Ashley je dospívající dívka, vyrůstající v typické americké rodině na kalifornském předměstí. Má dvě mámy, dva dědy, dva strýčky a mladšího bratra. Zamiluje se do svého spolužáka, což je proti všemu, čemu byla v životě učena. Žije ve světě, kde "normální" a "menšinový" je prohozené a dívka tak čelí faktu, že je heterosexuální ve světě párů stejného pohlaví. Nepopiratelná přitažlivost k jinému pohlaví z ní dělá neustálý terč verbálních a fyzických útoků, které vrcholí tragédií. Šikana dospívajících a sebevraždy kvůli sexuální přitažlivosti, kterou cítí, jsou absurdní a tento snímek bez milosti ukazuje celou krutost současné společnosti. (TroiMae)

Gogo333

Ve světě kde je sexualita opačně, všichni šikanují holčičku protože je hetero. Herci nic moc, jak to dopadne bylo jasny hned na začátku a příběh by to chtělo doladit. 45% ()

Rufete

"Why has everyone hate me?" Tohle bylo opravdu zajímavé a pokud existují paralelní vesmíry, třeba to tak někde opravdu je. Já se proti homosexuálům nestavím a štve mě, když někdo z mých přátel nadává na jejich adresu, aniž by o nich něco hlouběji věděl. Většina bude vždy nad menšinou a to v kterékoliv situaci. V tomto filmu je normální a běžné být homosexuální a zakázané být heterosexuální. Taky se zde objevuje vliv okolí, zejména školy, kde, jak všichni víme, to nemají odlišné děti nikdy snadné. Tenhle kraťas je na zvážení našeho počínání v moderním světě. ()

TaanStari

Nechápu, prohození poměru orientací absolutně nemá vliv na působivost filmu a připadá mi naprosto zbytečné. Kdyby se soustředili víc na to ŽE VŮBEC, a ne PROČ je šikanovaná a nepodsouvali mi, že nikdo jiný šikanu nezažívá, že homosexuálové jsou ti jediní a nejvíc nejublíženější chudáčci pod Sluncem, tak bych dal určitě víc. ()

jiri.twist

Smutný a netradiční kraťas, který je tentokráte negativem či příběhem v obráceném garde … „láska je vše, co potřebuješ“ … 7787 ()

Faila

Příběh šikanovaného dítěte (ať už za svou orientaci nebo cokoliv jiného, co si kdo doplní) člověka nemůže nechat chladným. Téma "normálnosti" by se mělo omýlat stále dokola, stejně jako je neustále potřeba upozorňovat na nutnost tolerance a na to, že nikdo z nás nemá právo říkat ostatním, jací by měli být. Ve chvíli, kdy si při sledování tohohle filmu uvědomíte, co všechno si místo sexuální orientace můžete dosadit, za co všechno jsou dnes lidi odsuzováni a napadáni, dobře vám asi nebude. Trochu mi tady ale chybí nějaký "happy end", nástin řešení, protože jenom poukázat na nějaký problém nestačí, člověka to akorát hodí do depky, ale nějaká východiska vždycky jsou. ()

Blaogranas

Jedna hvězda za výkon malé holčičky. Zbytek jde mimo mě a spíš jej beru jako odraz americké společnosti (ať už hetero nebo homosměru). Celá tahle homomyšlenka mi přišla na blití a jediné, co myslím, že stálo za zmínku, je ta šikana, ale to byla až druhotná myšlenka tohoto příběhu. ()

bararich8

Pěkně natočené, hlavně závěrečná scéna a ačkoliv by tento svět v reálu zrovna moc dobře nefungoval, jedná se o zajímavou inverzi. Velké plus za překvapivě dobře zahranou hlavní postavu. 4* ()

