Večerníček

Rodinný
Československo, 1965, 10 min

Účinkují:

Michal Citavý

Večerníček se narodil 2. ledna 1965, výtvarnou podobu mu vtiskl výtvarník Radek Pilař, hudbu zkomponoval Ladislav Simon a promluvil hlasem sedmiletého chlapce Michala Citavého. Pořadu předcházel od roku 1963 cyklus podvečerních pohádek pro děti pod názvem Stříbrné zrcátko. První odvysílanou pohádkou byl Kluk a kometa režiséra Ludvíka Ráži. (sator)

Luciášek

Mé hodnocení se samozřejmě týká staré gardy - Pohádky z mechu a kapradí, Malá čarodějnice, O víle Amálce, O Makové panence, O chytré kmotře lišce, Rákosníček apod. Moderní shit ani nebudu komentovat. ()

AduskaV

Kdo by nezbožňoval Večerníček :) Sice to ohlašovalo posledních 10 minut, než nás rodiče strčili nadobro do postele, ale znělka nás vždy nalákala a mohli jsme si užít pár nerušených minut v pohádkovém světě, který nám zaručoval hezké sny bez nočních můr :) Kéž by to dodnes fungovalo stejně....bohužel Animáček bude kazit děti ještě hodně let. ()

Matematicka

Večerníček stál pro celou mou generaci u našich "filmových začátků". Každý večer jsme se těšili na to, že nás zavede do světa pohádek, na jednu z nich se podíváme a Večerníček nás pak vyprovodí zase zpět a do postýlky. Díval se na něj s námi každý večer můj taťka a mamka si ho za to dobírala. Dnes ho chápu a jsem ráda i za ty filmové začátky "po troškách". Dnes se bohužel klasický Večerníček přesunul na méně sledovanou stanici a děti se dnes spíše dívají na celá pásma pohádek. Myslím, že to je škoda. Vytrácí se z toho to napětí: Co tam bude zítra? a navíc si myslím, že pro začátek stačí "dobrého po troškách". Já se dnes dívám na večerníčky se svými dcerami a chápu svého taťku. V dětství jsem měla nejradši Maxipsa Fíka, Broučky a Krkonošské pohádky, teď mě zase zaujali Kocour Mikeš a Pohádky ovčí babičky. Ty naše klasické večerníčky jsou navíc bytostně české a slaví dodnes úspěchy i v zahraničí. Více o Večerníčku se lze dozvědět na pěkných stránkách: http://www.ceskatelevize.cz/porady/0-vecernicek/5626-historie-vecernicku/ ()

Movie Gourmet

Když máš ten správný věk, ta je to povinnost ho sledovat. Některý byly fakt dost dobrý a jsou dnes klasikou. Jiný byly slabší a některý nestály za nic, ale i tak, kdo z nás to v těch letech řeší, že ;-) Verdikt: 5* a 90 %. ()

mira007

Nesmrtelný dětský pořad s jednou pohádkou na dobrou noc. Dříve neotřesitelný ve své pozici, dnes přesunutý mimo nejsledovanější veřejnoprávní program, takže načal cestu k zapomnění... ale my nezapomeneme nikdy!!!!! Nejlepší znělka ever!!! ()

IsaacNewton

Jestli byl den deštivý, nepovedený a nudný, nebo když jsem proležela celý den nemocná v posteli, tak bylo stejně vždy na co se těšit... ()

viktorka181

Díky bohu za něj! Za těch pět (nebo deset, nebo jak dlouho to vlastně trvá) minut klidu, kdy Kraken sedí u televize a ani jednou neřekne: "Mamíííí"!!!, nebo: "Chci tohle"!!!... A ano, samozřejmě jsme u toho taky vyrostli, nostalgie, dojemnost a podobný vzletný slova... ()

Ydrosten

Tohle není jednoduché hodnotit. Snad dříve než padl rok 2000 a dál, bych udělil poctivých 5 hvězd, protože takový Křemýlek a Vochomůrka, nebo A,je to či Jája a Pája, byly prostě krásné příběhy. Dneska je to něco čemu absolutně nerozumím a spoustu z těch seriálů ani nechápu. Z těch novějších, je snad jen jediný, který za to stál a to seriály z CHaloupkem a jeho Medvědy, Vydrýskem atd. Takže hodnocení není možné, protože pokud bych mněl nějak hodnotit, musel bych jednotlivě vypisovat za co bych dal 5 plných a za co žumpový odpad. A to mi nepřijde fér. ------------- . Za nesmrtelnou znělku bych přidal další body. ()

burton

Nelže, nekrade, dodržuje limity a to jak časové, tak morální. Nemá depky, nestěžuje si, nic po mě nechce. Dokáže mě rozesmát, potěšit, nenudí a neděsí, je prostě úžasnýýýýý :). ()

papaguy

Hodnotím pořad jako celek, ne jednotlivé seriály. Jejich kvalita je samozřejmě kolísavá. Podle mého názoru to je jeden z nejsledovanějších a nejdůležitějších pořadů v televizi. Vážně! :-) Znělka je nestárnoucí. (Ad Večerníček 18+: thnx, Lebowski);-) ()

Bollek

Ani nevím co k tomuhle napsat. Je to klasika, je to pro děti, je to krásné, je to české a koukal na to u nás snad každý. Co tomu vytknout? ()

Azog

Sice záleží i na obsahu, kterým v tu chvíli pořad právě naplní, ale když jsem byl malý (výškově i věkem) pravidelný divák, tak to byl jeden z mých nejoblíbenějších dětských pořadů. Tím spíš jsem se na něj těšil, když už jsem byl rodiči uznán velkým (věkem) a nemusel jsem jít spát hned po Večerníčku, ale mohl jsem se dívat na jeden večerní film. ()

elixir

Každý jej zná, každý ho sledoval a každý ho míval svým způsobem rád, jednoznačně si své bodové místo v prvních příčkách zaslouží.. ()

walkingdead

Legenda:-) Už jen kvůli tomu, že už nikdy nebudu mít tak bezstarostný život jako v dobách, kdy jsem Večerníček pravidelně sledoval, nemůžu hodnotit jinak. ()