Tajemství parazitů (TV seriál)

• Česko

Nestvůry ve mně

Monsters Inside Me

Votrelci v našom tele

Dokumentární

USA, 2009, 60 min

Mne sa štýl rozprávania páčil - americká rodinka si jedného krásneho dňa začína všímať prvé príznaky. Nasadia klasickú liečbu, prípadne sa to snažia vyležat. Nuž stav sa zhoršuje a napokon treba ísť k doktorovi. Skôr či neskôr sa na diagnózu príde a tá je šokujúca. S rodinou a ich rozprávaním sa posúvame ďalej k liečbe a prichádzajú už aj komentáre lekárov. Nie každý príbeh má happy end, aj keď divák spolu s rodinou dúfa v uzdravenie. Štýl rozprávania môže byť šablónovity avšak je logicky a chronologicky a ako to býva zvykom - aj osobný.(2.12.2018)

Američania zvyknú pliesť z hovna bič a tento seriál nie je výnimkou. 15 minútový blok natiahnu na hodinu a to je to, čo mi na dokumentoch Made in USA vadí najviac..(7.9.2015)

Kto na to narazí pri prepínaní medzi tv stanicami, nič nepokazí, ak ostane pri tom. Forma klasická - šablónovité striedanie výpovedí doktorov a pacientov prekladané rekonštrukciami udalostí, čo je v dnešnej masovej produkcii populárno-zábavných dokumentov od Discovery bežné - ale nutno povedať, že občas to nie je na škodu. Vďaka tomu sa v rozumnom čase stihnú zhrnúť všetky fakty, dosiahnuté poznatky a výsledky a ide sa ďalej. Takže celkom pútavé a rozhodne obohacujúce.(3.1.2015)

Niektoré epizódy sú dosť zaujímavé, o tom, ako malý parazit dokáže narobiť tak veľký bordel.(31.12.2018)