Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Majitel krámku s oblečením Torquato Pezzella se od ostatních živnostníků mnoho neliší – také on se má co ohánět, a tak se všemožně snaží falšovat účty, aby alespoň trochu ušetřil na daních. V tom mu ochotně pomáhá jeho vypočítavý daňový poradce Hector Curto. Když se však jednoho dne ve dveřích krámku objeví nesmlouvavý inspektor berního úřadu Topponi, vypadá to na problém. Pezzella se marně snaží inspektora přemluvit, aby byl shovívavý, dokonce mu posílá okázalé dary, ale vše je marné. Aby toho nebylo málo, jeho syn Tino a Topponiho dcera Laura se do sebe zamilují, ale inspektor o této šťastné idylce nechce nic slyšet a dál vyhrožuje vysokou pokutou… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Herec Toto je u nas v nasich CZ a SK hnojoch a luzroch neznama velicina, a v rodnom Taliansku je mimoriadne popularny. Rovnky osud neskor postihol aj znameho talianskeho herca Maria Merolu. To je vsak chyba, ze obaja su neznami, preco ? No preto, ze slovenska a ceska porovnavacia baza je Europa, takze filmuznaly divak by ich mal poznat. Chyby ja ale napravujem, no a par slov aj k fimu : vyborna talianska komedia, tempo namakane, dialogy na urovni - dlho som nevidel tak kvalitny film. Taliansko 50. rokov bolo na urovni, od filmu som sa nemohol odtrhnut, tak ma zaujal . 77 % ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Příjemná a nenáročná komedie o jednom majiteli obchodu, jednom svědomitém daňovém inspektorovi a jednom vykutáleném daňovém poradci. Torquato Pezzella (Totò), majitel obchodu s oděvy, chce vydělávat co nejvíce a platit na daních co nejméně. Fabio Topponi (dobrý Aldo Fabrizi) je svědomitý daňový inspektor, kterému neujde žádný daňový únik. Bohužel se Pezzella spoléhá na velmi vykutáleného daňového poradce Hectora Curta (Louis de Funès), a tak nastává řada vtipných a bláznivých situací v honbě za schovívavost inspektora a vyřešení nežádoucí inspekce. Překvapivým usmiřovatelem dvou znesvářených mužů a nalezením kompromisu je nová láska Pezzellova syna Tina (Luciano Marin) a Topponiho dcery Laury (Cathia Caro). Nenáročné, ale příjemné a zábavné. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Půjdu si dát šálek heřmánkového čaje na uklidnění !!" - "Půjdete do baru ??" - "No, ano. Mám jít snad do železářství ??" ;) Když se u komedie stěží dvakrát zasmějete, pak je jistě něco v nepořádku, a tak mě dost překvapila osoba režiséra Stena, který za touhle rádoby taškařicí stojí, protože v porovnání s Filuty vyznívají Stenovy nejznámější kusy v hlavní roli s Budem Spencerem jako skutečná žánrová veledíla !! Totó s ksichtem Pepka námořníka hraje celkem obstojně typického blba, obchodníčka Pezzella, jehož pitomosti většinou nechtěně dopadají na hlavu inspektora Topponiho v podání výborného Alda Fabriziho, přičemž ten jeho mrzout patří k tomu málu, co mě vlastně bavilo, ačkoli právě on má na svědomí ten tragický scénář, ani Louis de Funès coby vychytralý daňový poradce Curt nezklamal, byť si zatím o svých nejlepších rolích může nechat jen zdát.. Těžko říct, proč tato italská komedie tak strašně nefunguje, komický timing je naprosto mimo mísu, většina dialogů rve uši svojí debilitou, scénky vyznívají dost polovičatě svojí nevypointovaností, nicméně pár vtipných jsem si při vší té obrovské nudě a ubohosti všiml, ta se psem na lovu jim patrně vévodí, docela mě zarazila hudební složka Piera Piccioniho, protože tu jsem tak nějak nepostřehl, a tak Filutové mohou potěšit snad jen Funèsovy skalní fanoušky, navíc pouze jako raritka.. [ Dabing 1/10 ] Tak tohle je znovu opravdové peklo typické pro North Video z dílny Tvůrčí skupiny Josefa Petráska v čele s Václavem Faltusem. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Totò je taliansky komik, ktorý je u nás v podstate neznámy, hoci v rodnej krajine veľmi populárny. Vo svojich komédiach sa vyznačuje hlavne slovnými ekvilibristikami a neuveriteľnosťou ukecanosťou. Aj v tomto filme tvorcovia využili jeho talent, za partnerov mu vybrali Aldo Fabriziho a začínajúcu hviezdu Louis de Funésa. Príbeh je v podstate jednoduchý, obchodníkovi s oblećením ( Totò ) príde daňová kontrola, a keďže nemá papiere v poriadku, všemožne sa snaži so svojim daňovým poradcom ( Funés ) ovplyvniť kontrolóra ( Fabrizi ). TÍto chytráci ponúknu mnoho komických situácií, ktoré dokážu slušne pobaviť. ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Marný boj dvou špičkových komiků. Přesycen slovy, herec nemá šanci najít místečko pro své nápady, protože scénáristé se asi chtěli nechat zapsat do Guinessovy knihy rekordů - pod hlavou: zbytečné kecy -, - nebo já nevím kde jinde -, a Steno na tento cirkus jenom kouká, dokonce možná ani u toho nebyl, jen poslal tam kameramana. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama