá být patetické a vůbec, tak je to pravda.. jeden starý muž dokázal změnit tvar krajiny jen díky své trpělivosti, odhodlanosti a píli. Je pravda, že jsem si říkala místy, zda by to mohlo být krapet kratší, ale v závěru to na mě mělo velký vliv a musela jsem se zamyslet tak vůbec nad vším lidským bytím. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Pořád jsem čekal, kdy dojde k nějakému neštěstí. Kdy někdo podpálí les, zabije starce, postaví uprostřed fauny nákupní středisko… a ono nic, až do konce stejně neagresivní, meditativní, lidsky hřejivé. Myslím, že příběh muže, který sázel stromy musí každého přimět minimálně k zamyšlení nad tím, čeho v život dosáhnul, čeho ještě hodlá dosáhnout. Mno, někteří asi spáchají sebevraždu a zbytek půjde sázet stromy. Ale ne, nechci aby to vyznělo příliš sarkasticky, neboť tahle jednoduchá vyprávěnka mne vážně dokázala vážně obměkčit a zlepšit mi náladu. 85% Zajímavé komentáře: Faye, Eddard, Shedom ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Skutečně nádherné. Takových dojemných, působivých a konečně i poučných příběhů se moc netočí, což je velká škoda. Vyprávění o muži, který podřídil svůj život jedné jediné šlechetné myšlence mě úplně prostoupilo a uvrhlo do tak příjemného stavu, v jakém bych rád vydržel mnohem déle než pouze třicet minut. Existuje několik celovečerních filmů, jako Shawshank, Forrest Gump nebo Zelená míle, které se mi svou atmosférou a myšlenkou zaryly hluboko pod kůži. A z těch krátkometrážních to dokázal právě Muž, který sázel stromy. 100% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Kdysi dávno jsem viděl v TV animovaný kreslený příběh o muži, který sázel stromy. Ačkoliv jsem byl malý, pamatuji si jak mne příběh zasáhl. Byla v něm neskutečná pravda a moudrost. Po letech jsem jej viděl znovu. To už jsem byl vlastníkem i knihy Jeana Giona, podle níž byl film zpracován. Tento fakt nic neubral na síle filmečku. Zpracování je úžasné. Přiznám se, že i já občas někde v lesích při procházkách přírodou tu a tam zasadím do země žalud, či javorové semínko. * * * * * ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Keď si len na malú chvíľu predstavím, že niekde na tomto šírom svete, existuje taký pokojný človek, ku ktorému ma môže obyčajná náhoda priviesť, cítim nesmiernu radosť a nádej. Už samotná kniha je svojou malosťou a jednoduchosťou schopná pohladiť nejednu dušu a film posúva rovinu príbehu a jeho myšlienky ešte ďalej. Muž, ktorý sadil stromy je nádherným príbehom bez zbytočnej zlomyseľnosti a zloby. Jeho pokoj sa dokáže dostať na každého, kto je ochotný na neho pozerať ako na potvrdenie vety, že v jednoduchosti je krása. Pre mňa po dlhom čase asi najpozitívnejší zážitok. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (6)

  • Obec, ve které se příběh odehrává, je Banon. Jedná se o francouzskou obec, která se nachází v departementu Alpes-de-Haute-Provence, v regiónu Provence-Alpes-Côte d’Azur. (sator)
  • Film se odehrává v letech 1913, 1920, 1933, 1935, 1939, 1945 a 1947. (KGBelik)
  • Tento film byl natočen s více než pěti tisíci ručně vyrobenými kresbami a jeho dokončení trvalo pět let. (KGBelik)

Reklama

Reklama