poster

Zítra (studentský film)

Krátkometrážní / Drama / Thriller / Psychologický

Česko, 2012, 22 min

 • maseer2
  ***

  rozhodně zajímavý počin, kterému ale moc nesvědčí, že se snaží tvářit jako něco víc, než ve skutečnosti je.. celé se to rozjede v hodně zajímavé atmosféře, která je dobře stupňována až do odhalení pointy, jenže druhá polovina tohoto kraťasu už pak nemá moc co nabídnout.. troufám si ale tvrdit, že o Ladislavu Plecitém ještě uslyšíme..(20.3.2013)

 • Snorlax
  *****

  Nezbývá mi, než si povzdechnout nad tím, co produkuje ČT za spousty peněz. Jak je možné, že někomu stačí talent, byť nepochybně obrovský, a televize ani za nehorázné daně, kterým přezdívá koncesionářský poplatek (jako kdyby někdo mohl říci, že nechce být koncesionář), nenatočí ani z desetiny tak kvalitní film? Pokrývky hlav dolů, pane Ladislave Plecitý! Tenhle snímek měl všechno, co má mít výborný "velký" film.(13.3.2013)

 • Faila
  ****

  Hodnotit děj není vzhledem k tomu, že jde o adaptaci, zcela na místě. Jak je syžet vystavěný v předloze nevím, tudíž těžko říct, jestli zásluha o jeho zajímavé filmové zpracování přísluší autorům filmu, ale dejme tomu, že ano. Nezačínat začátkem, ale někde uprostřed příběhu, to není nijak novátorský postup, přesto se mu jeho atraktivita nedá upřít, i v tomto filmu plní funkci budovatele napětí. Napjatou atmosférou je film prosycen, což je pro mě nejvýznamnější režisérův přínos v tomto filmu. Napětí je budováno zejména vynikající hudbou a svižným střihem, film má celkově tmavší ladění a výsledné napětí nic výrazně nenarušuje. A že udržitelnost napětí rozhodně nepatří k nejjednodušším filmařským úkonům uzná snad každý. Herecké výkony lehce kolísají, ale od soudobých českých (ať už profi, nebo amatérských či půl tak, půl tak) herců to zas až tak nepřekvapí. Snaha je ale vidět a tenhle film si určitě zaslouží nejen pozornost, ale také vyšší hodnocení. Ladislav Plecitý už za sebou několik "pokusů" má, není jich ale tolik, aby se dal považovat za ostříleného filmaře, a už tím tento film nabývá určité hodnoty. Na v podstatě ještě skoro začínajícího filmaře je to velice zdařilý pokus, na který by se nezmohlo ani mnoho z režisérů "(kéž by) končících".(4.9.2013)

 • jirin_cz
  *****

  Tohle nejde hodnotit jinak. Kdyby aspoň většina český profi-filmů byla takovéhle kvality... Výborná kamera, skvělá atmosféra, neméně lepší hudba. Opravdu výborné a těším se na celovečerák režiséra. Doporučuji určitě i film o filmu, obzvláště pro mě jako laika - speciální efekty. Jen škoda, že u filmu o filmu často přebíjí hudba slova (ale o je "jen" film o filmu, tak nevadí).(14.4.2013)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Skvělé! Nemám problém napálit plné hodnocení, protože tohle je v rámci studentských filmů snad maximum možného. Silný příběh (je vidět, že je podle předlohy), výborné herce hrající výborně (jestli se to teda po těch "pár" minutách dá posoudit). A co je snad nejzajímavější, ono to opravdu vypadá jako regulerní kinofilm (jestliže existuje něco něco jako ten mýtama opředenej filmovej look, tak je to právě tuto), který vypadá, že byl dažší než tři Troškovo filmy dohomady. Ani nějak moc nezamrzí jednoduchost děje (dvacet minut je bohatě příběhem zaplněno). Hluboce se tvůrcům klaním a doufám, že seženou pořádný scénář a natočí (minimálně) pro čt nějakou pořádnou psychologickou detektivku s náznakem trilleru. PS: kolik znáte filmů, které mají film o filmu dlouhý stejně jako film samotný? (o=´(13.3.2013)

 • - Jedná se o první spolupráci režiséra Ladislava Plecitého s hercem Jarkem Hylebrantem. Nikoliv ale poslední. V roce 2013 spolupracoval Plecitý s Hylebrantem na snímku Poslední odměna (2013). I v tomto filmu se jedná o adaptaci literární povídky, tentokrát ale Pratchetta s jeho plným souhlasem. (mazadlo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace