poster

Angèle a Tony

 • Francie

  Angèle et Tony

 • Velká Británie

  Angel & Tony

Drama

Francie, 2010, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Tvůrci rozhodně nevedou diváka za ručičku, což se projevuje třeba v absenci znalosti minulosti hlavní hrdinky, což je docela škoda, protože pak se hůř hledá citová cestička k některým hrdinům příběhu a ještě hůře chápou některý prvky chování (vztah dědy a babičky s Angele ) . Jasně Frantíci jsou vypravečský svý a to jim rozhodně neberu, ale tady v tom případě jsem moh k hlavním hrdinům natáhnout svou ruku dřív, kdybych půlku filmu nevěděl co si o všech těch lidech mám myslet. Film s minimálním hudebním doprovodem velmi dbá na přírozené prostředí a zajímavě napsané hlavní postavy, kterým ze všeho nejvíc slušel úsměv. Až při závěrečných titulích mně došlo, že jsem Angele a Tonyho měl rád, zvláštní.(1.12.2013)

 • Vesecký
  ***

  Průměrný film se zajímavým příběhem ženy, která strávila dva roky ve vězní a o malého syna se starali tchán s tchyní. Nyní hledá své místo v životě, poznává rybáře Tonyho a jeho matku, pozvolna se mezi nimi rozvíjí nějaký vztah, i když nikoliv bez problémů. Vlastně to nijak neoslní, ale ani nezraní a dívat se na to dá.(16.1.2020)

 • kaylin
  ***

  Hezký příběh o tom, že se v podstatě mohou přitahovat jakýkoli muž a žena, a to i přesto, že to na počátku vypadá, že nemají naprosto nic společného. Tenhle film v podstatě jen ukazuje to, jak je láska krásná a nevyzpytatelná. Postavy jsou ale natolik příjemné, že vás bude těšit s nimi tu krátkou cestu podstoupit.(5.10.2016)

 • filipvrbik
  ***

  Na to, že to ze začátku vypadalo jako pěkná ptákovina (spisovně, protože doslovně by seděl jiný výraz), je to nakonec celkem příjemné melancholické romantické drama... Potíž je ovšem v tom, že zatímco francouzské komedie jsou takřka vždy absolutní TOP, tak u dramat to je spíše naopak - Angèle et Tony naštěstí důkazem nejsou, ale i tak mi příjde přehnané oceŇování přehnané, ale konec se mi hodně líbil a to, že je minulost Angèle tajemná mi vůbec nevadilo, naopak - aspoň tu nebyly vysvětlivky pro tupce, jako ve většině amerických filmů...60%(16.1.2020)

 • Slarque
  ****

  Angèle něco tají. Soustavně mlčí nebo lže. Její minulost se odkrývá jen pozvolna a spousta otazníků zůstane. Ani o co jde rybářům ve střetech s policií, se moc nedozvíme a rouškou nevyřčeného zůstává zahalena i smrt Tonyho otce. Tvůrci se nesnaží to divákům usnadňovat a snad ani nechtějí, aby hlavní hrdinka vzbuzovala nějaké sympatie. Jenže časem jsem stejně začal tomu podivnému vztahu fandit. Pobřeží Normandie vypadá nehostinně, představitel chlapce Yohana jakoby své filmové matce z oka vypadl a pochválit musím i výbornou klavírní hudbu. Rozhodně lepší, než jsem čekal.(5.4.2016)