Tasogare otome x Amnesia

• Japonsko 黄昏乙女xアムネジア (více)

Epizody(12)

Pred 60 rokmi v budove školy Seikyou academy zomrela mladá žena. Nikto nevie prečo; nikto nevie, ako. Desivá rozprávka a legenda o smrti tejto ženy sa však stala veľmi známou a traduje sa až do dnešného dňa. Preto nie je veľmi prekvapujúce, že študenti tejto akadémie majú možnosť vstúpiť do klubu, ktorý sa zaoberá nadprirodzenými javmi. Čo však môže zježiť chĺpky na rukách je fakt, že zakladateľom klubu je duch mŕtvej ženy. Nemôže si spomenúť, ako zomrela, a preto je uväznená v šedej krajine medzi životom a smrťou. Teiichi Niiya, nováčik, ktorý môže z nevysvetliteľných dôvodov Yuuko vidieť, začne spolu s ostatnými nič netušiacimi členmi klubu rozpletať veľa temných tajomstiev, skrývajúcich sa v Seikyou academy. Oslobodí Yuuki vyriešenie prípadu jej záhadného úmrtia? Alebo bude jej spojenie so študentom mať ešte väčší dopad na ich existenciu? (Carol Pifková)

Terezinka198

Jak jsem měla z tohoto anime původně strach, byla jsem mile překvapena. Bylo to docela solidní, lehce nadprůměrné anime. Není zde však nic, co by mě nějak extra zaujalo - hezká grafika (snad?). No dobrá, ještě ten soundtrack mě dostal. Requiem.. Jop, to si právem získalo místo v mém mobilu jako přední vyzváněcí tón! ()

Cracker

Tasogare otome x Amnesia bolo vzhľadom k príbehu a žánru pre mňa jednoznačne povinnosťou. No a po zhliadnutí sa dostavila aj príjemne prekvapivá spokojnosť. Duchovia, staré kliatby a všetky ostatné fantasy vecičky ktorými sa Japonci pýšia boli veľmi zaujímavé, občas možno aj strašidelné a to hlavne vďaka skvelej hudbe ktorá vytvárala perfektnú atmosféru. Anime je takisto veľmi vtipné, nechýba ani zaujímavá romantická zápletka a koniec ako sa patrí, plný emócii. Dojem mi občas pokazili miestami tupé dialógy a zbytočné šarády. Zabudol som spomenúť geniálny opening, ktorý si budem ešte dlho prehrávať v mysli. ()

Chinese Ashio

Nakoniec som tomuto anime dala ešte šancu (po presviedčaní istej osoby ;) čo aj mení moje počiatočné hodnotenie ako aj komentár. Toto anime by som klasifikovala ako fantasy (predsa len - duchovia) príbeh s ľahkým nádychom ecchi, ale naozaj slabím. Mne na tomto anime najviac vadila blondína Okonogi a len čo som ju tam videla, alebo začula jej "Niiya-san" mala som chuť chytiť pištoľ a zavŕtať si guľku do hlavy ;) (isteže to nemyslím vážne, ale neskutočne ma vytáčala) Opening bol naozaj dobrý, čo je u mňa veľkým plus, páčil sa mi. Animácia tá ma nijako neoslnila, ale ani mi nejak nevadila. Ja s týmto anime končím po 3 epizódach, nijak extra ma už netrápi ako to bude pokračovať, ale kto vie, možno sa raz budem veľmi nudiť a o5 sa doňho pustím. Nuže, dúfajme, že hodnotenie bude ešte lepšie... ()

Hees

Nádherná, nádherná a nádherná je Tasogare otome x Amnesia po vizuálnej stránke. Jedna nádhera pre hudobnú stránku a vynikajúci opening nie len hudobne, ale aj slová v ňom (lyrics) sú nádherné. No bohužiaľ to je pre toto anime asi z tých kladov všetko. Výborne vyzerajú jednotlivé obrázky plné symboliky atď. To sa mi po vizuálnej stránke tak páčilo, že som si urobil niekoľko screenshotov (fotenie obrazovky). Tam kde sa anime berie vážne tak tam je príbeh ešte úplne v poriadku a dá sa na to pozerať. Horšie je to s tým kde má byť "akože" sranda a postavy sa chovajú stále bláznivejšie. Na dennom poriadku sú neopodstatnené facky čo hlavný hrdina Teiichi ich dostáva jedna radosť a keď nie on tak sa fackajú medzi sebou ako sa im zachce. Minimálne sedem dielov je na tom kvalitatívne dosť zle. Potom čím bližšie je koniec tak sa to zlepšuje a tvorcovia hrajú na smutno romantickú nôtu a potom to pekne zabijú. Takže vyvrcholenie celej snahy tých dielov čo som videl bolo zničené a v podstate tvorcovia nič nedosiahli (pre mňa). Som rád, že v príbehu bolo aspoň jedno prekvapenie, inak by som bol aj s príbehom nespokojný. V podstate u každej veci čo pozerám je u mňa príbeh dosť podstatný. Postavy sa chovajú veľmi nepredvídateľne a to napriek tomu, že viem o čom toto anime bolo. Veľa scén je ecchi a veľa krát chytí Teiichi ducha Yuuko za jej obrovské prsia a potom sa proste červená, ako keby on je len muzikant čo má zapichnúť vlajku na mesiaci. Ja by som povedal, že toto anime je aj žánrom "hárem" aj keď v podstate hlavný hrdina má k dispozícii tri dievčatá. Prvá je náruživá Yuuko, ktorá je hlavnou hrdinkou celého počinu a najpodstatnejšia pre celý príbeh. Dobrý nápad bol, že sa snažili do príbehu zasadiť určité prvky psychológie a toho ako si človek môže pretvoriť svet, aby sa mu ľahšie žilo (aj keď teraz ide o ducha). Druhá je navonok nedostupná a silná Kirie, ktorá potrebuje, aby ju hlavný hrdina videl ako dievča (aby o ňu mal potencionálny záujem), Tretia je bláznivé dievčatko Momoe, ktorá rozhodne ešte nedozrela (okrem pŕs). Strašidelná a hororová atmosféra sa v Tasogare otome x Amnesia veľmi nevyskytuje. ()

Arkanoid

Temná, až mrazivá atmosféra rýchlych prestrihov a hry s čiernou striedajúca sa s komediálnou, s trochu úchylnými a miestami nevtipnými scénami. Postavy nie sú veľmi zaujímavé, záhada tragickej minulosti skôr, no s týmito postavami vyžaduje dosť trpezlivosti sa to tajomstvo dozvedieť. 1-2. epizóda: 40%. 3. 60% 4. 20% 01x05 60% 01x06 60% 01x07 60% 01x08 80% 01x09 60% 01x10 60% 01x11 60% 01x12 40% ()