Prince Avalanche

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění... Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch. (MFF Karlovy Vary)

heyda

Nebýt toho starýho ochlasty, tak bych se asi unudil k smrti. Je to takový ten typ filmu, který dokáže natočit leckdo i s ruční kamerou. Výhodou je přirozený scénář a prostředí lesa, nevýhodou je nudný děj, málo hudby, celkem nudné postavy (až na toho dědulu). Když si vzpomenu na Prince a Pruďase, to byla jiná ´´pohádka´´ - svižná, zábavná. Prince Avalanche je ale nudný a klidně by se vešel do 30 minutového kraťasu. Pokud ale bylo cílem tohoto filmu pouze přinést do duše trochu klidu, tak se mu to vlastně daří. Nicméně chce to mít tu správnou melancholickou náladu. ()

rikitiki

Hezká příroda, ve které se dva zoufalci potýkají se svými problémy a občas na sebe řvou. Mysteriózní linka byla legrační. ()

=woody=

Hezký noční čas.. Cože?? Nevěděl jsem, že film o dvou chlapech v lese může být takhle originální! Nevěděl jsem, že je David Green schopen sepsat zábavný a kvalitní scénář - nevěděl jsem, že se po řadě trapáckých výplachů vrátí k opravdovému filmovému řemeslu. Nevěděl jsem, že Paul Rudd umí skutečně hrát. A nevěděl jsem, že mě tahle partička bude krásně bavit od začátku do konce.. Nuž..stalo se.. Zase jsem se měl filmově! Woo. ()

Janek

Zlatý hřeb Davida Gordona Greena, který když padne do nálady, tak vás strhne svou atmosférou. Melancholie prostředí, pomalé tempo, slunce, stromy, masturbace, knír... Herecky sympatické, jen z toho Hirsche se klube podivín. 80% ()

kajda.l

Doposud asi nejlépe natočený lesní porost. Ale co si budeme nalhávat, sledování dvou silničářů konajících rutinní pracovní záležitosti dělnického života, není zrovna dvakrát kulturně zábavné. Naštěstí se to obešlo bez přehnaného rozumování a oba chlapci vedou dialogy hodné svého intelektu, trošku jsem se obával, aby si někdo nehrál na Malicka. Nesympatický otylý Emilek naštěstí není v montérkach s palicí či kolečkem v rukou tak odporný jako když balil Penelope (Cruz). Určitě zde opět spousta zdejších citlivých chlapců a děvčat bude psát, jak je to celé krásně lidské citlivé a patrně i hluboké a ono je to přitom naprosto obyčejné a rutinní, kluci holky občas stačí zvednout zadek z gauče a pokecat s lidmi ve svém okolí a budete poslouchat stejné "žvásty" o těžkostech života a vztahů a ještě se provětráte a dáte si třeba pivko :) Natočené je to ovšem velmi dobře a kamera je bezchybná, hudba klasicky nezávisláková. Těším se na dobu, kdy uvidím americkou nezávislárnu, ve které minimálně jedna z postav nebude zobat antidepresiva, už je to otravné. Stejně jako poslední půlhodina tohoto snímku. A toho skunka požírajícího přejetou želvu si také mohli odpustit. 60% ()

MonaSax

V lese a celkově v přírodě můžete najít všechno možné, ale hlavně sebe samotné. Lehce ospalý film, kde dva lidé pracují tak trochu v zapomenuté krajině a postupně je to sbližuje. Tento film mě nikterak nepřekvapil, ale ani nezklamal. Celkem příjemné pokoukaní, na chvílí zasnění a pozastavení nad životem. ()

bouncer

Hlavně se na to nekoukejte unavení, to tempo je neuvěřitelně pomalé a obsah téměř žádný. Přesto atmosféra a postavy mají něco do sebe. ()

JohnCZ

Příjemná minimalistická nezávislárna. Dva silničáři značící silnici kdesi uprostřed lesa, pomalu se vyvíjející vztah (přátelský, žádná hora se tu tentokrát nekrotí) a pěkně přirozeně napsané i odehrané dialogy. Poklidně to celé plyne, nic moc se vlastně explicitně nestane a přesto se ve filmu děje za tak krátký čas docela hodně. K tomu fajn kamera, fajn prostředí, fajn hudba. Prostě fajn film. ()

DEXTER099

Tak od Prince Avalanche jsem čekal ledacos jako například potrhlou komedii,vtipné i méně vtipnější scény,ale toto...?Nevím,ale opravdu jsem se snažil na tom filmu najít alespoň minutu vtipu nebo naopak dramatu atd,ale prostě jsem nic nenašel a když uplynula pomalu hodina stopáže tak jsem si říkal,že tohle se teda fakt nepovedlo a konec to nijak nevylepšil.Nevím možná byla důležitá prvotní scéna o vyhoření lesa a vlastně skrytý význam,že celý rádoby příběh těch dvou chlápku (který se opravdu a to doslova odehrál v tomto stylu: dva chlápci pracují jako dopravní silničáři co značí silnice a mezitím je dvakrát navštíví místní usedlík s chlastem ,do toho se Paul Rudd rozejde na dálku se svojí ženou což je sestra Emila Hirsche a to je de facto opravdu vše ) a nebyl až tak podstatný jako přežití místních lidí.Nevím,ale za mě nemohu víc jak celkově 40 % a dvě hvězdy. ()

PauloZ

Film s nulovou vypovídající hodnotou. Taková utahaná životní epizodka se solidním obsazením, které ale nedostane možnost pořádně zahrát. Nic co by mi utkvělo v hlavě. Atmoška je ale vcelku dobrá a příroda jakbysmet. ()

FFilipCZ

Rozhodně ne komedie v tom pravém slova smyslu. Spíše takový poklidný, mírný, hodně utahaný, pomalu plynoucí film plný dialogů dvou hlavních hrdinů a krásné přírody. Někomu takovýto styl filmu může sedět, já se celkem nudil a podařilo se mi u toho i usnout. ()

kaylin

Paul Rudd se snaží už delší dobu dostat ze škatulky obyčejného komedianta v herce, který má co říct. Vlastně se mu to celkem daří a právě snímek "Prince Avalanche" už je i pro mě osobně předělem. Beru ho jako schopného herce, který dokáže vést celý film, a to i takový meditativní a poklidný, jakým je "Prince Avalanche" Na tohle tempo musíte mít náladu, jinak se s ním naprosto minete. Se mnou se naštěstí setkal v tu pravou chvíli. ()

Kaluž

Filmy o hovně mám docela rád a často je sám vyhledávám, ale tady je těch hoven nějak moc. Minimalisticky nezáživná uspávačka pro starší a pokročilé. ()

Philcze

Originál jsem neviděl, takže nemohu posoudit nakolik se ho to drží a nedrží, ale ve finále to naprosto jedno. Green ukázal, že nemusí nutně dřít u průměrných komedií, tady se totiž zmohl na ultimátní nezávislý feel-good film s parádními hereckými výkony (Rudd nikdy nebyl lepší) a excelentní atmosférou odcizeného středozápadu USA. 90% (Berlinale 2013) ()

scroochy

Greenovy komedie mám velice rád, Hirsch i Rudd patří k mým oblíbeným hercům, ale přesto mě film vůbec nenadchnul. Samozřejmě jsem věděl, že film bude úplně jiný, než co Green točil dřív, takže v tom problém nebyl. ()

TominoLa

NENECHTE SE ODRADIT TRAILEREM!!! TAHLE PODÍVANÁ STOJÍ OPRAVDU ZA TO!!! Mám rád komedie D. G. Greena, ale tohle bych od něho nečekal. Tak jako většina lidí nebude čekat a bude příjemně šokována jak tady hraje můj oblíbenec a hlavně sympaťák Paul Ruud. Emile Hirsch i s několika kily navíc skvěle sekunduje. Tahle dvojka chlapíků mi prostě přirostla k srdci a skvěle mě bavila. Stále vzpomínám jak Emile vypráví o svém víkendu a nejen o něm. Rozhodně největší filmový zážitek v Karlových Varech. 10/10 ()

Dont

Zvláštní a hodně pomalý film o přátelství a životních strastech, který mě nechytnul natolik, abych dal čtyři hvězdy. Nicméně musím uznat, že i den po projekci pořád cítím ten lesní klid a slyším Emila Hirsche vyprávět zážitky z víkendu. Konkrétně jeho výkon se mi zamlouval o hodně více, než v Příběhu mého syna. Všichni ostatní herci (3) také dobří, jejich výkony zdobí především přirozenost, která je příznačná pro celý snímek. Nejde si nevšimnout specifického hudebního doprovodu a „vynalézavé“ kamery, především v četných momentech, kdy si hlavní duo užívá svoje ticho. ()

radektejkal

Nebyl to sice ten Texas, jak se o něm zpívá v lidovce "Ruty šuty", ani jako o něm zpívá Michelle Shocked ("I learned to drive on those East Texas red clay backroads / and I mean to tell you my friend / They weren't no easy roads / You had to watch out for all the curves / Down by Kelsey Creek / And detour through the Lindsay's pasture / When the water ran too deep" - Memories of East Texas), ale silnicím se to už blíží - a cestáře bych tam mohl dělat z fleku. To ale jen kdyby mě chtěli vzít jako třetího do party, protože ti dva se stali parťáky tak, jak to v životě často chodí. Pozn.: V závěru filmu se ptá Alvin (němé) starší ženy (proto německy): "'Willst Du bei unserer Lawine mitmachen?' (Nechceš si užít v naší lavině?) - odtud tedy Princ Lavina. ()