Pojďte si hrát

Předloha:

Juan José Plans (kniha)

Makinov

Arturo Sampson

Come Out and Play neurazí, odkaz svého španělského originálního předchůdce ze sedmdesátých let nijak výrazně nepošlapává, ale prostě nevidím důvod, proč to bylo točeno znova. Ten film je hrozná zbytečnost - Who Can Kill a Child? není trikový snímek, který by do dnešních dnů zestárnul, a o žádný jiný upgrade se Makinov také nepokouší, takže invence opravdu nulová. Znepokojivou atmosféru slunečného ostrova vraždících dětí, kterou se pyšnil originál, se sice v náznacích sem tam zopakovat podaří, ale intenzitou děsu se to prostě vůbec nechytá. Tři hvězdy sice dám, ale i tak to aspiruje na cenu o nejzbytečnější horor roku.(9.3.2013)

• *CARNIFEX*

Francis so svojou tehotnou manželkou prichádzajú na malý ostrov. Chce aby bola svedkom veľkolepého karnevalu. Niečo však nie je v poriadku. Ostrov je až na malé deti úplne opustený. Kde sú všetci dospelí?? Vždy som obdivoval režisérov, ktorí mali odvahu natočiť horor s malými deťmi. Príde mi to totiž zvrátené viac ako by bolo treba. Makinov vytvoril snímok, ktorý bude mať úspech len z polovice. Základ filmu je položený na atmosfére, vyvolávajúci pocity obáv, "už už" sa niečo stane. Ale, je to akési, nemastné neslané. Jednorázovka - 50%.(14.5.2013)

Když po dokoukání tohoto filmu jdete nakoupit, venku na hřišti je cca 10 dětí a člověk nikde nevidí žádného dospělého, tak je to fakt blbý pocit. :) Nicméně, Come Out and Play mě zklamalo i potěšilo. Zklamalo mě slabším rozjezdem, kdy film pořádně začíná až někdy v 20 minutě. Také že jsem od toho čekal malinko více, ale to už je můj problém. Naopak mě Come Out and Play potěšilo dějem od cca 30 minuty. Začíná totiž pomalu ale jistě nabírat na obrátkách a při vcítění do kůže hlavních aktérů, kteří mimochodem jsou sympatičtí, to opravdu není nic záviděníhodného. Děti jsou až děsivé, brutální, bez známky slitování a i když film má vcelku pomalejší tempo, tak vzrůstající atmosféra je krásně cítit. Posledních 10 minut je parádních, možná pro někoho předpokládatelných ale osobně to s Beth jsem nějak nečekal a opravdu. Brrr... Malinko mě sice mrzí, že není nějak vysvětleno více z čeho to celé vzešlo, nicméně asi nemohu mít vše. :) Krásných 55% u mě, dalo se z toho vytřískat podle mě daleko více, ale i tato forma má své klady a až mrazivé okamžiky.(9.7.2013)

Tenhle film má podobnou výpovědní hodnotu asi jako zdejší bodový systém. Nejasnou a poněkud zbytečnou. Těžko říct, co stálo za Makinovým nápadem zremakovat španělskou klasiku tak, aby jeho verze vypadala úplně stejně, navíc bez veškeré invence (těch pár uřezaných hlav a vyvrhnutých obětí se nepočítá). Originál přečkal několik dekád a těší se stále větší pozornosti, po remaku se však už po několika týdnech slehla zem. Trochu škoda, když vezmu v potaz syrovou kameru a pocit reálu lezoucího až za nehty.(18.4.2013)

Pôvodnú verziu "Who Can Kill a Child?" si už síce nevybavujem úplne presne, ale naisto viem, že v tomto prípade sa určite nejedná o nijaký výrazný posun k lepšiemu. Na jednej strane to síce nebolo úplne zlé, pretože nakrútené je to slušne, takmer vyľudnené prímorské mestečko obývané vraždiacimi deťmi malo svoju peknú atmosféru (nostalgicky som si spomenul na moju obľúbenú klasiku Kukuričné deti) a záverečná minivyvražďovačka medzi deťmi a hlavným hrdinom taktiež potešila, ale nestačilo mi to k spokojnosti. Režisér sa podľa môjho názoru zosral a neodvážil sa ani trochu zariskovať, takže gorescény nestoja takmer za nič, vraždy sú často ukazované len v rýchlych zostrihoch, príp. sú úplne mimo záber a to je obrovská škoda! Najviac na celom horore ma pobavila pasáž, v ktorej sa deti zabávali s mŕtvolami, presnejšie s časťami ich tiel, síce už neviem, či to bolo aj v originálnej verzii, ale bolo to rozhodne zaujímavé. Plus sem tam fajnový pohľad na zohavenú mŕtvolu... a to je asi aj všetko. Je to pre mňa dosť veľké sklamanie a jednoznačné nevyužitie dobrého námetu, viem si totiž predstaviť ten masaker, keby sa toho chytil niekto schopnejší. Takže priemer, najlepším moderným "detským" hororom pre mňa aj naďalej ostáva britský The Children.(28.2.2013)