poster

Filutové

 • italský

  Tartassati, I

 • italský

  Fripouillard et Cie

Komedie

Itálie, 1959, 105 min

 • Courtemanche
  **

  Marný boj dvou špičkových komiků. Přesycen slovy, herec nemá šanci najít místečko pro své nápady, protože scénáristé se asi chtěli nechat zapsat do Guinessovy knihy rekordů - pod hlavou: zbytečné kecy -, - nebo já nevím kde jinde -, a Steno na tento cirkus jenom kouká, dokonce možná ani u toho nebyl, jen poslal tam kameramana.(8.5.2017)

 • JohnZ87
  ****

  Příjmená komedie o roztěkaném majiteli krámku Pezzellovi (Totò), který se zoufale snaží nalézt do řiti neústupnému inspektorovi z berňáku (Aldo Fabrizi), jež v jeho obchodě provádí finanční kontrolu. Na Pezzelových obavách se snaží přiživit jeho vypočítavý daňový poradce Curto (Louis de Funès). Film stojí spíše na vzájemných interakcích mezi postavami majitele krámku a inspektorem než na Funèsově humoru, který ale film skvěle doplňuje. Funèsova role je zde spíše vedlejší... nebo spíše řekněme třetí hlavní postava (hned za ústřední dvojící), prostoru zde má ale narozdíl třeba od Gentlemana z Epsomu poměrne dost a občas si dovede ukrást film pro sebe. Rozhodně musím pochválit povedený český dabing. 75%(23.7.2017)

 • mourinho
  ***

  Další z těch méně známých Funésových komedií, která se díky společnosti North video dostala k nám do distribuce nabízí návod, jak oblafnout daňového inspektora berního úřadu, když už v tom našem účetnictví není všechno jak má být. Anebo ho alespoň přimět k tomu, aby při své kontrole trošičku přimhouřil očko. A že to bude pořádná fuška, o tom žádná.(11.10.2011)

 • George.Camel
  ****

  Obdivuji Václava Faltuse, že se vrhnul do dabování Louise de Funése hlasem Františka Filipovského. To chce opravdu kus odvahy a zajímalo by mně, jak se mu tato práce dělala. Funés v tomto filmu není hlavní hvězdou, tou se stal až později. I tak je to komedie dobrá, průměrná. Aldo Fabrizi jako inspektor je však výborný. Je jen škoda, že nevznikají tak kvalitní dabingy, jako za režiséra K.M. Walló.(8.7.2011)

 • _aandyy_
  ****

  Obyvatelé města žijí v neustálém shonu... Služby městské dopravy fungují na jedničku! Silnice jsou ve výborném stavu. :D :D Pokud by byly všechny scény tak dobré jako ta úvodní, byla by to opravdu komedie na jedničku. Takto je to pěkná dvojka. Nato, že Funes v této době ještě příliš nezářil, jde o dost slušnou komedii.(1.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace