Pan Jezevec (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2012, 23 min

• Mikule

Tenhle animák mě naprosto ničím neoslovil. Trochu chápu úsilí tvůrců znázornit, že člověk nemusí žít jenom ve stereotypu, že si může jít za svým snem. Ovšem čekal bych víc. Chyběl vtip, nudné dialogy, děj taky nestál za nic. Možná, že jsem od tohoto snímku čekal až moc.(11.8.2013)

Vtipnou formou natočený snímek. Lesní bar je kouzelný! :-) Viděno: 10.11.2012 (Festival Český tučňák 2012). Mé hodnocení: 80%.(11.11.2012)

DOKONALÉ Tohle je úplně super. Hltal jsem to a dovedl bych si to představit i jako celovečerák FAMU PŘEKVAPILO / BOHUŽEL JE TO UŽ ROK 2012(11.1.2018)

Kurník, to je skvělá věc! Je to hrozně vtipné, zábavné, originální, s hrozně sympaticky zvládnutou loutkohrou, geniálně zhulenými vyrázy přítomné zvěře (ať už titulního jezeffffce, Ježka, nebo barmana - slovenského jelena). Jezevec tu předvádí Cirana z Bergeracu a je to boží a na konci jsou tam dokonce i nějaké ty emoce a... A... A je to prostě dobrý, když si to nepustíte, tak vás stihne kletba divé plísně v intimních partiích! --> http://aniont.com/cs/film/pan-jezevec(17.6.2017)

Uhrančivý animák s lehkým nadhledem a velkou dávkou melancholie zpracovává motiv snů o překročení vlastního prahu. Loutková animace s důrazem na živelnost materiálů a prostředí lesních zvířátek žijících v blízkosti lidí evokují "Fantastického pana Lišáka", ale film přitom nelze mluvit o kopírování. "Pan Jezevec" zůstává svůj nejen ve vlastním světě.(16.7.2013)