Reklama

Reklama

Into the Mind

  • Slovensko V mysli (festivalový název)
Trailer

Toto je příběh o stále rostoucí výzvě. O odvaze riskovat fatální procitnutí, o vytrvalosti a usíli k dosažení svých cílů. To vše nejsou jen fyzické výkony, ale i stav mysli, který je nezanedbatelnou částí našeho výkonu. Od tvůrců mnohokrát oceněného filmu " All.I.Can ", Sherpas Cinema hrdě představuje svůj nejnovější celovečerní film s tématikou extrémího lyžování v hlubokém prašanu - Into the Mind. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Platom 

všechny recenze uživatele

Dobrá, když pominu svou lásku k horám a v tomto případě byla má dušička doopravdy uspokojena, musím se zaměřit i na ostatní aspekty tohoto snímku, který si určitě nezaslouží označení dokumentární. Až bych se skoro nebál, označovat podobné počiny spíše jako hudební, jelikož se jedná o jeden velký klip, u které je práce se stahováním titulků naprosto zbytečnou záležitostí. Záběry jsou úchvatné, místy dech beroucí. Ovšem sám si nedokáži moc představit, na kolik může být snímek zábavný pro někoho, kdo tolik netíhne k horám, nebo k extrémnímu lyžování. Pro něj se toto představení asi omezí jen na "hory... dědek točící koulí na šňůrce... hory... dlouhý pohled na zvrásněnou tvář dědka, jež točí koulí... hory... dědek točící koulí... hory... dědek máchající zapáleným kadidlem... hory..." ()

Maik22 

všechny recenze uživatele

Jakožto fanoušek outdoorových filmů a těch lyžařských zvlášť, smekám před tímto GoPro veledílem. Ještě teď mi kapou sliny z úst z toho naprosto adrenalinového a parádního zážitku. Internet či konkrétně "jůtubečko" vám nabídne hodně takových profi i amatérských filmečků, ale tenhle měl v sobě přímo dech beroucí kouzlo. Dávám 5 hvězdiček za audio-vizuální zážitek, adrenalinový stav, který jsem místy prožíval i za obrazovkou TV, naprosto skvěle vybranou hudbu ke všem scénám a amatérské výkony všech "típků", kteří byli i svým způsobem ve většině záběrů i kameramani. ()

Reklama

Dont 

všechny recenze uživatele

Úžasné záběry doprovázené neméně krásným hudebním doprovodem, ale mezitím zoufalá nuda, protože představování desítek účastníků téhle Freestyle show a reklama na zimní vybavení mě tolik neberou. Lyžování mám rád, adrenalin při svižné jízdě na hraně je úžasná věc, ale myslím, že vždycky je potřeba umět rozlišit tu hranici mezi výzvou a hazardem se zdravím. ()

Britt 

všechny recenze uživatele

Audiovizuální jízda. Místy magické, místy meditativní, místy velmi rychlé a někdy 'dlouhé'. Nejsem si jistý, nakolik blízký je mně osobně koncept 'poznávání sebe sama v adrenalinových situacích s rizikem zmrzačení/smrti' nebo co se tento dokumentární film snaží řici, ale mnoho záběrů (často i díky použité hudbě) mě tolik okouzlilo/zaujalo, že pod 8/10 nepůjdu. ()

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Naprostý orgasmus pro nadšence extrémních sportů. Krásné přírodní scenérie točené z nejrůznějších možných i nemožných úhlů. Úžasný nevšední a místy hodně kreativní střih perfektně sedící k hudbě (resp. jejím tónům a beatům). NESKUTEČNÁ PASTVA PRO OČI! Nejde ani tak o těžké triky, jako spíše o užití si jízdy, volné přírody a metrů a metrů prašanu, na kterém před vámi ještě nikdo nebyl. Myslel jsem si, že Art of Flight už těžko něco překoná, ale po shlédnutí Into the Mind budu muset svůj názor přehodnotit. Můžete vidět záběry/šílence/umělce především z oblasti freeski a snb, ale mihnou si tam i záběry surfu a kajaku. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Hlavní aktéri filmu spoločne s filmovým štábom navštívili okrem Kanady, kde prebiehala väčšina časť natáčania, aj exotické krajiny ako Bolívia, Kostarika, Nepál, India, Hong Kong, Švajčiarsko či severoamerická Aljaška. (MikaelSVK)
  • Tvorcovia filmu sa o ňom vyjadrili slovami: „Rozostrenie hranice medzi snom a realitou, ako vnímame svet prostredníctvom mysle mnohých ľudí. Into the Mind predstavuje porovnanie odovzdaných skúsenosti medzi mentormi a ich žiakmi, ktoré vytvárajú filozofický portrét nového ľudského druhu. Čo nás poháňa k prekonaniu výziev?" (toscho)
  • Ve filmu hrají jedni z nejlepších lyžařů, snowboardistů a horolezců sponzorovaní společností TNF, konkrétně například Xavier de Le Rue, Tom Wallisch, DCP, Angel Collinson, Benji Farrow, Ian Mcintosh, Ingrid Backtrom, Renan Öztürk, Jimmy Chin, Conrad Anker nebo Kris Erikson. (FFilipCZ)

Reklama

Reklama