Reklama

Reklama

The Human Race

Trailer

Obsahy(1)

Skupinka osemdesiatich ľudí vytrhnutých zo svojich každodenných životov sa objaví na neznámom mieste, kde sú prinútení zápasiť o svoj život. Títo ľudia sú vybraní z rôznych etnických skupín, sú medzi nimi mladí i starí, športovci, zdravotne znevýhodnení alebo dokonca aj bezdomovci. Ak chcú prežiť, musia dodržiavať isté pravidlá, ako napríklad nevstupovať na trávnik, nezísť z cesty alebo neprestať súperiť na život a na smrť. Ak začnú porušovať pravidlá, zomrú. Osemdesiat boj začne, no len jeden človek preteky dokončí. Kto sa stane víťazom? (Steny94)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (68)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Nečekané a velké překvapení! Tak tuhle větu píšu vždycky moc rád. The Human Race je sice film nízkorozpočtový a nekomerční, s levnými kulisami a mizernou kamerou, ale se silným námětem, scénářem a výbornými postavami. Kdybych měl hodnotit jen jeho obsah, neboli jeho "poselství", je to na pět. Protože jakožto pesimista a misanthrop mám rád takovéhle neradostné pesimistické filmy, které mě utvrzují v mém pesimismu a misanthropii. Ale to otravné a klišoidní stroboskopické blikání v jedné scéně a hlavně celkově úděsnou ruční kameru a střih fakt neprominu. Obsah je zkrátka v tomhle případě mnohem kvalitnější než jeho forma. No a o čem že to vlastně v kostce je? Je to o tom, jak lidem vybuchují hlavy. Přiznávám se, že tolik vybuchnutých hlav jsem ještě v žádném filmu neviděl. A hlavy vybuchují i invalidům, i dětem, vybuchují i těhulkám a plodům v jejich bříškách, což se opravdu jen tak nevidí... Zneklidňující pesimistická vize pravé podstaty lidského nižšího "já", tedy přízemního, sobeckého, do sebe zahleděného hovádka. A propos - ta holka, která zahrála hluchoněmou tak geniálně, že jsem si myslel že je dooppravdy hluchoněmá, tak ta vůbec hluchoněmá není, a když jsem na YouTube uslyšel její protivný, kuňkavě diblíkovitý hlas, musel jsem ho ihned stopnout. Tak tomu říkám parádně zkažená iluze! / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

rollman1 

všechny recenze uživatele

Za málo peněz koncertové představení. To byl docela nářez. Musím uznat, že mě prvně odrazoval celkový vzhled filmu, ale po tom, co se 80 lidí objeví v aréně a musí zůstat jen jeden, už mít to bylo jedno. Já se skvěle bavil. Efekty byli tak akorát, vzhledem k rozpočtu a neotravovali mě tak, že bych musel otočit hlavou. Ten nápad a celková pointa mě totálně rozervala a já na konci nechápal, jak se mnou rejža vytřel rybník. A také mě zaujal rejža v tom, že se nesral s ničím a s nikým . Film si nebere servítky a budete svědky docela zajímavých mordů. Skvělé, tleskám a doufám, že dá rejža o sobě ještě vědět. ()

Reklama

ecceHOMMO 

všechny recenze uživatele

Stalo sa mi to už viac krát. A platí to aj pre Human race. Prvotná myšlienka a nápad je fajn a páči sa mi, ale potom sa príbeh nedokáže dostať do správneho tempa, postráda dômyselnosť a vôbec nerozvíja svoj potenciál. Čo je samozrejme obrovská škoda. V Human race o to väčšia, že sa nevydaril ani samotný casting (česť výnimkám), a postavy samotné nevzbudzujú u diváka žiadne emócie, city, či dokonca puto. A tak je vlastne jedno kto prežije a kto umrie. Apropo smrť samotná je tu tiež riešená len pomerne jednotvárne. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tak bohužel i když film nebyl nejslabší a mezi filmama ve stylu Battle royale patří mezi to lepší, tak i tak mi zbylo spousta otázek. Co mě překvapilo byla brutalita, explodující hlavy tu jsou na denním pořádku, a při tom ty vraždy nevypadaj nějak špatně nebo samoúčelně. Ale i jak film plyne tak to brzy omrzí a začne nudit a mi koukáme na bandu lidí jak se snaží vyvraždit. Co mě totálně sralo byly právě hlavní postavy, ty hluchoněmý dva idioti byly jak nesympatický tak odporní. A ten voják byl směšnej a vždycky jsem se musel u jeho scén smát. Pro mě béčko na který brzo zapomenu, nebylo vyloženě špatné ale i tak ztěží průměr. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Divák je zpočátku lehce zmatený stejně, jako tápou hlavní postavy příběhu. Celkově mi film připomněl sérii Kostka, i když pojetí je odlišné. Dodržovat pravidla se ukáže stále těžším, a tak hlavy vesele vybuchují (jako v proslulých Scanners od Cronenberga) a skupina přežívajících se zmenšuje a zmenšuje.... Hezkým momentem je těhotná žena, hajzlem na zabití se stává cyklista a duel mezi hluchoněmými by vydal na samostatný kraťas (kvůli němu jsem přidal hvězdu navíc). Závěr se mění na masakr a při otázce kdo s koho divák tuší, jak celý závod dopadne. Otevření zadních vrátek nepřekvapí... ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama