Planeta oceán

• Francie Planète océan (více)

Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa vznikl ve spolupráci se společností OMEGA a za vědecké podpory Tara Expeditions. Snímek odhaluje tajemství některých z největších záhad přírody a zdůrazňuje důležitost harmonického soužití lidstva a oceánů. Planeta oceán slouží jako připomínka existence pouta mezi člověkem a přírodou, stejně jako povinnosti lidstva chránit a respektovat naši planetu. Yann Arthus-Bertrand, velvyslanec dobré vůle pro program životníh o prostředí při OSN, představil film hlavám světových velmocí na konferenci v Riu v červnu 2012. (oficiální text distributora)

Desmi

Ty záběry největších průmyslových ploch z ptačí perspektivy jsou ubíjející, obzvlášť v kontextu toho zbytečného plýtvání kolem. Na druhou stranu je z mnoha důvodů nutné tyto záběry vidět. Mohu jen doporučit.. ()

Bruce_cz

Celkem pěkný a zajímavý dokument, který se v poslední třetině přepne na nekonečné moralizování. Chápu, že trochu té osvěty je třeba a i nějakých regulí, ale přítomný komentátor div nebulí do kamery, jak je mu chudáku líto tuňáků, kteří za pár let zmizí v propadlišti dějin (no, dle počtu plechovek v Kaufu to s těmi tuňáky asi nebude tak žhavé). Ale jedna myšlenka člověka stejně donutí přemýšlet - na světě je sedm miliard lidí a de facto 90 % z nich maká jak šroubky a žije jak se dá, aby zbylých deset procent mohlo koukat na tohle, takže jakkoliv si myslíme, že je k nám svět nespravedlivý, to, že čtete tenhle komentář znamená, že jste naopak měli z pr*ele kliku. ()

anonima

Dokumenty od Yanna Arthus-Bertranda jsou prostě bomba! Jsou strhující a vizuálně nádherné. Zároveň je to docela stresující, vidět jak na to jsme.. Už se těším na další! ()

luphick

Yann Arthus-Bertrand je bezesporu výtečný fotograf a své umění dokáže tak samo převést do svých dokumentů. Doslova hltám každý záběr naší země a oceánu. Takhle by asi měly vypadat dokumenty. Jednoduše a přesto působivě. Jediná věc, kterou bych snad vytkla je až přehnané strašení globálním oteplováním a blížící se katastrofy. Může to být pravda, ale opravdu je pocit strachu a zoufalství to co si máme z dokumentů odnést? Protože tak nějak jsem se cítila a to i přes to, že poselství je ochrana naší modré planetky. Problém spíš je, že dokument jakožto přesvědčovací taktiku neuvidí lidé v necivilizovaných zemích, kde je míra znečištění několikanásobně větší. No, anebo ty peníze.. peníze jsou taky silnější než obrázky ;) ()

K8MK

Výborně natočený dokument, který uvádí drsnou ale bohužel pravdivou skutečnost a skvěle nabádá každého člověka aby chránil přírodu - oceán a jeho bohatství. ()

Jarisko2

Úžasný dokument.. Jen si myslím, že z té cesty sebezkázy, na kterou člověk před několika desetiletími vstoupil a kterou tak pyšně nazýváme vědecko-technický pokrok a zvyšování životní úrovně (mimochodem, kolika procent lidské populace se to zvyšování skutečně týká?), už není návratu. Protože lidé stále slyší jen na slova o růstu HDP a růstu ekonomiky, kterými nás krmí média a zájmové skupiny, stojící za nimi..A koho zajímá, co bude zítra? ()