Dvojníci

• Itálie

Non c'è due senza quattro

• angličtina

Double Trouble

Dvojníci

Akční / Komedie

Itálie, 1984, 99 min

• zurivymlok

Stejní herci, stejný režisér, stejné charaktery, stejný mustr, stejné rvačky, stejné vtipy. Z dnešní perspektivy nechápu, jak to mohlo být tak úspěšné prakticky dvě dekády. Tento film navíc patří k tomu slabšímu, co ti dva spáchali. Asi už je to dáno tvůrčím vyhořením a přece jen i věkem, protože "mladíčkovi" Hillovi zde už táhne na padesát (pravdou je, že je to patrné jen při detailních záběrech) a Budovi na šedesát, což spolu s morbidní obezitou vede k tomu, že už se sotva hýbe. Osobně mě vadil i hlas Terence Hilla v českém dabingu.(17.8.2019)

Pro mě jsou Dvojníci zase jedna ze slabších komedií této dvojky. Námět je velmi dobrý a jejich první setkání s dvojníky a následný příjezd do hotelu perfektní. Jenomže zanedlouho se z toho stane poměrně nudná krimi komedie, kde je humoru jako šafránu. Zápletka mě taky příliš neoslovila. a připadalo mi to celkově takové mdlé. Naštěstí posledních 20 minut kde se opět dvojníci setkají to celé oživí a rvačka do které se všichni čtyři zapojí patří k těm nejlepším, z jejich filmů vůbec. Je vidět, že ty snobské milionáře si tam opravdu vychutnali, obvzlášť Bud. Schválně se zaměřte při výše zmíněné na jeho dokonalé pohyba a usrašený výraz.:D Nejedná se o žádný propadák, je to film na kterého ty prostřední 3 hvězdy naprosto pasují. Ale to nadšení ostatních, tentokrát tolik nesdílím.(15.10.2016)

Podle mě to je jeden z nejslabších filmů dvojice Bud Spencer a Terrence Hill. Sice se stále najde spousta dobrých gagů a bitek, ale přišlo mi, že Bud Spencer už nějak nemůže, fakt se tady sotva hejbe a Terrence Hil má zase problém s tim, že je v tomhle filmu celkem často trapnej, hlavně jeho komentáře při bitkách jsou velice slabým odvaem na to co předváděl v jiných filmech. Ale zase na druhou stranu se musí nechat, že i tak film dokáže pobavit, někdy dokonce velmi slušně a že oba v roli dvojníků jsou fakt báječný, ale celkově to je bohužel jen průměr(5.8.2006)

Vím, že SaH nebyli nikdy obdivuhodní herci, ale každému z nich tahle dvojrole opravdu sedla. Myslím, že recept "strčte dva maníky do prostředí, ve kterém nikdy nebyli" jim jde nejlépe. TEN FAKT, DRAHÝ BRATRANČE, ŽE SI NECHÁVÁ ŘÍKAT TANGO V ZEMI SAMBY NÁM NAPOVÍDAÁ, ŽE MÁME CO DĚLAT S TOTÁLNÍM IDIOTEM :-)(26.5.2003)

Na téhle dvojce jsem prostě vyrůstal a těšil se, kdykoli se něco od nich objevilo v televizi... Na televizi už se sice nedívám, můj nejoblibenější western žánr to taky není a pro dvojici aktérů je to naprosto typická záležitost, ale pořád to má kouzlo... A navíc vidět je i v roli pro ně ne příliš typickou... To byl zážitek :)(23.6.2011)