Synchronicity

Jacob Gentry

Eric Maddison

Ben Lovett
  • JASON_X

Zkouknul jsem tohle levné scífko asi hoďku předtím, než jsem odjel na dovolenou. A jelikož jsem vůbec nevěděl co k němu napsat, a taky protože jsem měl v té chvíli v hlavě úplně jiné věci, nechal jsem to až po návratu. Teď jsem si ho znovu proklikal a... a nevím to pořád. A to o filmu myslím taky něco vypovídá, protože nouzí o postřehy a názory většinou netrpím. Takže heslovitě: Leitmotiv o cestách časem atraktivní a populární. Scénář ovšem krkolomný a hlavně pitomý - ta hodně přiboudlá lovestory byl fakt špatný nápad. Závěr nenápaditý, očekávaný, trapný. Herci navíc necharismatičtí, nevýrazní, nedobří, vhodní maximálně do béčkového TV seriálu na podvečery všedních dnů; tragický je hlavně hlavní "hrdina" - s tím svým myším xichtem by se snad uplatnil v nějaké podřadné fekání komedii, ale jako svůdce... no to snad... Zkrátka šeď, nuda, mizérie. Druhá z milosti, protože jak říkám - i špatné scífko je lepší, než žádné scífko.(22.5.2016)

Synchronicita aneb setkání dvou událostí v čase, existujících paralelně vedle sebe, aniž by spolu souvisely. Tak se i může jevit prolínání dvou žánrových rovin filmu. Sci-fi, která má nádech love story a love story zahalená do kabátu sci-fi. Ale v podstatě film není ani jedno ani druhé. Řada dějových událostí není vysvětlena, doteď nevím, co vlastně měl konec filmu znamenat. Asi je to moje chyba...(6.2.2016)

• kaylin

SPOILER ALERT: Chytrých sci-fi je celkem málo a zdá se, že snímek "Synchronicity" jejich řady nerozšířil. Není to špatné, ale je to takové ohrané. Cestování osob v čase, kdy se něco děje a my zjišťujeme, že za tím stojí osoba, kterou sledujeme, opravdu není nic nového a tenhle snímek bohužel nemá sílu v to, že by se směrem ke konci zlepšoval.(25.1.2016)

• JohnCZ

Celá ta retro stylizace do 80. let jak hudebně, tak obrazově je naprosto super. Dunící synťáky, použité kulisy a všudypřítomný mlžný opar věrohodně evokují klasická 80's sci-fi (každého asi jako první napadne Blade Runner) a je teda nakonec škoda, že dějově je to vlastně docela nezáživné a hlavně nepřesvědčivě zahrané.(5.6.2019)

Zase sklamanie. Nie veľké, ale rozhodne mám pocit, že je to film, ktorý nám mohol ponúknuť oveľa viac (keby reálne chcel). Lenže myslím si, že miesto toho, aby z toho niekto robil sci-fi romanťárnu z toho mal reálne urobiť skutočný sci-fi film s celkom iným scenárom. Lebo si myslím, že práve ten ho ťahá von. Nevyzerá to najhoršie, herci nie sú najhorší, no mohli z toho jednoznačne viac vyťažiť. Prečo musíme mať vo všetkých filmoch romantiku ako hlavný motív. Alebo nie vo všetkých ... ale vo väčšine týchto filmov. Majú nápad, no ako napísať príbeh okolo toho? Tak ako to už bolo miliónkrát predtým. Je to celkovo okey, ale aj tak to chcelo viac. Hodnotenie: C(3.2.2016)