Kdo přežije: Vanuatu (TV pořad)

Survivor: Vanuatu

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2004, 45 min

Účinkují:

Jeff Probst
  • Martin_W

Komentář obsahuje spoiler/y. Zřejmě první série, kde jsem měl pouze jednoho favorita, a to Julii. Ostatní hráči jsou naprosto nesympatičtí, otravní a mnohdy i hloupí. Naprostou averzi jsem měl na Twilu a později i na Chrise, kterého jsem v posledních dílech nemohl vystát. Nejhorší finálová dvojice vůbec. Výhru jsem i přesto více přál Twile. 4/10(12.9.2012)

Hlavně bych ocenil skvělý začátek a výbornou poctu místu natáčení, o čemž si v nejnovějších řadách můžu nechat jenom zdát. Vanuatu nám jako lokace nabídlo pár výborných věcí jako třeba zemětřesení, domorodé obyvatele a jejich zvyky nebo odměna ve formě sledování vybuchující sopky. SPOILERY! Co se týče samotné hry, to už až tak slavné nebylo. Vzpomínám si třeba na kmenovou radu, kde šel domů Chad a kde Probst říká ženám, že poslední muž ve hře, může být teď velice cenný, jako by se jim snažil říct, aby začali už konečně trochu hrát… Za zmínku určitě stojí fyzicky výborný již zmíněný Chad s protézou místo nohy a i vítěz Chris vypadal, že většinu času ví, co dělá. Vítězství si asi zasloužil, i když jeho lhaní Julie a Elize ke konci hry bylo vyloženě zbytečné a doteď jsem to nepochopil. Ami držela ženy pěkně zkrátka a uznávám, že měla hru dlouhou dobu pod kontrolou. Když se ale obrátila proti Elize, porušila v podstatě základ její strategie, a to ženy před muži a i když zbavit se rivalek v té době dávalo smysl, ne úplně strategické soutěžící téhle serie to „kupodivu“ nepobrali a Chrisovi se tak naskytla jedinečná šance. Nakonec byla Ami po zásluze odměněna. Rozdělení muži vs. ženy vítám a souhlasím, že někteří z mladých lidí by byli, dost možná, zajímavějšími hráči než třeba Sarge nebo finalistka Twila, která byla sice otravná až běda a o herní strategie se u ní nedá vůbec mluvit, na druhou stranu jsou ale u ní peníze za finále na dobrém místě.(17.2.2013)

SPOILERS BEWARE!! Opět souboj Men vs Women - kde nepochopitelně vyhrál prototyp obtloustlého nemožného povaleče.... ale mě se tahle série líbí díky prostředí (aktivní sopky způsobující zemětřesení) a kultuře (kanibalové vyděsí soutěžící hned na začátku i následným rituálním obřadem) a i soutěžícím - kteří nejsou sice tolik výrazní (ti zajímaví byli hned vyřazeni a zůstali ti, co mi pili krev hned od začátku). Tak aspoň Jeff si mezi nimi našel svou holku... (škoda jen, že už spolu nejsou).(26.9.2012)

Začátek série byl příšerný. Prakticky nikdo zajímavý nebyl k mání, často mi to připadalo, jak kdyby to byla dovolená... Až v pozdější fázi hry se to rozjelo, začalo více taktizování, bylo i více rozporů mezi hráči. Vítěz byl celkem překvapivý, nikdo by ho asi netipoval a když se to shrne, tak čtyři hvězdy jsou akorát. SPOILER: Když odešla Ami, byl jsem ohromně nadšený :-)(23.4.2013)

SPOILER! První série, u které musím srazit jednu hvězdu, a to je co říct, protože Survivor prostě miluju. Začalo to špatně už od té doby, co vyházeli všechny mladý kluky. V podstatě všem holkám jsem fandila, kromě babky a vidlačky, ta mi chováním hrozně připomínala Sue z Bornea. Na ty poslední díly už se nedalo koukat, z finálové trojky mi bylo na blití. Chris si o sobě musel myslet, jakej je to pašák, že vyhrál nad holkama. Hlavně že každýho podrazil bez mrknutí oka. Nejhorší série ne kvůli zpracování, čistě kvůli lidem a vítězům.(3.5.2013)

• - Soutěžící Chad Crittenden o nohu přišel kvůli rakovině. (AlohaAnty)

• - Moderátor Jeff Probst a soutěžící Julie Berry se po skončení natáčení řady stali partnery, v roce 2008 se však rozešli. (Attta)

• - Během natáčení došlo v lokalitě k zemětřesení. (Hidan)