Chennai Express

Akční / Komedie / Romantický

Indie, 2013, 141 min

• Dudek

Klasický snímek atrakcí, ve kterém hraje prim naplnění nejnižších diváckých očekávání. Cíl je jasný, nastavit vysoké tempo a neustále diváka bavit, čemuž tu samozřejmě napomáhá i vhodně zvolený road show žánr. Občasné citace jiných bollywoodských snímků, ať se jedná o melodii známých skladem nebo textové parafráze potěší, zvláště, když je pozná i někdo (já) indickým filmem nepříliš políbený, nicméně to samo o sobě není něco z čeho bych čůral blahem. Příběhově je to bohužel docela slabota, i když některé romantické momentky samozřejmě potěší, navzdory tomu, že v tomto snímku to mezi hlavní dvojicí příliš osudově nejiskří.(23.7.2015)

Tento snímek mě doslova uchvátil, jak stylizací tak humorem i akcí. Písničky a choreografie byly více než povedené- "píseň" ve vlaku byla naprosto dokonalá a 1234 už mám už i stáhnutou a při odkazu na My name is Khan sem se řezala smíchy. Jednoznačně nejlepší masala film co sem do dnešního dne viděla.(5.7.2014)

• Aljak

Príbeh celkom fajn, aj po dejovej stránke to celkom ušlo, akurát to vnášanie komickosti do niektorých situácií a dialógov mi prišlo v mnohých ohľadoch dosť nemiestne, nehovoriac o tom, že to vyznelo dosť trápne. No a k postavám, ktoré majú vo svojom mozgu zakódovanú agresivitu ako jedinú možnosť riešenia, to je asi škoda reči sa vyjadrovať. Záverečná bojová scéna maximálne prehnaná - tam lietalo asi fakt všetko možné (v niektorých chvíľach dokonca aj nemožné). Najviac sa mi však z toho celého páčil asi úvod vo vlaku, najmä dialógy vo forme pesničiek pobavili :) Potom to išlo akosi dole vodou. A nezachránilo to ani herecké umenie Shahrukha Khana...(15.9.2016)

Chennai Express stvrzuje velký zájem současného Bollywoodu o jihoindické akční masaly - nejen že je v jejich duchu natočený, ale dokonce otevřeně a okázale fetišizuje celou drávidskou kulturu. Film je sice postavený na velmi prosté a okoukané zápletce a má problémy s rytmem (druhou třetinu lze těžko nepovažovat za vatu nutnou k natažení stopáže na masala normu), nicméně hravá stylistická stránka a funkční (byť velice jednoduchý) humor z něj dělají příjemnou podívanou pro každého fanouška masala filmů, který se alespoň v základech dokáže orientovat v množství transtextuálních a kulturních odkazů. 70%(27.10.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,307,960Tržby Celosvetovo $67,283,612▐ Bláznivá uletená komédia, ktorá sa pohrá s jazykovými dialektami u indov. Deepika Padukone a Shahrukh Khan si zas dobre sadli a po celý čas sa dobre dopĺňajú, spievajú, dobierajú sa, občas príjemne hodia okom po sebe (hlavne Deepika je v tomto iskrivá), prípadne sa aj pobijú, teda Shahrukh to pekne roztočí a dostáva slušnú nakladačku ale čo to aj rozdá. Na konci fakt slušný masaker. /80%/(2.10.2017)

• - V prvopočátku proběhlo indickými médii hned několik klamných zvěstí, týkajících se obsazení hlavní ženské role. Ty se orientovaly převážně na trojici indických hereček, Kareena Kapoor (Dabangg 2 (2012)), Asin Thottumkal (Ready (2011)) a Deepika Padukone. Filmová role Meenalochni Azhagusundaram nakonec připadla poslední jmenované, úspěšné indické herečce a modelce Deepika Padukone. (Conspi)

• - Když ve vlaku Rahul (Shah Rukh Khan) varuje zpěvem průvodčího před únosci, zpívá remake písně "Haule Haule" z filmu Láska z nebes (2008), kde herec rovněž ztvárnil hlavní roli. Lze najít odkazy i na další Khanovi snímky, a to Jmenuji se Khan  (2010) nebo Statečné srdce získá nevěstu (1995). (Stupet)