Sasakr

Neznám situaci ve státech, ale tady u nás se s žádnou homofobií nesetkávám a myslím, že i tenhle film je pořádně přehnanej. Proto v tom vidím zase jen další snahu o zviditelnění problému, který vlastně neexistuje. Myslím si, že by celá teplá menšina měla snazší život, kdyby se spíš přestala zviditelňovat a žila si svůj život, protože po jejich intimnostech je stejně každýmu kulový. ()

rottik-cb

Silný devatenáctiminutový snímek, sbírající ocenění na různých festivalech, staví na jednom jednoduchém a skvělém nápadu. Jak by asi vypadal svět, kde by byli heterosexuálové utlačovanou a vysmívanou menšinou? Přes svoji krátkou stopáž má film hodně co říct, vyvolává spoustu emocí. Z úst postav zazní mnoho klišé a stereotypů, které jsme zvyklí slýchat na adresu homosexuálů, a právě tato převrácená optika vyvolává v divákovi přirozenou reflexi jeho vlastního postoje k sexuálním menšinám. Tvůrci správně zvolili jako hlavní postavu dospívající slečnu, která se nezvládá bránit šikaně ze strany spolužáků a nepochopení v rodině. Děj graduje velmi rychle, od osmé minuty mi běhal mráz po zádech a konec mi vehnal slzy do očí. Film je dobrý také z technického hlediska, zaujme kamera i kvalitní scénář. Upřímně doporučuji shlédnout, poselství filmu je srozumitelné a silné, ale přesto nevtíravé. Osobně bych se ho nebála pouštět už na ZŠ v hodinách občanské/ rodinné výchovy. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3ROXTFfkcfo#at=10 ()

PanPaniscus

I když nepoznáte žádné případy šikany z důvody odlišné orientace, stačí se podívat na nedávné protesty ve Francii, a musí vám být jasné, že film, jak tu mnozí píší, opravdu vyhrocený není. Je to čistá realita, která se k vám akorát nedostala. Krátký film, kde opravdu není podstatné domyslet všechno do logické alternativy, ale poukázat na to, že se, přes stále více tolerující společnost, dějí činy patřící do hluboké historie. Poukázat na to, že každý člověk je jedinečný, a dokud svým chováním neubližuje okolí, neměl by být trestán za odlišnost. Stejně jako je zřejmé, že každý gay/muslim/rom není úžasný člověk a nemá ve všem pravdu, naprosto stejně jako je tomu i většin. Celé dílo je samozřejmě posílené tím, že ústřední postavou je malá dívka, která je nepochopena nejen okolím, ale především svou jinak tak úžasnou, harmonickou rodinou. Po shrnutí se tedy dostaneme k tomu, že se film snaží působit svou alternativní myšlenkou pohlavní orientace, dotýká se zažitých stereotypů, dětské šikany a kyberšikany, nepochopení od vlastních rodičů a sklonů k sebevraždám v tak nízkém věku. A to během sedmnácti minut, jasných pět hvězd. ()

yaqwsx

Krátkometrážní film, který s člověkem zaručně trochu hned. Líbil se mi nápad i forma - přišlo mi, že otočení světa naruby byl skvělý tah - říkejte si co chcete, ale takto většina lidí více sympatizuje a lépe chápe chování hlavní hrdinky, díky čemuž má film svou sílu. Přiměřená kamera, minimum hluchých scén. Perfektní snímek. ()

Pilinka

Alternativní realita je lákavá k natáčení, ale tady to nebylo zvládnuté úplně perfektně ... filmařsky zvládnuté velmi kvalitně, ale obsahově zbytečně silné (což byl asi záměr) a nedoladěné ... 2,5* ()

