Jdi na to

• Itálie Nati con la camicia (více)
všechny plakáty

Terence HillBud Spencer se opět setkávají na Floridě, ale tentokrát se z nich stane dvojka neohrožených superšpiónů... Tulák Rosco (Terence Hill) se prohání po amerických dálnicích na kolečkových bruslích a míří, kam ho vítr zavane. Bezcílné svobody si užívá i Doug (Bud Spencer), kterého právě pustili z vězení, kde seděl kvůli menšímu nedorozumění s jedním jachtařem, co mu plašil ryby. Oba se náhodou setkají v zastrčeném motorestu uprostřed ničeho a od té chvíle to jde od deseti k pěti. Nejdřív se jim podaří omylem ukrást kamion, a aby si zachránili kůži, sednou na první let do Miami. Naneštěstí tím ale zaberou místa dvěma elitním špionům na tajné misi a do klína jim spadne kufřík s milionem dolarů. Aby dvojice z celé šlamastyky v pořádku vybruslila, rozhodnou se dál vydávat za agenty Steinberga a Masona a plány zákeřného gangstera K1 na ovládnutí světa překazit po svém – holýma rukama a s pořádnou dávkou štěstí... Ztřeštěnou italsko-americkou komedii s nerozlučnou hereckou dvojkou natočil Enzo Barboni, v titulcích uvedený pod pseudonymem E. B. Clucher. V zásadě jde o volné pokračování snímku Dva poldové (1977), namísto policistů proti své vůli se tu však Spencer a Hill úplnou náhodou stanou tajnými agenty a vyvléknout se z mise pro ně nebude vůbec snadné. (Česká televize)

Bicman

„letíme i z hajzlem“ tak tahle věta mě ve filmu dostala nejvíc. Bud a Terence jako obvykle ve formě, jeden z nejlepších filmů od nich. Co mě ale dost nasírá jak to nova ku*ví novým dabingem, například začátek filmu kdy Trávníček křikl na řidiče kamionu „Svinskej hajzle!“ a v novém dabingu (zase) Trávníček řekne „ty hajzlíku“ tak to prostě ztrácí šťávu. A boužel i u více filmů pro lidi který to vidí s nováckým dabingem to pochopitelně kazí i hodnocení. Měli by se na to slušně řečeno vykašlat! Kdybych to viděl poprvé s nováckým dabingem tak tomu dám za tři, ale jelikož sem měl to štěstí vidět film z původním dabingem tak za pět. prostě geniální film. ()

imaginer21

Patrně nejlepší z kousků BS a TH (jasně, můžeme se hádat o prvenství s "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí"). Neotřelý nápad parodovat bondovky nabídl ústřední dvojici výborné situace pro klasické bitky i gagy. Svět bez čísel a K1, který je robusním odkazem na Bondova Blofelda. Geniální zábava. A geniální dabing. ()

PeteBuck

Príjemná oddychovka. Opäť sa používa zápletka na štýl zámeny identity a duo Hill-Spencer hrajú nedobrovoľných agentov 007 a 007 XXL. Scénky sú celkom zábavné a dialógy vcelku dobre napísané, ale bodlo by, keby to trochu rýchlejšie odsýpalo. K ich postavám nechýba šibnutá banda ako aj riadne šibnutá CIA. Fórik: "prosím, nespomínajte môj problém vo Vašom hlásení" bol celkom fajn. Asi ako hláška v Blues Brothers: "Plníme Božie poslanie". A ten "výťah" z pizzerie by závidel aj Star Trek. ()

PTuranyi

Bud Spencer a Terrence Hill sa v tejto vydarenej komédii stavú vďaka zámene tajnými agentami Masonom a Steinbergom, aby prekazili smrtonosný plán superzloducha K1. Nakoniec sa im to podarí nie len vďaka silným pästiam ale aj šikovnosti a Roscovmu bruchomluvectvu. Film sa pohráva s popkultúrnym obrazom Jamesa Bonda, takže sa zúčastníme ukážok vynálezov pána Q = Sama. Okrem bitiek kopec ikonických hlášok: "-Kam ideš? -Niekam kde nebudeš ty. -Tam by mohlo byť pekne, môžem ísť s tebou?", "Zjedz tú čerešňu. Je to bomba." doslovne "Asi som si zabudol volant doma." ()

Poldman

Super věc! Chtěl bych to jejich super auto s parohama vepředu :D ASI JSEM SI NECHAL VOLANT V KANCELÁŘI... JO TO SE STÁVÁ. ()

daevee

Film jsem viděl když mi bylo 11-12 let, začátek 90-tých let byl na zahraniční filmy ještě chudý a tohle pro mě byla prostě pecka:) Teď už se na to radši dívat nebudu, protože bych určitě ztratil ten starý dojem, že je to super film, kde každá facka skvěle mlaskne. ()

Alister

Co říci než k pláči tupost. Občasně vydařené vizuální gagy a výborně pleskotající zvuk při direktu Buda Spencra. ()

solver

Americký sen, kdy se ze zaprášené cesty a bufetu na konci světa dostanete až k prezidentovi USA. Lepší než ty westerny, horší než příběh s bugynou nebo sudá a lichá, ale pohoda ()

sha.piro

Jedna z mých nejoblíbenějších italských komedií. Tuhle dvojici jsem jako kluk zbožňoval stejně jako Vinnetoua s Old Shatterhandem a dodnes nic neztrácí na své jedinečnosti. ()

Nýdnol

"Pane, dostali toho na Aljašce. Pane, dostali toho v Římě." Na holo vystrčená zadnice na všechny tajné agenty. ()

Potjoc

Nejvíc mě bavila ta scéna, jak T. Hill se prozradil z břichomluvectví a ten zmatek se spuštěním bomby ("Tak pět nebo šest?!?!") ()

blatouchm

K tomuhle filmu sedáte pro oddech a s vědomím, že nepůjde o nic extra. Ale sakra, je to dokonalost. Scéna v baru, na záchodě v letišti, droga lásky, záchod v bistru, sáhli mi na zadek :D Geniální dialogy. ()

soukyd33

Jako vážně povedená komedie, spíše parodie na Jamese Bonda. 😁 Začínáme typickým seznámením dvou týpků, kteří se dostanou jako slepý k houslím do velmi zajímavé organizace. 5 hvězdiček dát sice nemůžu ale 4 si to zaslouží, ty nápady a povedené scénky jsou prostě bomba. Nejlepší scény: výtah na hajzlu, Hot Dog, salát, policie a motorka, atd... Doporučuji. Hvězdiček 4**** ()