Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Majitel krámku s oblečením Torquato Pezzella se od ostatních živnostníků mnoho neliší – také on se má co ohánět, a tak se všemožně snaží falšovat účty, aby alespoň trochu ušetřil na daních. V tom mu ochotně pomáhá jeho vypočítavý daňový poradce Hector Curto. Když se však jednoho dne ve dveřích krámku objeví nesmlouvavý inspektor berního úřadu Topponi, vypadá to na problém. Pezzella se marně snaží inspektora přemluvit, aby byl shovívavý, dokonce mu posílá okázalé dary, ale vše je marné. Aby toho nebylo málo, jeho syn Tino a Topponiho dcera Laura se do sebe zamilují, ale inspektor o této šťastné idylce nechce nic slyšet a dál vyhrožuje vysokou pokutou… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Flego 

všechny recenze uživatele

Totò je taliansky komik, ktorý je u nás v podstate neznámy, hoci v rodnej krajine veľmi populárny. Vo svojich komédiach sa vyznačuje hlavne slovnými ekvilibristikami a neuveriteľnosťou ukecanosťou. Aj v tomto filme tvorcovia využili jeho talent, za partnerov mu vybrali Aldo Fabriziho a začínajúcu hviezdu Louis de Funésa. Príbeh je v podstate jednoduchý, obchodníkovi s oblećením ( Totò ) príde daňová kontrola, a keďže nemá papiere v poriadku, všemožne sa snaži so svojim daňovým poradcom ( Funés ) ovplyvniť kontrolóra ( Fabrizi ). TÍto chytráci ponúknu mnoho komických situácií, ktoré dokážu slušne pobaviť. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Herec Toto je u nas v nasich CZ a SK hnojoch a luzroch neznama velicina, a v rodnom Taliansku je mimoriadne popularny. Rovnky osud neskor postihol aj znameho talianskeho herca Maria Merolu. To je vsak chyba, ze obaja su neznami, preco ? No preto, ze slovenska a ceska porovnavacia baza je Europa, takze filmuznaly divak by ich mal poznat. Chyby ja ale napravujem, no a par slov aj k fimu : vyborna talianska komedia, tempo namakane, dialogy na urovni - dlho som nevidel tak kvalitny film. Taliansko 50. rokov bolo na urovni, od filmu som sa nemohol odtrhnut, tak ma zaujal . 77 % ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Půjdu si dát šálek heřmánkového čaje na uklidnění !!" - "Půjdete do baru ??" - "No, ano. Mám jít snad do železářství ??" ;) Když se u komedie stěží dvakrát zasmějete, pak je jistě něco v nepořádku, a tak mě dost překvapila osoba režiséra Stena, který za touhle rádoby taškařicí stojí, protože v porovnání s Filuty vyznívají Stenovy nejznámější kusy v hlavní roli s Budem Spencerem jako skutečná žánrová veledíla !! Totó s ksichtem Pepka námořníka hraje celkem obstojně typického blba, obchodníčka Pezzella, jehož pitomosti většinou nechtěně dopadají na hlavu inspektora Topponiho v podání výborného Alda Fabriziho, přičemž ten jeho mrzout patří k tomu málu, co mě vlastně bavilo, ačkoli právě on má na svědomí ten tragický scénář, ani Louis de Funès coby vychytralý daňový poradce Curt nezklamal, byť si zatím o svých nejlepších rolích může nechat jen zdát.. Těžko říct, proč tato italská komedie tak strašně nefunguje, komický timing je naprosto mimo mísu, většina dialogů rve uši svojí debilitou, scénky vyznívají dost polovičatě svojí nevypointovaností, nicméně pár vtipných jsem si při vší té obrovské nudě a ubohosti všiml, ta se psem na lovu jim patrně vévodí, docela mě zarazila hudební složka Piera Piccioniho, protože tu jsem tak nějak nepostřehl, a tak Filutové mohou potěšit snad jen Funèsovy skalní fanoušky, navíc pouze jako raritka.. [ Dabing 1/10 ] Tak tohle je znovu opravdové peklo typické pro North Video z dílny Tvůrčí skupiny Josefa Petráska v čele s Václavem Faltusem. ()

_aandyy_ 

všechny recenze uživatele

Obyvatelé města žijí v neustálém shonu... Služby městské dopravy fungují na jedničku! Silnice jsou ve výborném stavu. :D :D Pokud by byly všechny scény tak dobré jako ta úvodní, byla by to opravdu komedie na jedničku. Takto je to pěkná dvojka. Nato, že Funes v této době ještě příliš nezářil, jde o dost slušnou komedii. ()

JohnZ87 

všechny recenze uživatele

Příjmená komedie o roztěkaném majiteli krámku Pezzellovi (Totò), který se zoufale snaží nalézt do řiti neústupnému inspektorovi z berňáku (Aldo Fabrizi), jež v jeho obchodě provádí finanční kontrolu. Na Pezzelových obavách se snaží přiživit jeho vypočítavý daňový poradce Curto (Louis de Funès). Film stojí spíše na vzájemných interakcích mezi postavami majitele krámku a inspektorem než na Funèsově humoru, který ale film skvěle doplňuje. Funèsova role je zde spíše vedlejší... nebo spíše řekněme třetí hlavní postava (hned za ústřední dvojící), prostoru zde má ale narozdíl třeba od Gentlemana z Epsomu poměrne dost a občas si dovede ukrást film pro sebe. Rozhodně musím pochválit povedený český dabing. 75% ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama