The Human Race

Trailer

Skupinka osemdesiatich ľudí vytrhnutých zo svojich každodenných životov sa objaví na neznámom mieste, kde sú prinútení zápasiť o svoj život. Títo ľudia sú vybraní z rôznych etnických skupín, sú medzi nimi mladí i starí, športovci, zdravotne znevýhodnení alebo dokonca aj bezdomovci. Ak chcú prežiť, musia dodržiavať isté pravidlá, ako napríklad nevstupovať na trávnik, nezísť z cesty alebo neprestať súperiť na život a na smrť. Ak začnú porušovať pravidlá, zomrú. Osemdesiat boj začne, no len jeden človek preteky dokončí. Kto sa stane víťazom? (Steny94)

Trailer

J*A*S*M

Nejzábavnější hororové béčko roku. Upřímně - ten film vypadá hrozně. Ale když člověk zkousne ošklivou vizuální stránku, může si užít nekompromisní a brutální jatka, svěží násilnou akční jízdu, která nešetří nikoho - starce, ženy, děti. Osmdesát lidí se octne v jakési futuristické aréně a musí bojovat o holý život - a přežít může jen jeden z nich. Je to taková hororová variace na Hunger Games, potažmo Battle Royale. The Human Race si ale většina diváků bude pamatovat hlavně díky naprosto ulítlému twistu v závěrečných minutách (apeluju na ostatní, aby ho tu v komentářích nevyzradili), který mu svým způsobem dává takřka okamžitý kultovní status. Doufám, že Paulu Houghovi teď někdo dá alespoň deset milionů dolarů, aby si natočil remake trochu obstojnějších vizuálních kvalit, a pak hned dalších padesát mega, aby udělal sequel. Chci ho vidět hned teď! ()

juta

Jsem možná pro někoho známý tím, že miluju tyto a podobné vyvražďovačky, kde je účelem přežít všechny okolo, takže jsem byl ve svém živlu. Opět se potvrzuje, že v dnešní době může film natočit opravdu kdokoliv, ale né každý to umí. Bohužel se mi styl natočení nezamlouval, výběr herců nic moc a nakonec se tu nedá nikomu moc fandit a v tom vidím největší problém. Když ale opomenu tyto nedokonalosti, jde o zajimavý film, který musí vidět každý milovník tohoto žánru. 3,5* ()

EvilPhoEniX

Holt tohle se moc nepovedlo. Human race trpí velmi nízkým rozpočtem a look filmu je jako z 90. let. Naštěstí se při filmu člověk příliš nenudí, neustále se něco děje, ale je to dost neuspokojivé a nepotěší ani gore, které je špatně zpracované a raději bych byl, kdybych ho neviděl. Závěrečná pointa však má něco do sebe, ale stále mám spousta nezodpověděných otázek. 40% ()

*CARNIFEX*

Skupinka rôznych ľudí s rôznymi osudmi sa ocitá v starej opustenej väznici aby súperila o život. Pravidlá sú "jednoduché". Dodržuj ich, zabi svojho "ne-priateľa", a prežiješ. Posledný vyhráva. Duchaplný zážitok. Muselo dať námahu vymyslieť tak ťažkú pointu. Až na gore, nemá tento snímok čím zaujať. K samotnému záveru sa radšej nebudem ani vyjadrovať - 45%. ()

Bloody13

Z filmu sice žádná pecka nevzešla, ale i přes ten levný vizuál jde z něj cítit autorský zápal. Rozhodně oceňuju rychlý spád, mraky vybuchnutých hlav a dravou hudbu, obzvlášť při intro a outro titulcích. Ale závěr mě, bohužel, nějak hodně nepřekvapil, díky několika indiciím se dá vytušit zhruba v půli filmu. Hlavní hrdina je však borec! ()