Angèle a Tony

• Francie

Angèle et Tony

Angel & Tony

Francie, 2010, 79 min

Tohle je tak krásně, citově natočené až jsem brečel jako ryba (ář).(14.7.2012)

Tvůrci rozhodně nevedou diváka za ručičku, což se projevuje třeba v absenci znalosti minulosti hlavní hrdinky, což je docela škoda, protože pak se hůř hledá citová cestička k některým hrdinům příběhu a ještě hůře chápou některý prvky chování (vztah dědy a babičky s Angele ) . Jasně Frantíci jsou vypravečský svý a to jim rozhodně neberu, ale tady v tom případě jsem moh k hlavním hrdinům natáhnout svou ruku dřív, kdybych půlku filmu nevěděl co si o všech těch lidech mám myslet. Film s minimálním hudebním doprovodem velmi dbá na přírozené prostředí a zajímavě napsané hlavní postavy, kterým ze všeho nejvíc slušel úsměv. Až při závěrečných titulích mně došlo, že jsem Angele a Tonyho měl rád, zvláštní.(1.12.2013)

Angèle něco tají. Soustavně mlčí nebo lže. Její minulost se odkrývá jen pozvolna a spousta otazníků zůstane. Ani o co jde rybářům ve střetech s policií, se moc nedozvíme a rouškou nevyřčeného zůstává zahalena i smrt Tonyho otce. Tvůrci se nesnaží to divákům usnadňovat a snad ani nechtějí, aby hlavní hrdinka vzbuzovala nějaké sympatie. Jenže časem jsem stejně začal tomu podivnému vztahu fandit. Pobřeží Normandie vypadá nehostinně, představitel chlapce Yohana jakoby své filmové matce z oka vypadl a pochválit musím i výbornou klavírní hudbu. Rozhodně lepší, než jsem čekal.(5.4.2016)

Čtyři hvězdy za skvělou hudbu (nikdy by mě nenapadlo, jak krásně může znít klavír ve správnou filmovou chvíli), za skvělé herce v hlavních rolích a hlavně za ten moment, kdy to celé do sebe skvěle zapadne. Velike francouzské ach, ačkoli první půlka dává smysl až po zhlédnutí celého filmu.(2.4.2016)

Hezký příběh o tom, že se v podstatě mohou přitahovat jakýkoli muž a žena, a to i přesto, že to na počátku vypadá, že nemají naprosto nic společného. Tenhle film v podstatě jen ukazuje to, jak je láska krásná a nevyzpytatelná. Postavy jsou ale natolik příjemné, že vás bude těšit s nimi tu krátkou cestu podstoupit.(5.10.2016)