Můžeme dál? (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2012, 40 min

Petr Štulíř
  • SallyZen

Samozřejmě Taxík, kterého tento pořad nahradil je mnohem lepší, ale tak nijak výrazně mi nevadí. Když byly zrovna v městě, kde žiju, tak na ulici chytli mojí známou. Dostala celkem těžkou otázku, ale dala jí. Potom byli u druhý známý v bytě, měli fakt primitivní otázky a nevyhráli. Hold pech no. Měcháček je mi docela nesympatickej a Bittnerová v pohodě. Jako pořad nic originálního a extra, ale dívat se na to dá. 35%(3.10.2012)

• Víteček

Ne, obvykle nehodnotím věci po jednom díle, ale tady bych prostě víc nesnesl. Jak mohl někdo tuhle k uzoufání nudnou trapárnu vymyslet a jak se mohou někteří lidé do této zrůdnosti přihlásit nepochopím. Zlatý Taxík. Nikdy jsem ho nijak nemusel a to jejich hrané předstírání mě iritovalo, ale oproti tomuhle je to vrchol televizní zábavy.(1.11.2012)

• Segrestor

Pozor, přátelé, tenhle formát není špatný. Mně by se docela líbilo, kdyby ke mně přišel nějaký naškrobený Eman nebo nějaká okatá Anča a ptal se mě za prachy na nějaké jednoduché otázky. Ani by mi nevadilo, že mi slintaj na Hi-tech obývák. Bohužel v České televizi jsou velmi vyčuraní a tak obráží jen hnědočechy a takový no... ona jim padá omítka a místo dveří mají jen závěs, pojďte, zeptáme se jich, za co byl odsouzen Manuel Noriega, kolik měří hora Džabal Tubkal v Maroku a co přesně vyjadřuje Ciolkovského rovnice... Oni toho moc neví. Proč taky. Kdyby věděli, nebydlí tam, kde bydlí. Výhra propadne televizi, Dušan Mirga nám zahraje navíc na klávesy, budeme mít zdarma SHOW a ještě ukážeme, jak umíme sociálně cítit. Jsme to ale hlavy v té České televizi. No, zlatej Taxík, říkám si.(19.10.2012)

• spageta

Nechápu, proč místo oblíbeného a inteligentního Taxíku, začali vysílat tuhle slátaninu!!! Jinak se to ani nedá nazvat. Mám ten dojem, že se Česká televize začíná pomalu přibližovat nově, primě a jim podobným zhovadilostem. Za chvilku začnou vysílat talenty, big brothery a výměny manželek. Až se tak definitivně stane, televizi vyhodím z okna.(5.9.2012)

• -henry-

PRVNÍ DÍL: Velmi slibný a dobře vymyšlený formát (reflektuje touhu šmírovat ostatní, přitom člověk musí zapřemýšlet, vidíte lidi, kteří by se do televize normálně nehrnuli, tomu odpovídají i "otázky na míru"). Otevírací hraná moderátorská scénka jako obvykle velmi rozpačitá (ale ty nefungují snad na žádné tuzemské televizi - pozornost zbytečně strhávají nepodstatné divákovy otázky). Další scénky, po vyjasnění vztahů, už byly lepší. Ale o nich to na štěstí není: v přímém kontaktu jsou moderátoři na zdejší "masovku" nezvykle prostopážní (Měcháček je něco mezi Petrem Čtvrtníčkem a Liborem Boučkem, Bittnerová zase variace na Veroniku Žilkovou), celkové zpracování pořadu mi přijde výrazně nápaditější než u neustále zmiňovaného Taxiku. Za tři díly už budou všichni chápat vo co go a nikomu to zmatečné nepřijde (i když není tak složité pochytat to už na poprvé ;)). Serióznější fanoušky vědomostních soutěží typu Riskuj nebo brňáckého AZ-kvizu neuspokojí, protože pořad na ně ani není cílen (jeho záběr je širší). DODATEK: viděl jsem podruhé náhodný díl - snad z Kroměříže - a to bylo explicit nůďo: jedna část ze starobynce a druhá z křesťanskýho gymplu. Moderátoři se snažili to rozhejbat a rozjuchat, ale špatný a křeč.(2.9.2012)