…až ve vězení se pozná opravdový přítel. Brandon Lee, syn legendárního Bruce Leeho, v napínavém akčním příběhu pomsty proti zrádcovským gangsterům (laurie)

rockwoman

Brandon Lee měl v sobě něco, čím dokázal fascinovat a zaujmout stejně jako jeho otec. Nedokážu jeho filmy hodnotit jinak, než srdcem. Věřím tomu, že kdyby žil, patřil by dnes mezi přední akční hvězdy. A kdoví, třeba si by ho Stallone také vybral do svého hvězdného týmu. :-) ()

bloodvomit

Klasicický akční film osmdesátek. Schematickej scénář možno odhadnout předem s nutnou závěrečnou pomsta-střelbou (která fakt stojí za to, posledních cca 13 minut je super). Jinak nijak extra nevyniká... Brandon je ok ;-) ()

MickeyStuma

Velmi solidní akční snímek, kde si střihl hlavní roli Brandon Lee. Pevný scénář, příznačné tempo, citové záležitosti a touha po pomstě. Vyloženě akční rošambo, jak je známé z produkce HK, to však ani zdaleka není. Přeci jen tu je důležitější příběh, i když závěrečná přestřelka dává HK akčním snímku velikou čest. Na začátku se tu objeví i Bolo Yeung, který si v minulosti zahrál i s Brandonovým otcem. Po šarvátce v restauraci má s Brandonem zápas na ulici, kde je však po velmi krátké době rozežene police. Pak už se Bolo neobjeví a je to vcelku škoda. Brandon se tu uvedl ve velmi dobrém světle a tak jeho filmová budoucnost byla přívětivě nakročena. ()

Razzor_82

"Budeš mrtvej do tří sekund!! Stará dobrá čínská karate řežba. Sympaťák Brandon Lee v první velké roli. příběh plný bolesti, poctivé akční scény a parádní přestřelky. Škoda, že nedostal víc prostoru záporák Bolo Yeung. 7/10 ()

Nix

Jako příběh nebyl špatný celkem a tohle bylo hlavně o příběhu, zbytek je tu vedlejší a akci tu nehledejte. Tohle je story o klukovi, který o všechno přijde díky kámošovi, kterej ho zradí a narafičí na něj vraždu. Jako Brandon má charizma, jenže ten film tak trochu stagnuje, snaží se to být jako drama, které je úplně nedotažené, takové trochu bez náboje a ani tomu nepomáhá ten levný feeling, ale Michael Wong, to je jiná liga, jako zmetek je skvělej. Ale celkově  konečná akce je taková jako jo a jsem rád, že tam aspoň nějaká byla a poprvé jsem tu viděl Bolo Yeunga oblečeného, ale nenechte se zmást, má tu jen mini roli. Bohužel, pro mne je to průměr na jedno podívání. ()

horor2

A potom věř kamarádovi!!! Brandonovka tak jak se sluší a patří. Zároveň klasika, u které vždycky zamrzí... moment, já Vám nic prozrazovat nebudu! Jestli máte rádi kopačky, nářez a filmy o pomstě či křivdě - běžte do tohoto Hong Kong Klenotu :-) ()

HEED

Dávám tři, úplný odpad to není, i když se skoro celý film nic neděje. Zachraňuje to až finální akce. Tohle bylo ušlehnuto jako od velkého Johna Woo. K tomu si přidejte pár chvatů a kopů, ve výsledku se na to dalo podívat bez újmy. Škoda jen toho Brendona že už není mezi živými. ()

Pecan206

I s ohledem na stáří filmu musím hodnotit jako podprůměrné béčko s hloupým a nativním příběhem, o přehnanosti akčních scén nemluvě, nicméně 2* si to zaslouží. Hodnocení 70% je mi u tohoto počinu záhadou... ()

Silblade

Pravda, očekával jsem od snímku pokračovatele rodu Leeových více. Proto dávám dvě hvězdy, právě kvůli Brandonovi, protože ten mi za ty dvě hvězdy stojí, jinak bych film nemilosrdně označil za odpad. Příběhová linka není oslňující, místy je zmatečná, pokud si člověk mohl něco vychutnat, tak možná jednotlivé scény a těch tam bylo málo. Spousta klišé, spousta nesmyslů (řízení auta v auto. honičce bez plynu jen za pomocí volantu? se stálou rychlostí?) Navíc, akčních scén tam bylo pomálu, očekával jsem více man vs. man bojů, kde bych se mohl pokochat uměním syna Bruce Leeho. I takové Ultra Force, které se tomu velmi podobá, je lépe zpracované, je víc akčnější a napínavější. Ale ne, už nebudu kydat jenom hnůj. Zkrátka jeden z prvních (a mála) debutů Brandona Leeho, hold někdy se tak stane. Brandon je fajn herec, akorát si vybral špatný film. ()

Polter1

Honk-kongské akčné filmy majú pre niektorých zvláštnu príchuť. A tou je príchuť VHS kaziet. Bolo to čarovné obdobie, kedy sme sa k filmom dostávalo podstatne ťažie ako je to dnes a kde skoro vôbec neexistovali počítačové efekty len poctivo vyrobené scény. Je to vôbec jeden z prvých filmov, ktoré som zhliadol na VHS. Ide o podarený Hongkongský akčný film, ktorý ma aj po dvadsiatich rokoch stále bavil. Scény, kde si Brandon vyberá zbrane od Okuliarnika a potom sa vydá za krvavou pomstou je nádherné zakončenie tohoto skvostného filmu. ()

hony23

Obsazení s Brandonem Lee a Bolo Yeungem slibovalo solidní akční řežbu, bohužel Bolo se ve filmu jen mihne a Brandon zase více střílí, než se pere. K tomu přidejme naprosto debilní scénář a hrozné dialogy vyšperkované tragickým dabingem, a z akčního béčka je neakční déčko. ()

montel

Brandon (Brandon Lee) je spokojený mladý muž, který je zasnoubený se svou přítelkyní May (Regina Kent). Jeho kamarád Michael (Michael Wong) je syn mocného gangstera. Když je při přestřelce zabit policista, Michael hodí vinu na Brandona. Ten dostává 8 let za vraždu. Ve vězení zjistí, že se Michael pokusil May znásilnit a plánuje útěk, který se mu ovšem nezdaří. Jakmile ho propustí zjistí, že má společně s May syna o jehož narození ani nevěděl. Jenže ten je i s May držen jako rukojmí mocného Michaela. Brandon se vydává na cestu krvavé pomsty...Výborný akční film s 21-letým Brandonem Lee pro něhož to byla první velká role. Spousta akční scén dodalo filmu na dynamičnosti a delší stopáž by vůči příběhu nebyla vůbec naškodu. Přesto mě to dost bavilo, navíc sem viděl poprvé jak dostal Bolo Yeung během pár sekund pořádně na prdel. Brandon natočil stejně jako jeho otec Bruce jen pár filmů,ale musím říct, že za shlédnutí stojí všechny a Dědictví vášně je v první řadě. 75% ()

chosan

Výborný film s Brandonem Lee, kde ukazuje že kdyby neumřel tak mladý mohl natočit ještě mnoho takovýchto filmů a byl by možná větší hvězdou než jeho otec. Každopádně film je hodně dobrý a povedený a já nemohu jinak než za 80%. ()

Cryo13

Velmi slusny filmik......verte mi abo nie stale mam doma original VHS!! dokonca si tale pamatam aj zopar urivkov lol slabie A nostalgie ()