Skupinka cestovateľov uviazla v Chile po veľkom zemetrasení v podzemnom nočnom klube. Cestovatelia si postupne uvedomujú, že ak sa im podarí dostať sa von, bude to iba začiatok hrôzy, ktorú nemusia prežiť. (Tony DiNozzo)

matestlust

Eliho Rotha a jeho ,,hororové " zkulturňování mám rád. Už od Cabin Fever bylo cítit jeho nadšení pro pokleslý žánr. Aftershock rozhodně není žádné veledílo, jde spíš o neurážející jednohubku, která má pěkné zpracování, dobré obsazení a sází na ověřené finty. I když, pořadí, kterým jednotlivé postavy dostávali na prdel, je mnohdy hodně nevypočítatelné a u koho byste čekali dlouhou životnost, zakroutíte při jeho ,,nečekané destrukci" hlavou ( v dobrém ). Nevadí ani zdlouhavý ,,úvod", který zabere bezmála 1/3 celého filmu, jelikož každá z postav má určité sympatie, takže člověka nesere koukat na zbytečné ( a typické hlavně v US filmech ) cicmačky, chlastačky, bazénové párty, polonahý ženský a takovou tu všeobecnou klasiku. Takže jde vlastně o nadprůměrný kousek, proč tedy jen 3* ?? Jednak za zbytečně moc tzv.,,emo scén " kdy si kamarádi v opravdu nejnevhodnějším čase poplakají na rameni, sestry se uprostřed padajících balvanů usmiřují, apod...( sorry za drobný spam ). To osobně nesnáším a u filmu, který se nese v celku v nekompromisním duchu, mě to až uráží. Druhý, veliký mínus, je závěrečná scéna v podzemních katakombách. Zbytečné, nehodící se a celkově divné. Ovšem samotný konec je noblesní. Přidám ještě malé plus za bandu kriminálníků a za geniální scénu s uklízečkou v kanále. Celkový dojem na 3,5 * ()

tron

Nie je to horor. Myslel som si, že to bude o skupinke Američanov, ktorá v Chile bojuje o holý život. A aj to o tom naozaj bolo. Nešlo však o zombie epidémiu, ani nič podobné, ale o prírodnú katastrofu. Zo stropov padajú veci, ktoré postavám amputujú rôzne časti rôznych končatín, sem-tam niekomu hlavu na kašu rozmašíruje auto, prípadne ho znásilnia väzni. Ale nejde o horor. Nejde však ani o „klasický“ katastrofický film, nakoľko vidíme „len“ dôsledky katastrofy a nie samotného pôvodcu (raz za čas v diaľke padne budova, ale to je asi tak všetko). Okrem hrajúceho Eliho Rotha snímka ponúka nechutné gore brutality v čele s upálením zaživa, pekný twist ohľadom postavy hrdinského požiarnika, šialený posledný záber a nekompromisnosť ohľadom (ne)prežitia istých postáv. Logiku neponúka, sympatické postavy tiež nie. Film vnímam ako Eliho prípravu na projekty The Green Inferno a Knock Knock. Pritiahol do nich polovicu kastingu Afterhocku (Lorenza Izzo, Nicolás Martínez, Ariel Levy), Nicolás López napísal scenár ku Knock Knock a Guillermo Amoedo (spolu-scenárista Aftershocku) k The Green Inferno. ()

T2 odpad!

Rozpočet $2miliónyTržby USA $58,510Tržby Celosvetovo $292,000▐ strašná povrchná bykovina ktorá nemá hlavu ani pätu a topí sa v zbytočne trápnych situáciach, Eli Roth len potvrdzuje že je otrasný herec, scenárista aj režisér aj keď tento krát réžiu nechal na inom individue /15%/ ()

Campbell

Celkem originální námět který se nedrží pravidel. Jak je u Rotha zvykem uvidíme tu velkou škálu brutálností a zvráceností. Od Znásilnění po mrtvé děti. Líbilo se mi že někdo ukáže jak se lidi chovaj při katastrofě, většinou vidíme ve filmech jak je každej hodnej a snaží si každej pomoct, tohle mi ve skutečnosti přijde mnohem reálnější. Nicméně mě celkem štvala roztřepaná kamera která se tu občas ukázala. A závěrečnej twist mi taky přišel hloupej. Gore bylo výborný a herci překvapivě taky. Takovej lepší průměr. ()

Kudly4

Vůbec to nebylo špatné. I při těch úvodních 30 minutách, jsem se bavil a to dost dobře. Pak začala šílená, krutá jízda, kde to odpadávalo, jak hrušky u silnice. Zajímavý mix dvou žánru. Krve tu je celkem dost a smrti některé opravdu au au (Eliho). Hudba a výběr hlavně hereček se také povedl, doporučuji. ()

• Ve filmu se objevil i Matías López, mladší bratr režiséra filmu Nicoláse Lópeze. (gogos)
  • Premiéra filmu proběhla 12. září 2012 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. Do kinodistribuce se pak snímek dostal až v roce 2013. (gogos)
  • Do amerických kín mal isť tento film s prístupnosťou NC-17 (neprístupný do 17 rokov), ale nakoniec ho zostrihali tak, aby spĺňal rating R (do 17 rokov len v sprievode dospelej osoby). (beso74)