poster

Pod africkou oblohou (festivalový název)

 • USA

  Under African Skies

Dokumentární / Životopisný / Historický

USA / Jihoafrická republika, 2012, 108 min

Režie:

Joe Berlinger

Kamera:

Robert Richman
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tina.T
  ***

  47.KVIFF - už po hodině bylo všem v sále jasné, co chtěl autor snímku sdělit a jak trnitá cesta alba Graceland byla. Kdyby to po té hodině skončilo, bylo by to na 5 hvězdiček - za průvodce kulturním a politickým zázemím desky. Bohužel se pak už vše opakuje a opakuje a sál se vylidňoval a vylidňoval. Režisér měl být kruťák a vystříhat zbytečné rozhovory (např. Whoopi Goldberg tam sdělila hlubokou myšlenku, že "Album má dobré texty, hudbu, zvuky, no je prostě celý skvělý."), oprostit se od zbytečného opakování toho, co už bylo řečeno, dalšími a dalšími lidmi. Hodina by plně postačila, takto už to nudilo. Pro toho, kdo Graceland nezná, nebo nemá rád, muselo nudit už po 15 minutách.(2.7.2012)

 • CiTrus007
  ****

  Dobrý, místy vtipný, ale i vážný dokument v lehkém stylu. Situaci líčí věrohodně, fakta ale podává přirozeným způsobem, který člověka očistí od starostí a příjemně naladí. [KVIFF 2012](2.7.2012)

 • bassator

  47th KVIFF 2012 - 2012: A MUSICAL ODYSSEY - 2012: Hudební odysea (Under African Skies / UNDER AFRICAN SKIES / Pod africkou oblohou)(14.8.2012)

 • Chrysopras
  ****

  Po prvních tonech Simonovi hudby jsem si řikal, že mě čeká nejspíš troška toho utrpení. Ale afričtí hoši nehráli úplně špatně a ty tanečky kolem apartheidu mě zaujaly. Týká se to totiž části naší rodiny, která tam už drahně let žije... Na druhou stranu je pravda, že to neni nijak výjimečnej dokument a tak ho na slabší čtyři vytáhl harmonikář Forere a ty "zulu boys". Graceland ale shánět nebudu a pokud jde o Simona, tak zůstávám u těch jeho songů s tim kudrnatym pánem :-) ( 47. KVIFF )(4.7.2012)

 • Terva
  *****

  Jeden z mála dokumentů, který nebazíruje na hudbě a nepolitikaří. Jen prostě opakuje to, co víme.(18.4.2013)