Smrtelná aliance

Enemies Closer

Enemies Closer

Thriller

Kanada / USA, 2013, 85 min

Malá očekávání vyustili v super zážitek. Nevím proč, ale Van Damme se mi víc zamlouvá jako záporák. Už v Ex2 potvrdil, že umí být charismatický šmejd a I tady to zahrál skvěle. Totální magor se skvělými hláškami, chytrými dialogy a zajímavými gesty i ideály. Celkově se jedna o dobře stravitelný akční film, kde nechybí akce, pár zabitých a nějaký ten zvrat. Jsem velice potěšen.(13.1.2014)

• MartinezZ

Jediným kladem je tu vyšinutý Jean-Claude s parukou, což působí hodně úchylným dojmem. A to je vše. To není zápor, to je očekávané konstatování. Prostě je to jen takové blbé béčko, jak se dá od Jean-Claudovky očekávat. Klidně můžete film vidět v celku nebo ho jen proskákat po kouscích a absolutně o nic nepřijdete. Nechápu, proč ani na jednom posteru není JCVD s tou úchylnou parukou.(8.3.2014)

• Ellmariachi

Film, kde JCVD je doslova famózní by měl být dobrej ne? Minimálně pro fandy žánru a jeho samotného. Nebo ne? No já tedy říkám ne. Musím říct, že role záporáka sedla Źánovi na jedničku a musel si to očividně užívat, stejně jako divák. Jenže co ten zbytek? Postavy trapné. Ranger je naprosto příšerný hrdina a přál jsem si aby zdechl. Černoušek i ta slečna naprosto předvídatelní. A ten děda? No vole to kde jsme? Takže jen za JCVD dávám dvě hvězdy, ale bohužel už žádnou za nic. 35 procent fakt jen za záporáka.(10.2.2015)

• Xmilden

Návrat JCVD do náruče Petera Hyamse (Timecop, Náhlá smrt) se moc nepovedl. Jeanův vegan je ještě poměrně zajímavou figurkou, ale jeho soupeři stojí za starou belu. Nesympatický černoch, který chce pomstít smrt svého bratra a jeho nedobrovolný spojenec místní ranger by mohli směle kandidovat na nejhorší akční duo všech dob. 40% hlavně za rozumnou stopáž.(16.2.2014)

Ale hej. Prečo nie. Konečene béčko s dobrými hláškami. Herecké výkony sú dobré. Na pomery samozrejme. Scott a Jones nie sú nejaké archetypy akčných hrdinov, ale ako ústredná dvojica fungujú dobre a ani v akcií sa nestratia. Van Damme si počína veľmi dobre. Jeho postava je zaujímavá, vtipná a akčná. Úvodný masaker čo predviedol bol super. Na konci trochu zamrzí, že nepredviedol viac high kickov. Hentie marovačky zvláda každý. Ale od JCVD som čakal nejaké trade mark kopy. Príbeh trochu klišé. Ale celkom napínavý a kvalitou prevyšuje svojich akčných nízkonákladových bratov. Dávam 60%. Toto sa vydarilo. Samozrejme na pomery. Pohybujeme sa v kategórií direct to video akčné béčko za 5-10 mega. 3*(1.12.2013)