TomX2

Je to už polrok od doby, čo som videl posledný diel (13.) a tak si na všetko spomeniem len matne, no aj tak som ostal celkom prekvapený. Myslím, že by toto kľudne mohlo byť záverečnou epizódou a dobrým zakončením, pretože snáď všetky dôležité prvky sa stali odhadnutými a konečný herný svet vyzeral zaujímavo a mal motív. Nechýba tomu akcia, nechýbajú tomu tie lepšie momenty, väčšina vecí dávala zmysel (mimo tej paralýze - ako je možné, že sa Asuna zvládla ešte postaviť a odbehnúť niekoľko metrov ďalej?) a nie je nutné to ešte viac presladiť a spraviť z toho romantickú rozprávku plnú klišé, tak prečo existuje ešte 11 ďalších dielov, špeciálnych epizód a druhá séria? Nuž, som zvedavý čo z toho nakoniec bude a nedopadne to tak zle, ako som počul. Slabších päť. ()

Milano33

Labutia pieseň! Svet Sword Art Online sa v závoji melanchólie chýli ku svojmu nevyhnutnému koncu. Len čo som si uvedomil túto skutočnosť, akútne ma pohltil pocit smútku a úzkosti. Udalosti sa vykryštalizovali do vskutku nevídanej podoby, nakoľko sa Kiritovi podarilo prísť na pravú identitu Heathcliffa, ktorý nie je nikto iný než Kayaba Akihiko. Toto odhalenie vzápätí umožní Kiritovi sa v predstihu podujať na finálnom súboji, čím sa naskytla jedinečná príležitosť, ako navždycky skoncovať s touto hrou. Každopádne sa mu tento rozhodujúci duel akosi vymkol z rúk, a keď ho už mala zastihnúť krutá osudová rana, tak sa naproti tomu do boja vrhá Asuna, ktorá žiaľ po chvíli nato umiera v jeho náručí. Asunina obeť ma neuveriteľne zlomila a plakal som pri nej ako malý. No a ten záver, proste wow!... ako sa Akihikovi pred očami bortí celý jeho sen, tak v týchto posledných okamžikov všetky moje spomienky na Aincrad vybublali na povrch. ()

Nevka

Sword Art Online je jediné anime, které mě hned od začátku pohltilo. I proto mě mrzí, že hlavní linka SAO končí už tady a Game Master nedostal mnohem více prostoru. Navíc úplně postrádám vysvětlení toho, jak se Kiritovi vlastně podařilo vyhrát, protože to moc nedávalo smysl... Ale i tak povedená "polovina" série. ()