Cesta do Sudánu (TV film)

• Česko

Pátrání

• Německo

Die Frau des Schläfers

The Sleeper's Wife

Německo, 2010, 90 min

Film se mi líbil, nebyl tak přiblblý jako jiné z tipické německé produkce. Až na fakt, že bohatí terorismus maximálně platí, ale rozhodně ze sebe nedělají sebevražedné atentátníky...(19.2.2012)

• Nonna

Pohádka pro dospělé na aktuální téma. Na hlavní představitelku se příjemně kouká a její zamilovanost do exotického muže je i celkem uvěřitelně zahraná, ale vše, co se děje po jejím přesunu na území Súdánu mi přijde silně zidealizované, včetně závěrečné dojemné scény. Když člověk vidí, jak v oněch destinacích ty holky ze sta procent většinou končí, moc se mi nechce věřit tomu, že by to bylo tak pozitivní (pokračující láska muže, pohodlný život v bohatě vybaveném domě, pochopení tchýně i bratra, tolerance ostatních bojovníků, přežití detektiva jen s prostřelenou nohou.....). Příběh je romanticky přitažený za vlasy a adeptkám na zamilování do podobných exotů by rozhodně neměl být příkladem.(1.1.2014)

Velmi průměrný film. I když téma zajímavé a aktuální, snímek trochu nudí. Přestože většinu času stojí před kamerou půvabná Yvonne Catterfeld.(23.3.2012)

• mira007

Německý film o muslimském manželovi, který bez varování jednoho dne vezme kramle a odjede za svým synem za rodinou do Sudánu a německá manželka v podání velmi populární německé zpěvačky Yvonne Catterfeld se ho rozhodne hledat. Námět skoro jako skvělý thriller Bez dcerky neodejdu, nicméně tohle má formu jakoby to napsala Rosamunde Pilcher. Nevěrohodné, naivní, spíš holčičí cílovka a zlatá tečka jak z červené knihovny, kdy láska zastaví sebevražedného atentátníka je vyloženě na odpad. Dvě hvězdy dávám jen za hlavní hrdinku Yvonne Catterfeld, ketrá byla kdysi zvolena nejlepší německou zpěvačkou roku.(16.3.2019)

• pivomamrad

Celý film je založen bohužel pouze na náhodách. Je jich tolik, že to človeka buď nase*re, rozesmeje nabo rovnou zabije. Ty němci si snad dělají prdel ne?(19.2.2012)