Prince Avalanche

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění... Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch. (MFF Karlovy Vary)

Googooplexer

Dohromady sa nič nedeje a preto ma ža prekvapilo, ako môžu byť fúzkatý Rudd a vlasatý Hirš zaujímaví, keď sa naháňajú s kladivami po lese. U niektorých scén som mal pocit, že som ich už určite videl, takže je možné, že som videl aj originál... Celkovo na mňa film pôsobil ako paródia na žáner paródie. A navyše ta hudba... dobrá k obrazu, inak na zabitie, Takže nemôžete počas filmu zavrieť oči. Tie svine vedeli čo robia. ()

Edwin44

Sice je pravda, že snímek působí takovým zvláštním uklidňujícím způsobem. Dlouhé záběry lesa, časté scény bez dialogů. Jenomže s tím mám pár problémů. Les vypadá divně, Paul Rudd s knírkem mi nějak do toho filmu neseděl, to naopak Emile Hirsch zahrál nadrženýho adolescenta celkem slušně. Všichni tu zmiňují soundtrack, ten mě ničím nezaujal. Podle popisu jsem čekal víc, poměrně mě to zklamalo ()

machopoltar

vzdy ked vidim tento styl ladenia filmu, kde je vsetkeho minimum,,,kde film plynie pomalickym tempom a rozpocet moze byt minimalny pomyslim si,,,toto by hadam zvladli aj nasi slovensky umelci a zvlast menezment,,,,,,,,,,,,,potom spomienkou na fontanu pre zuzanu 3 kde isiel celorocny rozpocet pre film od statu ma preskoci smrtka natolko, ze sa potkne a premysla ci ma berie hned,alebo az potom,,,,,,,,,,,,,,,,,,po pozreti tochto filmu som mal dobry pocit,,,,,,,,,,celucicky film 2ja chalani roznych povach a veku pracuju mimo civilizacie vo vyhorenej krajine,,,,,,na ceste rekonstruluju poziarom znicene reflexne casti vozovky,,,,,,tahún filmu je melancholicka atmosfera, skvela hudba, dobry obraz-farby- kamera ktora nadherne zabera pomalicky sa regenerajucu krajinu, dalej jej strih a aj dobre zahrane ulohy,,,,asi neak takto by sa dal cez film charakterizovat postup,,ako vznika jeden z dojdolezitejsich ludskych vztahov a to z koegu znami, potom kamarat a az nakoniec co sa v dnesnej dobe nevidi pravy priatel,,,,,,,,,,,,,,,,,,neviem preco ale ked vidim film z paulom ruddom je pre mna neherec,,tu to ale dal,,,, ()