Reklama

Reklama

Bývalý příslušník amerického námořnictva Henry se uchýlí do lesů na americko-kanadských hranicích, aby se vyrovnal se svojí minulostí. Ta ho ale dožene v podobě Claye, který má s Henrym nevyrovnané účty a chce ho zabít. Oba muži však budou muset čelit i jinému nebezpečí. Lokalitu, ve které se nacházejí, totiž plánují využít pašeráci drog v čele s Xanderem. Henry a Clay se tak musejí rozhodnout, jestli překonají vzájemný spor a postaví se společně nepříteli, nebo se nechají pohltit vlastním konfliktem... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Recenze (91)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

No to byla tedy taškařice!! :-D Asi takhle ... velmi špatný akční film s dvouma velmi nesympatickými herci v hlavní roli. Navrch se film úplně celý odehrává v noci ve tmě a to nepokrytě proto, aby nebylo poznat, že ti dva šašci neumí vůbec žádný fighty ani nemaj pořádnou sportovní průpravu ... a že dědeček Van Dammů už taky nezvládá to co ještě nedávno a snad by mohl spíš umlátit nepřátele těma pytlama pod očima co se mu dělaj po šňupání koksu, když čeká na nějaký "dobrý" nový scénář ... :)) No ale každopádně se u mne tento film vytáhl stejně na ty 3*, protože co zde Van Damme předvádí herecky jako záporák, to by snad mohlo vejít do dějin!! Tak sympatickej, vtipnej, energickej a "wtf" hereckej výkon totálního psychouše jsem neviděl ani nepamatuju. A paradoxně vlastně akční herec hereckým výkonem naprosto válcuje všechny herce ostatní! Fakt mne bavil ten chlap a ještě ten šílenej účes, co mu posadili na kedluben, to bylo naprosto úžasný!! No a ještě jsou zde nějaký ty gore scény, který jsou vcelku dobře udělaný ... Taková jednohubka na rozesmání ... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Van Damme is Back! Po skvělém hereckém výkonu v záporné roli ve filmu Expendables 2,dostává další zápornou roli a musím říct,že role záporáka mu sedne,protože tak arogantního psychouše,člověk nevídá denně. Enemies closer se odehrává v noci,což někdo může pokládat za mínus,ale mně to naopak přidalo na Atmosféře. Objeví se zde pár pěkných gore scén,nechybí souboje na blízku a akce. Béčko jak má být. 70% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ten Van Damme se snad posral. Nenapadá mě totiž jedinej důvod z jeho strany, proč by měl hrát takovou postavu v tak příšerném filmu. Vypadá tady jak nějakej sériovej vrah po jubilejní sté vraždě a ještě k tomu hraje záporáka debilního jak stopka od jablka. Nehledě na všechny ostatní, kteří tady jsou spíš k smíchu. O příběhu ani nemluvě. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

