Reklama

Reklama

Tygří oči

Ukázka z filmu

Davey se poté, co byl její otec při přepadení zavražděn, vydává s matkou i mladším bratrem navštívit příbuzné v Novém Mexiku. Tam se spřátelí s mladým domorodcem Wolfem, který jí pomůže nalézt sílu jít dál a překonat strach. Žalem zhroucená sedmnáctiletá dívka se vydává na cestu transformace poté, co pozná lásku a nový život po tragédii. Davey, kterou její truchlící matka donutí opustit domov v Atlantic City a přestěhovat se do cizího "města atomové bomby" Los Alamos v Novém Mexiku, už neví, kým je nebo jak by měla zapadnout. Všechno, na čem jí kdysi záleželo – přátelé, pověst, večírky a očekávání, která naplňovala její středoškolský život – se najednou zdá být nepodstatné. Davey je přesvědčená, že nikdo nedokáže pochopit, jak velký zmatek právě prožívá. Pak se ale seznámí s Wolfem, záhadným domorodým horolezcem, který prozkoumává okolní kaňony. Davey má pocit, že konečně narazila na spřízněnou duši, jež dokáže odkrýt její nejhlubší a nejdivočejší myšlenky. Díky jejich intenzivnímu vztahu se Davey dokáže odrazit ode dna, protože v sobě najde odvahu vyrazit vstříc prvnímu velkému dobrodružství svého života. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (5)

Marqta 

všechny recenze uživatele

Docela povedený snímek s "into the wild" motivem. Vím že existuje i kniha, ale nečetla jsem ji, což je možná chyba a možná by mi to objasnilo pozadí příběhu a další okolnosti. Takhle bez kontextu na mě film působil místy lehce chaoticky, ale nebylo to nic kvůli čemu by jsem to nemohla dokoukat. Atmosféra je poklidná přes to co se děje a celý snímek působí příjemně realisticky a obyčejně. To co mi vadilo byly postavy, které mi s menšími vyjímkami lezly všechny na nervy a ani poklidná příroda okolo to nevylepšila. Nečekejte od tohoto filmu žádné brutální, nebo psychologické drama, je to spíš takový jednodušší dojemný snímek (lehce nafouknutý) v hezkém prostředí, který sem tam obsahuje nějaký ten dramatičtější moment. Za mě to jsou tři slabé hvězdičky. ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Zajimavý film, se zajímavým příběhem ale už od první minuty jsem věděl jakým směrem to půjde, což je škoda. ()

Reklama

zoze 

všechny recenze uživatele

Žádné srdceryvné drama se zde nekoná. Tu a tam se objeví krásný záběr na krajinku a do toho nějaký indián občas žbleptne nějaké to životní moudro. Ale i přes pomalé tempo a ne moc originální příběh je film docela sympatický a myslím že 60% si zaslouží. ()

Lukoh 

všechny recenze uživatele

Typická a ničím výnimočná dráma mladého dievčaťa, ktoré sa spamätáva zo smrti svojho otca, ktorú videla na vlastné oči. Po presťahovaní ku svojej tete do iného mesta sa zoznamuje s novými ľuďmi, ktorí jej čiastočne pomáhajú v prekonaní jej trápenia. Film na pokľudný a oddychový večer, no s náladou na drámu! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Žánrové drama z prostředí Indiánů v Novém Mexiku mě příliš nezaujalo. Respektive neurazilo, nenadchlo a nic nového, zajímavého k danému tématu, nepřineslo. 93 minut úplně zbytečných a poplatných jen těm, co bojují za svá právě v USA. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Tatanka Means (Martin Ortiz) a Russell Means (Willie Ortiz) boli aj v skutočnom živote syn a otec. Russell, aktivista hnutia amerických indiánov, zomrel na rakovinu pažeráka krátko po skončení natáčania. Jeho postava vo filme má takisto rakovinu. (Sufferer)

Reklama

Reklama