poster

Muž, který sázel stromy

 • Kanada

  The Man Who Planted Trees

 • Kanada

  L'homme qui plantait des arbres

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)
 • Roman.Ticka
  ****

  Silný příběh o naději a beznaději, o hledání a nalezení dokonalého způsobu jak být štastný. Zdařilá animace se spousty detailů a příměrů, citlivou hudbou, vykreslení děje, charakterů postav, krajiny, doby, souvislostí a časových zvratů. Příliš pateticky řečeno - je až k neuvěření, co dokáže jeden zapálený oddaný silný člověk oproti zničující masové síle. (válka) Na rovinu, samota má svoje kouzlo, Elzear beztak překonal nemožné, bo ho nikdo neotravoval... :-o(28.1.2011)

 • bouchy
  *****

  Krásný snímek, který musí pohladit na duši snad každého, byť jen průměrně citlivého člověka. Každý z nás by měl žít svůj život tak, aby měl radost z toho co dělá a byl stoprocentně spokojený sám se sebou. A je jedno, jestli děláte vrcholově nějaký sport, jste úspěšným investorem nebo jen vysoko v horách sázíte stromy...(10.3.2009)

 • Micione
  *****

  Vyprávění navozující atmosféru krbových zimních večerů doplněných meluzínovým koktejlem za oknem. Příjemný hlas zklidňuje mysl a přímo vyzývá k oddání se meditaci, nečinnosti a zbavení se všech rušivých elementů. Rozevlátá kresba s nádechem impresionismu nejenže všemu skvěle vévodí, ale i silně umocňuje prožitek a svojí podmanivostí dokáže zdolat a posadit na zadek snad i největšího realistu. Častější absolvování podobných terapii bych viděla jako velmi přínosné pro uspěchané homo sapiens, i když k následnému přepnutí bych byla trochu skeptická. A to nemám na mysli zrovna „návrat na stromy“:)(13.5.2014)

 • Mia...
  *****

  Úžasná a nádherná záležitost. Duchaberoucí, obohacující duši i mysl a hlavně teplodárná u srdce. "Ale jeho mlčení bylo plné sebejistoty" "Nestaral se ani za mák o válku, dál sázel své stromy" ... Tohle člověka nutí přemýšlet o svém životě a je to prvním krokem k tomu být lepším člověkem. Takhle se má žít a já děkuju za to, že jsem měla příležitost toto vidět. Doporučuji všem! :-)(8.8.2012)

 • Arbiter
  ****

  Naivní. Možná až moc. Pastevec měl dostat nějakou nemoc. Jeho les shořet v plamenech války a on o zbytek přijít kvůli úřadům. Nebo zkončit pod chodidly šílených obyvatel uhlířské vesničky. Je velká škoda, že to tak vidim. Je hrozná škoda, že se na ten filmek kouknu a nepříjde mi to přirozené a jasné. Mrzí mě moje rozhořčení nad tím, že to co mlčenlivý stařec dělal je tak jednoduše realizovatelné ale přitom pro člověka prakticky nemožné. Pro dnešního člověka rozhodně. Stačí sice pár kroků, ale kdo z nás by je byl schopen udělat...(17.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace