Reklama

Reklama

Zítra

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama / Thriller / Psychologický
Česko, 2012, 22 min

Obsahy(1)

Ve chvíli kdy se Viktor Kostka (Jarek Hylebrant) vyrovnal se zákeřnou psychickou nemocí a počal potomka se svojí osudovou láskou (Andrea Kerestešová), vypadalo to, že už mu nic neschází k tomu, být doopravdy šťastný. Když pak obdrží tajemný vzkaz od neznámého slepce (Marian Roden), netuší, že začíná nejtragičtější den jeho života. Krátký snímek na motivy povídky Vítězslava Jareše natočil Ladislav Plecitý, posluchač režie a scenáristiky na Filmové Akademii Miroslava Ondříčka. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Skvělé! Nemám problém napálit plné hodnocení, protože tohle je v rámci studentských filmů snad maximum možného. Silný příběh (je vidět, že je podle předlohy), výborné herce hrající výborně (jestli se to teda po těch "pár" minutách dá posoudit). A co je snad nejzajímavější, ono to opravdu vypadá jako regulerní kinofilm (jestliže existuje něco něco jako ten mýtama opředenej filmovej look, tak je to právě tuto), který vypadá, že byl dažší než tři Troškovo filmy dohomady. Ani nějak moc nezamrzí jednoduchost děje (dvacet minut je bohatě příběhem zaplněno). Hluboce se tvůrcům klaním a doufám, že seženou pořádný scénář a natočí (minimálně) pro čt nějakou pořádnou psychologickou detektivku s náznakem trilleru. PS: kolik znáte filmů, které mají film o filmu dlouhý stejně jako film samotný? (o=´ ()

maseer2 

všechny recenze uživatele

rozhodně zajímavý počin, kterému ale moc nesvědčí, že se snaží tvářit jako něco víc, než ve skutečnosti je.. celé se to rozjede v hodně zajímavé atmosféře, která je dobře stupňována až do odhalení pointy, jenže druhá polovina tohoto kraťasu už pak nemá moc co nabídnout.. troufám si ale tvrdit, že o Ladislavu Plecitém ještě uslyšíme.. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Nejlepší byl Marián Roden, bezesporu. Celkově však snímek trpí nevyrovnanou dynamikou vyprávění, kdy po poměrně dlouhém úvodu přijde jedna vysvětlovací - ústní - vsuvka a nakonec odhalení, ale opět odvyprávěné, jen s částečným pokusem vyprávět obrazem. A chudák Jarek Hylebrant tady vlastně nemá co hrát a většinu času sedí nebo leží a zírá do prázdna. Příběh je jen na efekt, nějakou psychologii postav nečekejme, i když i ta by se dala ve dvaceti minutách načrtnout. Největším filmovým minusem je však to, že sice zde máme hezky zakomponované celky, ale příběh samotný se obrazem nevypráví, což je podobné, jako kdyby v knize chyběla písmenka. Přitom stačilo natočit při scéně v bytě jednu hádku navíc nebo v baru jednu scénu navíc, aby pointa vyzněla nikoliv v podání rozhlasovém, ale skutečně obrazovém, tedy filmovém. Skutečně dobrý filmař si totiž vystačí s minimem dialogů a „špalků“. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Páni, smekám pane Plecitý, smekám.Bezpochyb jeden z nejlepších studentských filmů porevoluční dekády.Plecitý sice pracuje s docela kýčovitým příběhem a nevyhne se pár nezbytným klišé, ale podstatné je, jak s tím daným tématem pracuje.Výborné stupňování napětí ( sakra ani nevim, jestli sem někdy viděl napínavý studenstský film ) , výtečná kamera, hutná atmosféra umocňovaná grandiózní hudbou, slušné herecké výkony.Celkově vůbec vizionářský přístup a po dlouhé době ve mě vzplanul plamínek naděje, že mladý český filmový student má co říct a může být přínosem pro český film do budoucna.Doufám, že si Plecitý vybere k další tvorbě originálnější látku, protože jako režisér má teda jako kurva co nabídnout!Překvapení, bavilo to, super práce, tleskám.80%. K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=58Mo6gCvuOA&feature=player_embedded Fehu...doufám, že z toho rejža nevyroste :) ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Nezbývá mi, než si povzdechnout nad tím, co produkuje ČT za spousty peněz. Jak je možné, že někomu stačí talent, byť nepochybně obrovský, a televize ani za nehorázné daně, kterým přezdívá koncesionářský poplatek (jako kdyby někdo mohl říci, že nechce být koncesionář), nenatočí ani z desetiny tak kvalitní film? Pokrývky hlav dolů, pane Ladislave Plecitý! Tenhle snímek měl všechno, co má mít výborný "velký" film. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o první spolupráci režiséra Ladislava Plecitého s hercem Jarkem Hylebrantem. Nikoliv ale poslední. V roce 2013 spolupracoval Plecitý s Hylebrantem na snímku Poslední odměna (2013). I v tomto filmu se jedná o adaptaci literární povídky, tentokrát ale Pratchetta s jeho plným souhlasem. (mazadlo)

Reklama

Reklama