JCVD překvapil. Už podle traileru to vypadalo na slušnej úlet a moje očekávání byla splněna. Dá se říct, že Van Damme snad konečně našel polohu která mu vyhovuje zazářil už v Exp 2 a tady doslova exceluje. Konečně odhodil pokusy o kvalitní herectví na který nemá zbavil se trpitelských výrazů a předstírání, že se snaží předávat jakési hlubší poselství a hraje tu totálního šílence který si naprosto nevázaně svou roli užívá. Film je pak čistokrevná trashácká zábava co si na nic nehraje a pokud působí levně, nelogicky a srandovně, tak je to naprosto v pořádku, protože to byl účel. Totálně neuvěřitelná zábavná vylízanost a tvůrčí radost ze všech těch šíleností čiší z tohoto filmu každou minutu. Je to prostě ukrutnej kopec zábavy, kterej si užijete o to víc čím míň vážně ho budete brát. Van Damme každopádně zazářil a sehrál možná opravdu nejzábavnější postavu svojí dosavadní kariéry. Jinak mimo jeho exhibice dostaneme standartně vypatlaný film od kterého opravdu nečekat žádnou velkou originalitu, ale bylo by to podle mě nefér kritizovat, protože jak už jsem napsal já jsem ten tvůrčí záměr prohlédl. Tohle je zkrátka přesně případ schválně špatného filmu až tak špatného, že je prostě dobrý a to já rád. Jinak určitě bych ještě pochválil poměrně slušně natočené a přehledné souboje. Je vidět, že bratři Hyamsovi jsou stará škola a v tomhle se nezapřou. Jo a dokonce je tohle snad první film, kde mi nevadil ani Žánův otravnej synáček. Nějak jsem ho tady prostě akceptoval. Takže závěrem je mi jasný, že to tady žádný světoborný hodnocení mít nebude až se na to vrhnou rádoby filmový experti, ale čert to vem. Já dostal nekompromisní nálož zábavy a pan JCVD mě po nějaký době zase potěšil a příjemně překvapil.75% ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to priemerný akčný thriller so Jean-Claude Van Dammom. Má dosť dobrý príbeh o bývalom vojakovi, v súčasnosti pracujúcom ako strážca lesov pri hraniciach s Kanadou, ktorého vyhľadá neznámy muž, aby s ním vyriešil účty z minulosti. Lenže práve sa v oblasti nachádza aj skupina zločincov na čele so psychopatickým zabijakom, aby si tu vyzdvihli zásielku drog a tak ak chcú obaja prežiť, musia spojiť svoje sily. Spracovanie je ale veľkým sklamaním, zápletka na prvý pohľad pôsobí v rámci žánru veľmi dobrým dojmom a spočiatku to aj celkom nádejne vyzerá, ale tým to takmer aj končí. Hlavné duo si ma vôbec nezískalo, neveril som im absolútne nič, ani to nepriateľstvo, no hlavným problémom je, že dej je tak extrémne jednoduchý a priamočiary, že to už viac ani nejde. Tu sa jednoducho takmer celý čas len pár postáv prenasleduje po lese a v okolí, pričom to väčšinu času pôsobí dojmom, že sa to stále odohráva prakticky na tom istom mieste, takže aj ten dobrodružnejší potenciál vôbec nefunguje a čo to kazí ešte viac, takmer stále sa to odohráva v noci. Takže po chvíli to upadne do ťažkého stereotypu, z ktorého sa to už nedostane a tak už v polovici ma to prakticky prestalo baviť. Lenže je tu jeden veľký klad, samotný záporák v podaní Van Damma, ktorý všetky svoje scény veľmi povyšuje a tak len vďaka nemu sa to dá dopozerať. Akcie je tu pomerne dosť a nie je zlá, ale nie som ani úplne spokojný. Tvoria ju hlavne súboje, ktoré majú slušnú choreografiu a aj celkom dobrú kameru, lenže kvôli schopnostiam väčšiny postáv si musí pomáhať mnohými strihmi a k tomu tá spomínaná neustála tma, takže ani akciu som si nedokázal plnohodnotne užiť. Najviac sa mi páči úvod na policajnej stanici, ale musím pochváliť aj viacero vydarených likvidácií. Čo sa týka hereckého obsadenia, Jean-Claude Van Damme si zaslúži veľkú pochvalu, síce v akcii si musí často vypomáhať, ale psychopata zahral perfektne, zaujal ma jeho charakter, skvelý šialený prejav, mnoho vynikajúcich hlášok, hlavne tá posledná a navyše sa postará o tie spomínané likvidácie. Nesklamali ma ani ostatní záporáci, len problémom je samotné hlavné duo, vôbec ma nebavilo. Réžia a technická stránka nie sú zlé, vidno, že Peter Hyams už má nejaké skúsenosti, ale kvôli stereotypu a neustálej tme ich nemá moc kde využiť. Takže Enemies closer sa skutočne ťažko hodnotí, film sám o sebe ma vôbec nebavil, ale Van Damme ho na ten priemer povyšuje a iba kvôli nemu sa to oplatí pozrieť. 55% ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Yardak)

Reklama

Reklama