Nahoře je ticho

• Německo

Oben ist es still

It's All So Quiet

Nizozemsko / Německo, 2013, 93 min

Příběh náročný na pochopení.Muž který žije život ve stínu otce a pojí je smutná minulost.(20.10.2018)

Po pravdě, oko jsem od těch mužů neodtrhla, protože jsem stále čekala, čekala a čekala a ačkoli jsem jindy ráda, když je daný prostor pro mojí fantazii, abych si nějaké vzniknuvší otázky zodpověděla, tak tady jsem to nedokázala. Těch PROČ? bylo příliš mnoho a tak si nejsem ani jistá, jestli to věděla alespoň Nanouk. Takže jaký to měl Helmer vlastně problém, co všechno ho trápilo, kromě evidentní opuštěnosti, kterou spíš chtěl než naopak, nevím vůbec nic.(22.12.2015)

Film, který není pro každého. Film, který bych rozhodně strčila do škatulky filmu "psychologického". Docela solidní pohled na to, jaké je to být starý, co nás může čekat...jaké je to být opuštěný a sám, nemilovaný. Jaké to je toužit po blízkosti a jak a kde je možné ji hledat a najít.(4.7.2013)

Postupné odkrývání nevyřčeného. Jeden z nejlepších filmů poslední doby.(23.1.2019)

holandská verzia (či skôr "variácia na") brokeback mountain síce chce byť komorným meditatívnym filmom, no v konečnom dôsledku je len pomalým a miestami nudiacim príbehom, ktorý je až príliš čitateľný, predvídateľný, videný... aj keď kamera a herecké výkony tu sú na vysokej úrovni európskeho nezávislého nadpriemeru;(30.6.2013)