Chůva

Scénografie:

Gregg Fonseca

Kostýmy:

Denise Cronenberg

Chůva patří rozhodně k tomu nejlepšímu co na nás za poslední dobu společnost Řitka vytáhla. Já osobně jsem byl velmi mile překvapený se vším co mi tenhle film mohl jen nabídnout. Počáteční vyzrazení hlavní pointy příběhu jsem brzy hodil za hlavu, protože mě velice zajímalo jestli tvůrci budou i nadále pokračovat v nasazeném tempu a to se i stalo. Díky skvělým efektům, famóznímu finishi a pěkným herečkám se prostě nedá na tenhle kousek zanevřít. Pro mě jde o nadprůměrný snímek, který si určitě v brzké době pustím znovu. 70%(10.6.2010)

Bylo by asi celkem naivitou věřit, že Friedkin by s tímhle námětem natočil další kultovní horor. Podobné žánrové úspěchy se u tvůrců nacházejí maximálně dvakrát za jejich filmografii. The Guardian se tak řadí spíš do kategorie "poctivé řemeslo", avšak s výbornou vizuální stránkou a místy slušnou atmosférou. Herecky spíše průměrné (samozřejmě kromě Camilly, to je totiž skvělá mrcha a vůbec výborná postava), ale je tu jiný silný atribut, který stojí za pozornost. Mám na mysli gore, protože to, co se děje v lesích u toho zvláštního stromu, to je prostě masakr. Skalní fandové by neměli minout.(23.9.2011)

Před tisíce lety náboženský řád Druidů uctíval stromy a někdy jim dokonce obětoval lidské bytosti............ Natočeno podle románu "The Nanny" Dana Greenburga, který se podílel i na scénáři. Tématově velmi zajímavé, ale herecké obsazení, podivná hudba a celkem nezáživné scény to celé posunují někam do průměru. Pár gore scén to nezachránilo. CITÁT - Varuju vás.......(10.1.2015)

• tron

„Vyzerá ako Churchill.“ – „Ale nefajčí cigary.“ Ťažko povedať, čo viedlo človeka, ktorý nakrútil VYHÁŇAČA DIABLA (a mal doma Oscara za FRANCÚZSKU SPOJKU), aby s neznámymi hercami (ak za slávnych nepokladáte Miguela Ferrera a Theresu Randle) urobil malý psychohoror o anglickej opatrovateľke, ktorú si najme mladý párik pre svojho čerstvo narodeného syna. Dievča ale samozrejme nie je len tak nejaké dievča. A nebyť jej hereckej predstaviteľky, nudil by som sa ešte viac (i tak si ale myslím, že film by bol napínavejší, ak by ju hrala staršia silnejšia žena z úvodného pohovoru, ktorá nevedela po anglicky). Scenár je hlúpy (pustili by ste na slobodu dievča, o ktorom je na 99% isté, že v minulosti unieslo batoľa?). Film je hororové béčko, navyše nebyť hŕstky nadprirodzených scén (stromy, vlky, drastické píliace finále), bol by to triler a nie horor. Na to, aby dosiahol úrovne napr. MISERY NECHCE ZOMRIEŤ, má však neprepracované ako postavy, tak príbeh.(28.5.2011)

Působivý námět, průměrnější zpracování. S jistými náznaky B-žánru. Dwier Brown je šikovný muž a jeho postava sympatická a příjemná, Jenny Seagrove okatá a přitažlivá. Toť vzhledové plusy. Ve filmu se vyskytlo pár napínavých scén, při nichž jsem měla docela strach a pár scén, sice efektních, ale s béčkovým vzezřením. Zaujala mne také melodická hudba. Zatím však asi nejslabší snímek, jaký jsem od režiséra kultovního Exorcisty zhlédla. Rozhodně měl na víc.(4.3.2010)

• - Spoiler: Strom ve filmu byl mechanický, měl odnímatelnou kůru a v jeho nitru bylo několik litrů falešné krve, aby efekty vypadaly důvěryhodně. (Terva)

• - Allan (Gary Swanson) si na začátku příběhu balí věci do kufru. Jako poslední do něj přidá knihu Stephena Kinga "It" (To). (Terva)

• - Film měl původně točit Sam Raimi. Rozhodl se však, že natočí jiný film - Darkmana (1990). (Terva)