Reklama

Reklama

Planeta oceán

  • Francie Planète océan (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa vznikl ve spolupráci se společností OMEGA a za vědecké podpory Tara Expeditions. Snímek odhaluje tajemství některých z největších záhad přírody a zdůrazňuje důležitost harmonického soužití lidstva a oceánů. Planeta oceán slouží jako připomínka existence pouta mezi člověkem a přírodou, stejně jako povinnosti lidstva chránit a respektovat naši planetu. Yann Arthus-Bertrand, velvyslanec dobré vůle pro program životníh o prostředí při OSN, představil film hlavám světových velmocí na konferenci v Riu v červnu 2012. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (47)

ivan bohatyr 

všechny recenze uživatele

Možná až moc takové výhružné - rychle se všichni změňme nebo do pár let lidstvo umře hladem na zdecimované planetě. Dnes 5 let od natočení filmu žádné zásadní problémy nevidím, tuňáky jíme stále dál. Stejně co s tím může průměrný člověk udělat - odpad třídím, co dál? Co se týče znečištění pořád zmiňovaná jen Čína, no tak hlavně tam by se to mělo vysílat. No ale výborné záběry, kolikrát člověk kroutí hlavou jací živočichové na té naší planetě žijí. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

U závěrečných titulků tohoto dokumentu bude asi každému hodně špatně. Oceány a vůbec celá naše modrá planeta jsou na cestě do pekel a můžeme za to jenom my… lidstvo jako celek. Tím, jak jsme nenažraní a protože jen všechno neustále a bezmyšlenkovitě drancujeme. To je sice hodně jednostranný a zobecnělý pohled, bohužel ale v globálu pravdivý a podobné dokumenty jsou rozhodně potřeba. Čím více lidí je uvidí, tím to bude lepší a je naděje, že se to ještě obrátí k lepšímu. Pravda je, že člověk je jediný tvor na planetě, který se nepřizpůsobuje svému okolí, ale naopak násilně přizpůsobuje své okolí sobě. Krásné záběry naší planety vám dokáží vyrazit dech, stejně tak jako záběry na „vyspělou“ lidskou společnost. Obrazy obrovských kontejnerových lodí v obrovských přístavech, sklady tisíců a tisíců kontejnerů… člověku to asi vše hned nedocvakne a potřebuje to vidět. Rozhodně všem doporučuji jako ne moc pěkné varování. Za (oprávněně) pesimistické vyznění a za jednostrannost ubírám nicméně jednu hvězdu. ()

Reklama

heyda 

všechny recenze uživatele

Velká bezmoc a zoufalství, ani navrhovaná řešení na konci mě neuklidnily, protože jsou z říše sci-fi. Zajímalo by mě, kdo asi tak půjde říct miliardovým nadnárodním korporacím: "Hele už toho rybolovu nechte, rozvrátili jste v oceánech ekosystém." Je to čirá depka. Já se toho možná už naštěstí nedočkám, ale obávám se, že moje děti budou na mnoho druhů ryb koukat už jen v dokumentárních filmech a oceány zaplaví medůzy. A bude ještě hůř: jen pro zajímavost, v roce 1960 nás byly 3 miliardy, dnes je nás skoro 7 a půl miliardy a neustále populace lidí roste....a kdo zredukuje nás? ()

wampilenka odpad!

všechny recenze uživatele

Děsivě krásně natočená propaganda. Jakmile se na scéně objevil predátor, zazněla dramatická hudba. Oproti tomu plachtění býložravého rejnoka, který žije v symbióze s malými rybičkami, doprovázela hudba jásavá. A tuto symbiózu nazvali tvůrci filmu podmořskou !solidaritou!. Ehm. Horší ale než masožravá ryba je člověk. Přesněji, rybářskou vesnici hlas vypravěčky ještě toleroval, ale velkoměsto už ne. Lidé si prostě dovolili moc, když slezli z těch stromů. To jsem ještě netušila, jakou třešničku film na závěr nabídne: vzdejme se náboženství, stejně nás nezachrání, zachrání nás jedině naše inteligence. Krom toho, že to tvrzení je blbost, je to ještě pokrytectví: Hodinu a půl jsou na nás chrlena dogmata enviromentalismu a pak toto. Koukat na to příště, tak jedině s vypnutým zvukem, případně si k tomu místo původního znění pustím nějakou oblíbenou hudbu. ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Počas sledovania som menil názor na konečné hodnotenie. Najpr som chcel udeliť 3* za kvalitné zábery, ale bral som to ako bežný dokument. Po polovičke som chcel udeliť 5*, akože výborny dokument, ale znechutili ma tie moralisticke reči okorenené na záver radami a toho som už presýtený. Kto najviac zasiera planétu? No predsa svätá trojica USA, Británia a Francúzsko. Najprv nech si upracu doma a potom sa strajú o iných. Zmienili v dokumente Brazíliu, Panamu, Čile, Mauretániu, Japonsko, Kóreu a kadekoho, len akosi zabudli na západnu európu a severnú ameriku. Samozrejme najviac si zobrali na starosť miliardovu Čínu, ktorá zásobuje polovičku populácie. Kde by bola vyspelá európa s amerikou bez tej lacnej pracovnej sili, ktorá im všetko lacno zabezpečí? Naši civilizovaný kolegovia z divokého západu natrepali hromadu jadrových bômb do oceánu a zamorili ovzdušie. Samozrejme žiju vysoko nad možnosti planéty a to tak, že ak by tak chceli žiť všetci, potrebovali by sme aspoň päť planét. Dúfam, že hlúpy slovania so strednej európy si teraz budu lámať hlavu ako šetrnejšie žiť, aby zachránili planétu. Problém je za atlantikom a nie chudáci v afrike, čo majú holé zadky, alebo zkrachovaná južná amerika. Číňanov je viac ako američanov spoločne s obývateľmi EU, takže treba nakŕmiť hladné krky a okerem toho mám pocit, že na ních stojí hospodárstvo a ekonomika celej EU, aby sme sa tu akože dobre mali. Niekto by sa tu mal zobudiť a uvedomiť si, že hlavný Ekoterorista su USA!! Žial oni hladajú hovno, ktoré majú pod nohama a ostatný zaslepene spoločne s nimi. Nič to nemení na tom, že planéta ma ťažký zápal pľúc a my ju nútime behať maratón. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama