poster

Muž, který sázel stromy

 • Kanada

  The Man Who Planted Trees

 • Kanada

  L'homme qui plantait des arbres

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)
 • rawen
  *****

  Nejkrásnější zelený film všech dob. 9/10 PS: uživatel Shit, který napsal, že je ve filmu použita příšerná animace, zřejmě nikdy neviděl nic jiného než sterilní 3D záležitosti od Pixaru, doporučuji si rozšířit kulturní obzory, navštívit nějakou obdařenější galerii, zajímat se více o výtvarné umění...(7.8.2009)

 • jojinecko
  ****

  Krásny príbeh, ktorý mi svojou animáciou pripomenul ešte lepšiu Skazku skazok...Film o nádeji, nezlomnej vôli, sile jednotlivca a o tom, že človek nie silný slovami, ale svojimi skutkami... Tento film som videl s českým dabingom,ktorý pôsobil až príliš "nezúčastnene" a mierne mi kazil celkový dojem...(25.1.2006)

 • MJMilan
  *****

  Skvělý snímek pro někoho, kdo právě neví, co s životem. Ač optimistický dokázal dojmout až k slzám. Málokdo dokáže líp popsat podobu lidského štěstí, smyslu jednoho života a inspiraci pro lidi, které dosavadní bytí nenaplňuje tak jak by si přáli. Tak trochu tu zanechává odkaz na myšlenku, že pokud nechcete na něco myslet, tak neustále něco dělejte, i když je to třeba "jen" sázení stromů.(8.12.2008)

 • easaque
  *****

  5* po zopakování musím tomuto dílku zvednout hodnocení na plný počet, jelikož si ho pro svůj optimismus a entuziasmus určitě zaslouží. Pro mě je to jeden ze základních kamenů něčeho co potvrzuje, že i jednotlivec dokáže něco změnit. Výtvarná stránka je skvělá a velmi podobná skvělým animovaným snímkům Alexandra Petrova a až teď jsem si uvědomil, že tento je starší než cokoliv od ruského režiséra. Podstatný je však příběh, který je hybnou silou všeho. Co víc napsat? Snad kdo nezná, tak stojí za shlédnutí a třeba rovnou tady i v češtině. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.1.2020)

 • d-fens
  *****

  Pokora a pevná vôla, ako to jediné, čo dokáže človeka urobiť skutočným Človekom - harmonickou bytosťou, ktorá našla sama seba, svoje miesto vo svete, a svoje zmierenie s Bohom, osudom, prírodným zákonom, duchom (každý nech si dosadí to svoje :) .... škoda že zatiaľ mi chýba aj pokora, aj vôľa :( A napriek tomu som film nebral ako mentorské poukazovanie na moje nedostatky, ale ako podanú ruku, ktorá ma chce zodvihnúť na nohy a viesť na ceste k mojemu vlastnému "sadeniu stromov" ... a aby som nezabudol, samozrejme sa mi páčila aj ekologická (priam panteistická) stránka filmu nabádajúca k chráneniu toho najvzácnejšieho na planéte Zem, a síce života vo všetkých jeho podobách(16.11.2009)