poster

Pink Floyd: The Story of Wish You Were Here

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2012, 60+26 min

Režie:

John Edginton
 • Frajer42
  ***

  Vyloženým fanouškem Pink Floydů nejsem, ale jejich hudba se mi docela zamlouvá. Oplývají takovou muzikálností, jako málo která jiná kapela. Zpracování je naprosto klasické. Ono toho ani příliš v hudebních dokumentech vymýšlet zřejmě nejde. Docela se mi líbily pasáže, ve kterých frajer sedí v nahrávacím studiu, kde popisuje prvky skladby a proč je v nich zrovna to, či ono a současně nám tahle hudba zní. Dvě skladby si musím okamžitě stáhnout. Špatné to není, ale třeba takové The Wall se mi líbilo mnohem mnohem mnohem více. Označit tohle nejlepším dokumentem všech dob může jen člověk, který jich mnoho neviděl. Koukatelné to však je a zajímavé po většinu stopáže taky. Dokument mi nezpůsobil erekci, jako leckterému fanouškovi, ale jsem spokojen. 3*(20.12.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  „Být hvězdou vás neudělá šťastným." Jen nerad bych se musel vžít do kůže čerstvého multimilionáře, který se rozhoduje, jestli bude dál dělat umění nebo to bude už jenom byznys. Samozřejmě mám radost, že se Floydi rozhodli pro skvělou muziku, při které mám husí kůži na těle a těch pár vydělaných krejcarů jim snad ani nezávidím. Ovšem o nějaké filmařské výjimečnosti tohoto dokumentu si dovolím pochybovat, takže veškeré hvězdy jsou za hudbu a příběh.(5.2.2014)

 • puleček
  *****

  Dokument o největší kapele všech dob, která je zároveň mou nejoblíbenější kapelou vyšel už v roce 2012 a já jsem to viděl až teď? Po tomto zločinu z nevědomosti se asi přestanu nazývat fanouškem Pink Floydů. Nicméně jsem u toho dokumentu měl těžce na krajíčku a kdybych nebyl takový cynik tak by mi možná i jedna slzička ukápla. Abych tak řekl vlastně ani nevím co mě tak dojalo, jestli to byli staří rockoví dědečkové kteří vypadají že už to mají za pár nebo ta děsná fotka Syda Barretta ze studia. Za mě rozhodně 100% akorát jsem neviděl oněch 26 minut bonusu, kde si prej spolu dokonce zaJAMujou.(6.3.2014)

 • Desmi
  *

  Ten, kdo tvrdí, že tohle je nejlepší hudební dokument všech dob, tak asi ani jinej neviděl. Tohle je naprosto komorní dokument bez nějakých zákulisních zajímavůstek. Nevidím jedinej důvod, proč by stálo za to ho vidět znovu. Já vlastě neznám ani důvod, proč ho vůbec sledovat. Když si o Pink Floydech přečtu na wikipedii dostanu stejný informace. Vesnikou hantýrkou: Stojí to za hovno ! No, možná, že ani za to hovno..(13.11.2013)

 • anatheman
  ****

  Nevím, zda se jedná o nejlepší hudební dokument. Koneckonců se musím přiznat, že jsem jich moc neviděl. Jisté ale je, že The Story of Wish You Were Here je povedeným počinem, jenž mapuje vznik jednoho z nejsilnějších alb nejen skupiny Pink Floyd, ale i rockové historie. Těmito atributy se ale přirozeně může pochlubit hned několik desek této slavné britské kapely. Sice pomyslným vrcholem je podle všeho The Dark Side of the Moon, ale od Meddle až po The Division Bell se jedná o skutečné hudební klenoty. Prvotinám kapely, se přiznávám, moc nerozumím, ale v hudební historii mají zcela určitě své místo. Samotná deska Wish You Were Here odkazuje na počátky Pink Floyd, kdy ústřední postavou skupiny byl Syd Barrett, jemuž je věnována jak titulní skladba alba, tak především monumentální, takřka půlhodinový opus Shine on You Crazy Diamond. Okolnosti vzniku těchto skladeb včetně Welcome to the Machine a Have a Cigar jsou v dokumentu bohatě objasněny. Dalšími zajímavými ingrediencemi jsou rovněž pasáže o grafické podobě alba. Takže abych to shrnul - pro fanouška PF je tento dokumentární film povinností.(29.8.2018)

 • - Režisér při natáčení prosil Rogera Waterse, aby nemluvil vulgárně, ten ale svou přirozenost neovládl a pár slov typu "bullshit" mu ujelo. (Beckett51)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace