Reklama

Reklama

S takovou pověstí, jakou má v rodném městečku Paul, se nežije zrovna jednoduše. Ale on si z toho zas tak moc nedělá, je přelétavý a nestálý a s žádnou dívkou nevydrží déle jak pár nocí. Problém nastane ve chvíli, kdy se seznámí s Noel, mladší sestrou svého nejlepšího kamaráda, do níž se bezhlavě zamiluje. Jeho životní styl se bude muset radikálně změnit, jinak nemá u vysněné dívky, ani u jejího bratra pražádnou šanci na úspěch. Projít ze dne na den takovou proměnou není vůbec jednoduché... (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Recenze (37)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Všechny prima holky mají výborný scénář se spoustou zajímavých a podnětných dialogů, které stojí k zamyšlení. Zooey Deschanel jsem pořád nějak nemohla poznat, stále jsem si říkala, to přece není ona, ale musí být...:) Až když se ostříhala, teprve jsem poznala její obličej a rysy. Spolu s Paulem Schneiderem vytvořili (ne)sourodý pár, z něhož každý během filmu projde přeměnou, která je poměrně mimo jeho dosavadní charakter. V případě Paula bych naprosto chápala, že se z děvkaře (na něhož mimochodem vůbec nevypadá) změní na oddaného, láskyplného kluka, díky jedné dívce, která zcela změní jeho "zásady." V případě Zooey mi však její proměna z nezkušené, skromné, zajímavé dívky, která je údajně panna, na, dalo by se říct téměř ku*vičku, přijde nepřirozená. Je možné, že zakusila nové ovoce, zachutnalo jí a vydala se prozkoumávat dál. Mně to sem však příliš nesedělo. To je asi jediný nedostatek tohoto snímku. "Holky jsou mazaný. Mají nás přečtený. Přinutí tě udělat ze sebe blázna. Začneš se chovat jako hlupák a potom jsi zranitelný. Polevíš v pozornosti... Ony odhalí tvoji slabinu a... Bum! Mají tě pod kontrolou.", "Myslím na to, jaký slaboch musím být, když sedím právě teď v tomhle autě." ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Snaha o realistické, pocitovo presné zobrazenie jedného vzťahu, v ktorom je jeden z partnerov skúsený a druhý nie. Biľag mládenca, čo pretiahne všetko čo má sukňu ho vedie k vstúpeniu si do seba a snahe byť iný, dievčinu zase vedie k tomu, aby sa niečím priblížila k hýrivej minulosti partnera. Plusové body patria poetickej atmosfére ospalého mestečka. Synovia v ňom žijú so svojimi rodičmi a súrodencami. Reči sa točia okolo vzťahov, partie a rodín, rekonštrukcie auto vrakov, práce vo fabrike a miestnych dievčat. Ide o jeden z mála príkladov ľúbostnej romantizujúcej drámy, nevelebiacej brilantné myslenie a nákladný životný štýl hrdinov vyššej strednej triedy či vedecko/umeleckých celebrít a ich trápení. Za to mu patria oprávnene plusové body. Zobrazenie vzniku a peripetií lásky je výsekovým radením epizód dobre zvládnuté. Problém ostáva v samotnom naplnení diváckeho očakávania. Snaha ukázať romantiku aj realitu vzťahu zlyháva v prílišnej snahe byť dôveryhodný a uveriteľný. Ak film natoľko splýva s okolo bežiacou realitou vzťahov stáva sa zabudnuteľno splývavou spomienkou na niečo, čo sa v pamäti uchová zhruba tak, ako tisíc a jeden príbeh lásky skutočných priateľov a známych. ()

Reklama

Maq 

všechny recenze uživatele

Čechovovsky přesný, analytický záběr teenagerské komunity Zapadákova. A zároveň neobvykle hluboký ponor do jednoho běžného milostného vztahu. Racionalita selhává, láska není racionální; jednou to jde, a podruhé ne. --- Je to náročná podívaná zejména pro všudypřítomnou všednost. "Jsi první člověk, se kterým si chci povídat déle než pět minut," říká symptomaticky hrdinka uprostřed prostředí a vztahů, o kterých se málokomu - včetně diváka - chce déle než pět minut přemýšlet. --- Mám jednu výhradu. Vím dobře, že intenzivně prožívaná láska udělá na chvíli básníka i z pařezu. Tady se však sem tam vloudila krásná slova i do úst, kam se jaksi nehodí. Ale i přes toto porušení realistova ideálu jde o chytrý, krásný film. ()

mat.ilda odpad!

všechny recenze uživatele

Podivnost s Zooey Deschanel a jakýmsi Stevem Martinem bez šedin, co žijí na vrakovišti společnosti a pod nebem plným těžkých kovů z místní továrny řeší, za pomoci ostatních vyvrženců, svoji love story jako nějaký akademický problém, přičemž na věty, dávající smysl, stačí prsty jedné ruky, a k celé té kráse přiléhavě vrže hudba, evokující zkoušku nástrojů před koncertem... Postavy a charaktery naprosto neodpovídají, údajný prznitel všeho, co se na tom zoufalém místě hýbe, působí, jako kdyby právě slezl z pece a měl problém specifikovat rozdíl mezi holkou a klukem a za podpory zbylého osazenstva celou dobu předvádí jen křečovité tonutí v sebelítosti a bizarních etudách. Americké nezávislé dno... ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Mám takový zvláštní pocit, jako kdyby mně něco hezkého proklouzlo mezi prsty a rychle to zmizelo, aniž bych to postřehla. Davidův rukopis tady byl už zřetelný, potenciál by taky nebyl špatný, ale Princ Avatanche to nebyl. Je mi to líto, ale těch emotivních doteků bylo zoufale málo. Možná by neškodila kratší stopáž, vyšperkovat některé hluché, nic neříkající dialogy a jiného herce do role Paula. Zooey byla opět dokonale roztomilá, ale tady to prostě sama neutáhla. Takže lituji, ale dnes to bude trojka a to mám nezávisláky ráda. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama