Umírání v Athénách

Drama / Romantický / Muzikál

Řecko, 2006, 103 min

Aris Stavrou
  • Tommassi3

"Já to tušila !! Nejdřív jsem tušila, pak si zvykla.."(26.3.2015)

• Snorlax

Prazvláštní film o umírání, celkem fádní a nudný. Jen se občas něco stane postavám před kamerou, cuknou se sebou a začnou zpívat a tančit, tímto je zřejmě imitován deklarovaný muzikál.(24.3.2014)

Námět to byl zajisté zajímavý. Atraktivní muž středních let, vyučující na univerzitě dějinám umění, ve vztahu ke třem ženám zároveň - a náhlý nález zákeřné choroby, akutní leukémie, na kterou Andreas po několika měsících zemře, když se předtím vyrovnává se svými mimomanželskými vztahy a pravdami, které jim dosud tajil. Pravděpodobně jsem ten film před časem viděl, protože pochybuji o deja vu, kdy Andreas tráví s Liou dovolenou v Assisi; a trochu jsem si ho připamatoval, tentokrát ovšem takřka v roli samotného Andrease, resp. smrtelné choroby, a tak vím, jak se člověk, jemuž je vyřčen ortel smrtelné choroby, cítí... Proto asi přidávám jednu hvězdičku; psychologii toho filmu stavím více na umírání než na promiskuitě, která vrcholí skutečně romantickým sblížením všech tří žen. Řecký režisér asi chtěl využít pěveckých zkušeností hereček, a tak z toho udělal dost protismyslně muzikál; jenže krásné řecké melodie se vůbec nehodily k většinou erotickému podtónu jejich textů... Slabší čtyři hvězdičky.(6.1.2016)

Výpoveď o smrti, túžbe po vykúpení a osudovom strete troch mileniek, ktorým je vzájomná opora zároveň spestrením posledných Andreasovych dní. Krása a charizma gréckych žien vám dajú jasnú výpoveď o tom, prečo podľahol čaru každej z nich. A vy si môžete dosýta vychutnať umenie sršiace Atény.(5.4.2013)