Večerníček

Rodinný
Československo, 1965, 10 min

Účinkují:

Michal Citavý

Večerníček se narodil 2. ledna 1965, výtvarnou podobu mu vtiskl výtvarník Radek Pilař, hudbu zkomponoval Ladislav Simon a promluvil hlasem sedmiletého chlapce Michala Citavého. Pořadu předcházel od roku 1963 cyklus podvečerních pohádek pro děti pod názvem Stříbrné zrcátko. První odvysílanou pohádkou byl Kluk a kometa režiséra Ludvíka Ráži. (sator)

PauloZ

Nevím co na tom hodnotit, protože hodnotit by se měly spíš jednotlivé "večerníčky", ale jako pořad palec hore. Šak sme na tem všecí vyrostli :-). ()

Rakosnicek77

Jak můžu dát jinak než 5? Každý z nás u večerníčku trávil dětství, bez rozdílu toho co se zrovna vysílalo. Koukněte se na dnešní caparty, jak mají oči nalepené na obrazovce a sledují ty hrůzy, které se dnes za večerníčka vydávají......a taky jim to nevadí! :-) ()

L_O_U_S

Asi nejraději jsem měl Krkonošské pohádky, A je to! a Tipa a Tapa. Každopádně nikdy nezapomenu, jak jsme každý večer usedali se sestrou před obrazovku a zdravili Večerníčka smekáním pomyslné čepice a pozdravem „Dobrý večer!“. (1 009.) ()

GILLWANDER

Československý animovaný kult (kde chodili rôzne rozprávky), ktorý si musel obľúbiť každé dieťa. Na tomto rozprávkovom seriáli som vyrastal a preto sa so mňa nestal vandrák :) P.S. Úvodná zvučka je dnes už legendárna. 80% ()

Nach

Pokud existuje symbol mého dětství, pak je to právě Večerníček. A jen díky tomu dávám kolik dávám. Beze snahy být nějak objektivní. Prostě dětská jednoduchost a naivita zde z oněch dob převládá. Nemějte mi to prosím za zlé. :) 80% ()

sator

Večerníček se narodil 2. ledna 1965, výtvarnou podobu mu vtiskl výtvarník Radek Pilař, hudbu zkomponoval Ladislav Simon a promluvil hlasem sedmiletého chlapce Michala Citavého. Pořadu předcházel od roku 1963 cyklus podvečerních pohádek pro děti pod názvem Stříbrné zrcátko. První odvysílanou pohádkou byl Kluk a kometa režiséra Ludvíka Ráži. Pořad s nezměněnou dramaturgii i znělkou je na obrazovkách nepřetržitě dlouhých 55 let (2020). ()

otík

Jak se dá hodnotit pořad Večerníček, když je vždy složený z různých pohádek? No ale budiž. Když už tady ta možnost je, tak tedy hodnotím samozřejmě kladně, protože už několik desetiletí baví tento pořad malé i velké. A co víc si od nejzásadnějšího pořadu přát? Úspěch Večerníčku vždy záleží na pohádce, která v daný týden chodí a většinou se jedná o velmi podařené české pohádky. Najdou se i totální průsery, ale ty se holt musí přežít. Takže jen tak dál, Večerníčku. ()

Skuby47

Televizní pořad s nezapomenutelnou úvodní znělkou, milovaný dětmi všech generací i všech věkových skupin. Díky němu televize natočila a odvysílala za 50 let jeho trvání stovky, snad i tisíce animovaných i hraných pohádek, které dnes patří do zlatého fondu ČT. Oslovila a potěšila miliony dětí, které bez roztomilého kloučka s papírovou čepičkou odmítaly jít večer do postýlek. Patří k nim nejen moje děti a vnoučata, ale i já sama po zaslechnutí známé znělky spěchám k obrazovce a na několik minut se stávám dítětem. Je to moje dlouholetá filmová láska a doufám, že zůstane na obrazovce i v budoucnu a že ji nepřeválcují dravé zahraniční dětské seriály. ()

Blacks

Večerníček jako takový je jeden z nejlepších pořadů v televizi vůbec. Tedy teď už ho nesleduji, ale vždy když jsem byl malý (a někdy i jako velký) jsem se na něj rád podíval. Více než slušná a vyrovnaná kvalita. Prostě srdeční záležitost :-) ()

Lachtaan

Po téměř 7 letech na CSFD jsem zjistil, že spíše program než pořad Večerníček tu má své vlastní zastoupení a že jej tedy můžu samostatně ohodnotit. Žil jsem opravdu dlouho v domnění, že se dají hodnotit jen jednotlivé seriály, které byly/jsou/budou v průběhu jeho éry vysílány. ()

LEGACY

Důvod proč mají Češi nejkrásnější dětství ze všech národů .... silná opravdu silná nostalgie. Tohoto krasodíla si nadevše cením. ()

sskrblik

Večerníček se nedá komplexně moc dobře hodnotit. Nicméně ruku na srdce - né všechno co běželo bylo zrovna pětihvězdičkové, to se na mě nezlobte... ()

Hugo01

Kdo se nikdy nezasmál například kutilům Patovi a Matovi a nebo Bolkovi a Lolkovi, tak vyrůstal v jeskyni. Některé pořady byly ovšem otřesné. U mě 50% ()