Sticks

Myslím, že problém je skôr aktuálnejší v USA než v Európe. Žijeme v postmoderne, kde je nám stále predhadzované pred oči, že iné nerovná sa zlé. Práve naopak, západný trend nám diktuje, že jedinečnosť je cesta k úspechu a to, čo sa vymyká, si zasluhuje pozornosť. V antickom Grécku to bolo hnané ešte ďalej, tam láska medzi mužmi bola kladená vyššie ako láska medzi mužom a ženou. Koncept šikany bol, je a zdá sa, že aj vždy bude; najmä ak sa dôležité otázky nepreberú dostatočne. Čo je však skutočným problémom homosexuality, je prevádzanie lásky na verejnosti. Veď čo je človeku potom, čo sused porába v súkromí. Človek skončil taký egocentrický, že ho to skutočne netrápi, iba ak ho to obohatí tým, že túto informáciu pozná a môže sa pred skupinou vytiahnuť. A to je práve ono, to pravé preberanie extrémov, všetkého čo sa vymyká prevládajúcej norme. To, ako ďaleko zachádza človek vo svojom počínaní. A nebol by bez toho svet prázdnejší? V každej sfére histórie človek hľadá cestu z normy, ukazuje sa, že spútanie ho systémom je pre neho nepraktické a prirodzenou cestou je jeho vymanenie. Dnes už je to samozrejme vynaliezavejšie a človek nadobúda pocit, že sa z normy vymaňuje, aj keď to nie je pravda. Čo sa týka homosexuality, nemám konečný názor, či ide o danosť, alebo diagnózu. U pár zvieracích druhov sa vyskytuje, osobne poznám málo homosexuálov... to by som musel absolvovať veľa rozhovorov s nimi, aby som sa oháňal svetovou pravdou. A to je práve niečo... ak sa človek svojou pravdou len oháňa, je to v poriadku(veď od čoho by mala byť demokracia?) ak je však nástrojom v niečích rukách, vtedy to začína byť problém. Ako sa hovorí, vrana k vrane sadá, a človek si vyberá s kým sa chce priateliť a s kým nie. Sám som sa životom rozhodol, pár ľudí vyhodiť. Je teda priateľstvo s homosexuálom možné? Veľkým faktorom a motívom prozápadnej spoločnosti je určite kladná odpoveď, už len tým vymykaním sa. V us filmoch sú nám občas prekladá paničky, pre ktorých je povinnosť mať homosexuálneho priateľa ako najlepšiu kamarátku. Skôr je to ale symbol. Symbol vzdoru a jedinečnosti byť, tým čím chcem(alebo prečo som sa narodil?), ktorý ľudí láka a tým pádom motivuje v takýchto priateľstvách. No dosť už teórii. Filmársky zaujímavé, najmä kamera je nadpriemer. Film je najmä šokujúci kvôli SPOILER: samovražde dieťaťa SPOILER END, čo sa skrátka väčšinou neukazuje a vynáša mu to v tomto prípade veľké čísla. Ľudia si tam aj ponachádzali schematické charaktery, kde mamy sa aj tak správajú ako otec a mama. Čo sa šikany týka, deti sa boja neznámeho, dospelí sa boja neznámeho... kde sú tie časy, kedy sa učili deti byť odvážne a neznámemu čeliť? No azda stále sú, ale čeliť likvidáciou. Veď čo iné je nám predkladané okrem ničenia a sexu? Hlavný motor onej jedinečnosti? Až človek prestáva chcieť byť akousi jedinečnou nálepkou a vziať veci do vlastných rúk a urobiť poriadok. ()

HeyHou

Hodně silný motiv s dechberoucím závěrem. Nikdy jsem nepochopila neschopnost tolerovat lásku k jinému pohlaví v tak moderní společnost, v jaké se nacházíme a tento snímek by se měl povinně pouštět už na základních školách, jak dětem tak rodičům, aby viděli, kam až může šikana dojít. Šikana někoho, kdo chce pouze lásku ()

sankacoffee

Aneb jako homosexuálové došikanují malou dívenku až k sebevraždě. SPOILER! Ano, sebevraždě! Já bych ty homosexuály všechny zakázal. (že jsou lidi hlupáci a ignoranti jsem už dávno věděl, takže 20 minut nudy) ()