A Perfect Ending

USA, 2012, 110 min

Nicole Conn

Nicole Conn

Tal Lazar

Poeticky laděný snímek o ženě, která se vždy snažila aby její život a rodina byly perfektní, aby všichni kolem ní byli šťastní, až zapomněla na sebe. Až když je díky nemoci jasné, že její život má brzy skončit, si uvědomí, že za celá dlouhá léta nepoznala něco důležitého. Vášeň a touhu. Není to jednoduché, stojí to mnoho přemáhání sama sebe, ale nakonec najde, co hledala. Zamiluje se do mladé krásné prostitutky, která zaplní prázdné místo v její duši. Tolik k ději. Jinak souhlasím s uživatelem Kliq, film není o sexu ani hledání orgasmu, jak se nevhodně uvedeno v popisku, ale paří tam.(28.7.2013)

• kaylin

"A Perfect Ending" je dalším filmem, který u nás bude spíše neznámý. Moc se není čemu divit. Na jednu stranu snímek, který se snaží zobrazovat něco, co osobně považuji v naší společnosti za normální, na druhé straně nezachází do takových podrobností, aby bylo možné mluvit o snímku skandálním. Zároveň si říkám, že ani ta nahota zde není nijak závratně řešena, pořád jsou zde scény, kde si přes sebe herečka rychle přetahuje deku. Proč? Protože to tak mají v Hollywoodu prostě naučené. Z vlastní zkušenosti vím, že tohle se většinou neděje. Ať už já, nebo moje přítelkyně, když se jdeme z postele rovnou obléct, tak sebou deku netaháme, ale jdeme tak, jak jsme měli chodit v Ráji, kdyby to Adam s Evou nepodělali. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/a-perfect-ending-2012-30.html(9.4.2013)

Slza mi sice u tohoto erotického dramatu neukápla, ale po delší době jsem narazil na děj, který mě docela zaujal a ani moc nenudil. Nahota tu samozřejmě hraje hlavní roli, ale není tím nejdůležitějším faktorem – tím je psychologická stránka filmu, kdy obě ústřední dámy mají své problémy i radosti. Šedesátka jenž nikdy nepoznala opravdovou vášeň a orgasmus má tři děcka a debilního manžela. Oproti tomu mladá a opravdu hezká umělkyně a společnice za peníze, která má nejen hbité ruce, ale i mrštný jazýček. No a po zhruba hodině odmítání a studu tu máme trošku těch lesbických hrátek a „srdceryvný“ závěr. Popravdě kdyby mi na dveře zaklepala Jessica Clark, tak bych se asi neudržel – a srát na to, že je ve skutečnosti lesba…Není to sice žádná extra podívaná, ale dá se to přežít. Barbaru Niven si pamatuju ze starších kousků a ani v té době neměla s nahotou problém, je však jasné že s šedesátkou na krku už asi moc lidí její tělo neohromí…(7.5.2018)

Brabaře Niven jsem hádala tak o deset let méně. Musela jsem se několikrát podívat na datum jejího narození, jestli jsem se náhodou nepřekoukla. Jedna z hlavních postav řekla, že věk má člověk pouze ve své hlavě. Pod to se můžu klidně podepsat. Tak proč by straší žena nemohla mít v posteli tu mladší a ještě se do ní zamilovat? Věk není problém. Problémem jsou pouze lidé. Erotické scény nebyly samoúčelné a ani prvoplánovité. Vyplývají z daných okolností, takže příběh nestojí pouze na nich, i když by mohlo vypadat, že jsou to nejzajímavější z celého filmu. Jak už tu někdo podotkl, tak nejsou nevkusné ani trapné.(29.9.2014)

Perfektní zakončení je krásný snímek, v němž může divák zprvu nabýt dojmu, že to tvůrci příliš oddalují, pomáhají si jen neurčitými náznaky. To ale po čase odezní a začne se dít to hlavní, co jsem od filmu očekával. Obě ústřední postavy jsou výtečně obsazené, docela to mezi nimi funguje. Abstraktní pojetí dodává podívané větší hloubku, poodhaluje více o té mladé společnici, retro perspektiva dobře ladí s atmosférou. Film je tak klasickou směsicí, jak si okořenit život, změnit jej, poznat něco nového, nebát se. Z toho též vyplývající nějaká ta špetka tajemství. Největší síla samozřejmě tkví v těch milostných scénách obou žen. Tady mi to lesbické pojetí plně vyhovovalo. Byly odvážné, pěkné a zábavné. Neomezující se čistě jen na sex. Závěrečné vyústění nepůsobí rušivě, naopak přidávající názvu snímku body navíc. Konec byl naznačen o pár minut dříve, ale tím by příběh vyzněl trošku jinak. Naštěstí to pak ještě pokračovalo dál.(7.11.2017)

• - Mezi hlavními představitelkami Barbarou Niven a Jessicou Clark je věkový rozdíl 32 let. (ICTS)