Reklama

Reklama

Into the Mind

  • Slovensko V mysli (festivalový název)
Trailer

Toto je příběh o stále rostoucí výzvě. O odvaze riskovat fatální procitnutí, o vytrvalosti a usíli k dosažení svých cílů. To vše nejsou jen fyzické výkony, ale i stav mysli, který je nezanedbatelnou částí našeho výkonu. Od tvůrců mnohokrát oceněného filmu " All.I.Can ", Sherpas Cinema hrdě představuje svůj nejnovější celovečerní film s tématikou extrémího lyžování v hlubokém prašanu - Into the Mind. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Maik22 

všechny recenze uživatele

Jakožto fanoušek outdoorových filmů a těch lyžařských zvlášť, smekám před tímto GoPro veledílem. Ještě teď mi kapou sliny z úst z toho naprosto adrenalinového a parádního zážitku. Internet či konkrétně "jůtubečko" vám nabídne hodně takových profi i amatérských filmečků, ale tenhle měl v sobě přímo dech beroucí kouzlo. Dávám 5 hvězdiček za audio-vizuální zážitek, adrenalinový stav, který jsem místy prožíval i za obrazovkou TV, naprosto skvěle vybranou hudbu ke všem scénám a amatérské výkony všech "típků", kteří byli i svým způsobem ve většině záběrů i kameramani. ()

Britt 

všechny recenze uživatele

Audiovizuální jízda. Místy magické, místy meditativní, místy velmi rychlé a někdy 'dlouhé'. Nejsem si jistý, nakolik blízký je mně osobně koncept 'poznávání sebe sama v adrenalinových situacích s rizikem zmrzačení/smrti' nebo co se tento dokumentární film snaží řici, ale mnoho záběrů (často i díky použité hudbě) mě tolik okouzlilo/zaujalo, že pod 8/10 nepůjdu. ()

Reklama

BruceW 

všechny recenze uživatele

Nádhera. Nádhera. Absolutní nádhera. Termín jako freeride ski video se tady už vůbec nedá použít. Tohle už není jen tupé zabírání jezdců z protějšího kopce, u těch zdařilejších pokusů z helikoptéry. Into the Mind je živý film se vším všudy. Vypráví, cítí, inspiruje a dojímá. Dýchá. Není třeba zmiňovat téměř dokonalou povahu a skladbu jednotlivých záběrů, které doplňuje nádherný dynamický střih a podtrhuje to velmi vhodně vybraný hudební doprovod. Bojím se srovnávat tento film s předchozím All I Can, protože ten se zajímavým způsobem věnoval ekologické tématice, ale i tak mohu Into the Mind za sebe pasovat na jeden z nejpovedenějších filmů o lásce člověka k horám, extrémnímu zimnímu sportu a přírodě jako celku. Pokud to tedy není ten film vůbec nejlepší... ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Naprostá bomba co se audio-vizuálního zpracování týče, s multikulturním nádechem a propracovanou režií, to vše určitě nadmíru potěší všechny fandy extrémních sportů, hlavně freestyle snowboardingu a freeskiingu. Tohle není film o nejlepších tricích nebo nejšílenějších skocích, tohle je příběh o pocitech z jízdy, příběh jezdce, krajiny a smyslů. 85 % ()

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Naprostý orgasmus pro nadšence extrémních sportů. Krásné přírodní scenérie točené z nejrůznějších možných i nemožných úhlů. Úžasný nevšední a místy hodně kreativní střih perfektně sedící k hudbě (resp. jejím tónům a beatům). NESKUTEČNÁ PASTVA PRO OČI! Nejde ani tak o těžké triky, jako spíše o užití si jízdy, volné přírody a metrů a metrů prašanu, na kterém před vámi ještě nikdo nebyl. Myslel jsem si, že Art of Flight už těžko něco překoná, ale po shlédnutí Into the Mind budu muset svůj názor přehodnotit. Můžete vidět záběry/šílence/umělce především z oblasti freeski a snb, ale mihnou si tam i záběry surfu a kajaku. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Hlavní aktéri filmu spoločne s filmovým štábom navštívili okrem Kanady, kde prebiehala väčšina časť natáčania, aj exotické krajiny ako Bolívia, Kostarika, Nepál, India, Hong Kong, Švajčiarsko či severoamerická Aljaška. (MikaelSVK)
  • Ve filmu hrají jedni z nejlepších lyžařů, snowboardistů a horolezců sponzorovaní společností TNF, konkrétně například Xavier de Le Rue, Tom Wallisch, DCP, Angel Collinson, Benji Farrow, Ian Mcintosh, Ingrid Backtrom, Renan Öztürk, Jimmy Chin, Conrad Anker nebo Kris Erikson. (FFilipCZ)
  • Tvorcovia filmu sa o ňom vyjadrili slovami: „Rozostrenie hranice medzi snom a realitou, ako vnímame svet prostredníctvom mysle mnohých ľudí. Into the Mind predstavuje porovnanie odovzdaných skúsenosti medzi mentormi a ich žiakmi, ktoré vytvárajú filozofický portrét nového ľudského druhu. Čo nás poháňa k prekonaniu výziev?" (toscho)

Reklama

Reklama