Reklama

Reklama

Hledá bezpečný přístav pro sebe a své dítě, ale v Normandii fouká studený vítr. Komorní příběh dvojice Angele (Clotilde Hesme) a Tonyho (Grégory Gadebois). Angele přijíždí do malého rybářského městečka, kde se setkává s profesionálním rybářem Tonym. Začne se od něj učit jeho řemeslu, a ačkoli se k sobě moc nehodí, začne mezi nimi pomalu vzkvétat milostný vztah. Kousek po kousku se k sobě přibližují. Angele hledá zázemí pro sebe a své dítě, ale Grégory je příliš uzavřený do sebe a své samoty. Clotilde Hesmeová a Grégory Gadebois, představitelé obou hlavních rolí získali Césary, francouzské prestižní ocenění za domácí produkci. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Recenze (12)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Angèle něco tají. Soustavně mlčí nebo lže. Její minulost se odkrývá jen pozvolna a spousta otazníků zůstane. Ani o co jde rybářům ve střetech s policií, se moc nedozvíme a rouškou nevyřčeného zůstává zahalena i smrt Tonyho otce. Tvůrci se nesnaží to divákům usnadňovat a snad ani nechtějí, aby hlavní hrdinka vzbuzovala nějaké sympatie. Jenže časem jsem stejně začal tomu podivnému vztahu fandit. Pobřeží Normandie vypadá nehostinně, představitel chlapce Yohana jakoby své filmové matce z oka vypadl a pochválit musím i výbornou klavírní hudbu. Rozhodně lepší, než jsem čekal. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Průměrný film se zajímavým příběhem ženy, která strávila dva roky ve vězní a o malého syna se starali tchán s tchyní. Nyní hledá své místo v životě, poznává rybáře Tonyho a jeho matku, pozvolna se mezi nimi rozvíjí nějaký vztah, i když nikoliv bez problémů. Vlastně to nijak neoslní, ale ani nezraní a dívat se na to dá. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tvůrci rozhodně nevedou diváka za ručičku, což se projevuje třeba v absenci znalosti minulosti hlavní hrdinky, což je docela škoda, protože pak se hůř hledá citová cestička k některým hrdinům příběhu a ještě hůře chápou některý prvky chování (vztah dědy a babičky s Angele ) . Jasně Frantíci jsou vypravečský svý a to jim rozhodně neberu, ale tady v tom případě jsem moh k hlavním hrdinům natáhnout svou ruku dřív, kdybych půlku filmu nevěděl co si o všech těch lidech mám myslet. Film s minimálním hudebním doprovodem velmi dbá na přírozené prostředí a zajímavě napsané hlavní postavy, kterým ze všeho nejvíc slušel úsměv. Až při závěrečných titulích mně došlo, že jsem Angele a Tonyho měl rád, zvláštní. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Na to, že to ze začátku vypadalo jako pěkná ptákovina (spisovně, protože doslovně by seděl jiný výraz), je to nakonec celkem příjemné melancholické romantické drama... Potíž je ovšem v tom, že zatímco francouzské komedie jsou takřka vždy absolutní TOP, tak u dramat to je spíše naopak - Angèle et Tony naštěstí důkazem nejsou, ale i tak mi příjde přehnané oceŇování přehnané, ale konec se mi hodně líbil a to, že je minulost Angèle tajemná mi vůbec nevadilo, naopak - aspoň tu nebyly vysvětlivky pro tupce, jako ve většině amerických filmů...60% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Hezký příběh o tom, že se v podstatě mohou přitahovat jakýkoli muž a žena, a to i přesto, že to na počátku vypadá, že nemají naprosto nic společného. Tenhle film v podstatě jen ukazuje to, jak je láska krásná a nevyzpytatelná. Postavy jsou ale natolik příjemné, že vás bude těšit s nimi tu krátkou cestu podstoupit. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama