Všechny prima holky

All the Real Girls

Drama / Romantický

USA, 2003, 108 min

Nejdůležitější je prokousat se chaotickým začátkem filmu. Po půl hodině se nám rozjede velmi uvěřitelná a realistická vztahovka. Nejzajímavější je ale výborně vykreslené prostředí, ve kterém se odehrává. Jde o typický americký burákov s bowlingem a dráhou pro závody aut. Hlavní hrdina je, světe div se, automechanik. Jediné co chybí jsou závody travních sekaček a banda magorů s brokovnicema a jižanskou vlajkou. Rozhodně nic pro intelektuála francouzského střihu se Sartrovou "Nevolností" v podpaží, kterého by jistě prupovídky místních uvedly na pokraj šílenství :-).(25.8.2008)

Všechny prima holky mají výborný scénář se spoustou zajímavých a podnětných dialogů, které stojí k zamyšlení. Zooey Deschanel jsem pořád nějak nemohla poznat, stále jsem si říkala, to přece není ona, ale musí být...:) Až když se ostříhala, teprve jsem poznala její obličej a rysy. Spolu s Paulem Schneiderem vytvořili (ne)sourodý pár, z něhož každý během filmu projde přeměnou, která je poměrně mimo jeho dosavadní charakter. V případě Paula bych naprosto chápala, že se z děvkaře (na něhož mimochodem vůbec nevypadá) změní na oddaného, láskyplného kluka, díky jedné dívce, která zcela změní jeho "zásady." V případě Zooey mi však její proměna z nezkušené, skromné, zajímavé dívky, která je údajně panna, na, dalo by se říct téměř ku*vičku, přijde nepřirozená. Je možné, že zakusila nové ovoce, zachutnalo jí a vydala se prozkoumávat dál. Mně to sem však příliš nesedělo. To je asi jediný nedostatek tohoto snímku. "Holky jsou mazaný. Mají nás přečtený. Přinutí tě udělat ze sebe blázna. Začneš se chovat jako hlupák a potom jsi zranitelný. Polevíš v pozornosti... Ony odhalí tvoji slabinu a... Bum! Mají tě pod kontrolou.", "Myslím na to, jaký slaboch musím být, když sedím právě teď v tomhle autě."(23.12.2017)

Jeden z těch opravdových filmů, film plný věrohodných citů a situací. Hlavní hrdina je jen kluk, není na něm nic extra a ani není moc hezký. Hlavní hrdinka je trochu praštěná a blaznivá, prostě normální holka. Je to obyčejný film vyprávěný zvláštním stylem. Opravdu se dá říct, že film je poetický obsahuje mnoho krasných scén, ale můj dojem zkazil onen závěr filmu o kterém si musí člověk udělat vlastní názor- zůstali s polu, nebo ne? a narušil tak tuto romanci, samozřejmě tu jsou ještě malé nesrovnalosti v chování: jako proč to dělá zrovna takhle, když by to každej udělal jinak. Ale je to, aspoň si to myslím, nezávislý a právě proto je to jiné než ty hrozně klasické romance a proto jestli se to někdy někomu nahodou dostane do rukou podívejte se na to.(21.7.2003)

Mám takový zvláštní pocit, jako kdyby mně něco hezkého proklouzlo mezi prsty a rychle to zmizelo, aniž bych to postřehla. Davidův rukopis tady byl už zřetelný, potenciál by taky nebyl špatný, ale Princ Avatanche to nebyl. Je mi to líto, ale těch emotivních doteků bylo zoufale málo. Možná by neškodila kratší stopáž, vyšperkovat některé hluché, nic neříkající dialogy a jiného herce do role Paula. Zooey byla opět dokonale roztomilá, ale tady to prostě sama neutáhla. Takže lituji, ale dnes to bude trojka a to mám nezávisláky ráda.(12.11.2015)

Popravdě to asi nebude tak dobrý film jako je mé hodnocení. Omlouvám se, musím přiznat, že mě to emociálně trošku lízlo, trošku víc lízlo. Nemůžu si pomoct, ale je to jeden z těch filmů (jestli to znáte), kde mám pocit, že mi trochu změnil pohled na svět. "Ty si myslíš, že bychom na sebe měli prostě zapomenout? ... To je ta nejsmutnější věc na celém světě." (+85%)(4.1.2017)