Muž, který sázel stromy

• Kanada

The Man Who Planted Trees

• Kanada

L'homme qui plantait des arbres

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Prečo vidím samé super hodnotenia a pritom mám podľa komentárov pocit, že hodnotiacim ušla pointa? Nikto nám nebráni, aby sme žili podobným spôsobom, milovali, zveľaďovali a rešpektovali to, čo nám dalo život a drží nás pri ňom. Netreba zostať len u písania, treba konať.. Nejde len o dokonalú umeleckú stránku-všimnite si posolstvo, to je to najcennejšie, čo vám film ponúka.(25.10.2013)

Pořád jsem čekal, kdy dojde k nějakému neštěstí. Kdy někdo podpálí les, zabije starce, postaví uprostřed fauny nákupní středisko… a ono nic, až do konce stejně neagresivní, meditativní, lidsky hřejivé. Myslím, že příběh muže, který sázel stromy musí každého přimět minimálně k zamyšlení nad tím, čeho v život dosáhnul, čeho ještě hodlá dosáhnout. Mno, někteří asi spáchají sebevraždu a zbytek půjde sázet stromy. Ale ne, nechci aby to vyznělo příliš sarkasticky, neboť tahle jednoduchá vyprávěnka mne vážně dokázala vážně obměkčit a zlepšit mi náladu. 85% Zajímavé komentáře: Faye, Eddard, Shedom(11.2.2009)

Dojemný příběh o jednom starci, co opravdu žil! Kvůli filmu, který dostal oscara, jsem si i s radostí přečetl knížku, která byla tomuto filmu předlohou. Toto je jednoduchý film o člověku, který umí inspirovat a o člověku, který to nevzdal a díky tomu pomohl spoustu lidem a celému, kraji. Spousta lidí něco vzdá, když se jim to hned nedaří, ale když si člověk za něčím stojí a dělá to takhle důkladně, tak se jim může podařit. Celkem dosti inspirující, (ekologický) příběh. Ke zhlédnutí tady(22.4.2012)

Krása, krása, dojetí! V obrazech, příběhu, samotné postavě, zpracování... krátkometrážní animované snímky nejsou zrovna mojí specialtiou, ale tak nějak jsem tušila, že by mě zrovna toto mohlo vzít.Citilivým a velice poetickým způsobem převyprávěný život obyčejného člověka konající naprosto neobyčejné věci, nádhera! I styl vyprávění, dabing jsou vhodně zpracovány, já zkrátka nemám co vytknout, vzalo mě to, moc..... :-)(30.9.2010)

Vizuálne,krásne,originálne,dokonalé...nič iné ma k tomuto nenapadá.Toto krátkometrážne dielo Frédérica Backa u mňa zanechalo dojem,ako máloktorý velkorozpočtový áčkový titul. Emócie,ktoré sa po zhliadnutí tohto filmíku dostavia...vo vás zanechajú neuveritelne krásny pocit so zimomriavkami na tele. To čo sa hlavnému hrdinovy podarilo...vám ostane v pamati neuveritelne dlho.A ešte ked sa k tomu zamyslím...je velmí reálne takéto niečo preniest aj do skutočného života...čiže tu vobec nemusíme rozprávať len o fikcii...a neuskutočnenom sne:).(11.1.2008)